ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Занимливи и едукативни линкови!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 08 Ное 2008, 1:31 am

Да постираме линкови што ги користиме секојдневно од сите области !
При тоа не ке биде лошо да дадете и објаснување и специфичности од тој линк!
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 08 Ное 2008, 1:38 am

За почеток еве еден занимлив!
Се вика електронски книги и има голем избор,можете да си ги преземете (даунлодирате)!
Кога ке ги преземете ви ги дава зипувани,одзипувајте и читајте,ужувајте(ВАКА КАПАТА)
http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index.php
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 08 Ное 2008, 1:51 am

Овој линк е на градска библиотека Браќа Миладиновци од Скопје!
Одете на Е-КНИГА и таму ви се дадени триесетина книги од МАКЕДОНСКИ автори,можете да си ги преземете !
http://www.gbiblsk.edu.mk


Последната промена е направена од Morpheus на Саб 08 Ное 2008, 2:26 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 08 Ное 2008, 1:55 am

Едноставно одете и нема да погрешите !


http://www.macedoniadirect.com
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 10 Ное 2008, 3:19 am

Wikipedia

Свободная энциклопедия = The Free Encyclopedia

Afrikaans · العربية · Aragonés · Asturianu · Kreyòl Ayisyen · Azərbaycan / آذربايجان ديلی · বাংলা · Беларуская (Акадэмічная ·Тарашкевiца) · বিষ্ণুপ্রিযা় মণিপুরী · Bosanski · Brezhoneg · Български · Cymraeg · Dansk · Eesti · Ελληνικά · Euskara · فارسی · Galego · 한국어 · हिन्दी · Hrvatski · Ido · Bahasa Indonesia · Íslenska · עברית · Basa Jawa · ქართული · Kurdî / كوردی · Latina · Latviešu · Lëtzebuergesch · Lietuvių · Македонски · मराठी · Bahasa Melayu · नेपाल भाषा · Norsk (nynorsk) · Nnapulitano · Occitan · Piemontèis · Plattdüütsch · Shqip · Sicilianu · Simple English · Sinugboanon · Slovenščina · Српски · Srpskohrvatski / Српскохрватски · Basa Sunda · Tagalog · தமிழ் · తెలుగు · ไทย · Tiếng Việt ·

Широка палета на информации од скоро сите области .

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Пон 24 Ное 2008, 10:03 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 15 Ное 2008, 8:51 pm

Сајт кој ке биде интересен за оние кои сакаат аматерска фотографија www.trekearth.com

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 22 Ное 2008, 8:20 pm

Овој сајт е за снежните кристали нивните форми и комлексни структури

http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals/
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Едукативно   Нед 23 Ное 2008, 4:03 am

Овој линк сосем случајно го најдов,доста е едукативен.Не Верувам дека нешто ке ви помогне,доволно е да ве заинтригира.Јас како ветеринарен-техничар топло ви го препорачувам.

Anatomy

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Без мајтори е поевтино !?   Нед 07 Дек 2008, 12:43 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 08 Дек 2008, 1:06 am

Сите чат програми на едно место https://imo.im/


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Сре 24 Дек 2008, 12:08 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 30 Дек 2008, 5:51 pm

Кога сте на работа или на некое место каде нема телевизија едноставно иди на овој линк http://zulu.mk
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 30 Дек 2008, 10:02 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 30 Дек 2008, 11:44 pm

Мистериозниот Египет, минати цивилизации, најпопуларни места за посетување, теории на заговор, масони и илуминати, за велигденскиот остров, Џингис Кан, Александар Македонски, за и околу Библијата и уште многу други документарни филмови од различни продукции можат да се слимнат НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 30 Дек 2008, 11:49 pm

Дополнување на претходниот пост. На сајтот погоре има и други категории на документарци поврзани со животните, космосот, технологии и друго...
КАТЕГОРИИ НА ДОКУМЕНТАРЦИ

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Вто 30 Дек 2008, 11:50 pm

Добро е што ви текнало да пишете нешто на темава ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Саб 10 Јан 2009, 2:29 am

Ако сака некој да се зарази со „Милионер“, еве му, нека игра :D

http://a1.com.mk/milioner/default.asp
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пет 23 Јан 2009, 2:34 am

Ке ви се најде некогаш !

http://www.scribd.com/doc/2446246/Handbook
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 09 Фед 2009, 12:39 am

Ако сакате да гледате on line филмови тогаш одете ....ОВДЕКА....
Уживајте !
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 02 Мар 2009, 4:09 pm

Голови и репортажи од најголемите фудбалски лиги и натпревари http://www.tribuntv.com/

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пон 02 Мар 2009, 4:19 pm

Стари и нови модели на мобилни телефони, спецификација на моделите, споредби помеѓу мобилни телефони и т.н.... читај тука

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пет 06 Мар 2009, 4:47 am

Праќање на бесплатни СМС пораки преку веб страна.
СМС

П.С. Лимитот е по 1 СМС дневно.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Сре 11 Мар 2009, 1:47 am

www.ask.com Постар пребарувач, кој е сличен на google.com и yahoo.com и соединува одговори најмногу со хардверска и софтверска проблематика.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Сре 18 Мар 2009, 11:17 pm

музика = http://www.deezer.com/

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   Пет 20 Мар 2009, 12:57 am

др.ХАУСКој го сака,на овој линк стручно се објаснуваат болестите во серијата и што е точно,што не.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Занимливи и едукативни линкови!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Занимливи и едукативни линкови!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТЕХНОЛОГИЈА И НАУКА-
Отиди до: