ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
АвторПорака
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Тупалка намбер 4   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 1:46 am

Здраво на сите присутни вечерва. Машала се собравме во погоголем број.
cheers
Јас Бе Перо само го потврдив твојот заклучок не препишав. А предизвикот за кладење, дека делбата ќе се случи на 75 страна, никој не го прифати. :P
И јас си ја сакав црвената боја ама и жолтава си ја сакам (двете бои на нашето знаме) bounce
И жолтата боја е најтопла така да знаете.
sunny
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 1:47 am

Билјана напиша:
Треба да го прашаме колегата Тончи овој 4ти дел на Тупалката со кого ќе заврши. Ке направи алгеброгеометрија тој и ќе го донесе одговорот!

Претпоставувам според законот на логиката дека пак крајот ќе биде портокалов :bom:
Ќе ти кажам кога ќе видам кој ќе го има првиот пост на 67 страна. 8)
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 1:49 am

Да да жолтата е најтопла боја потсетува на сонце.. ама денешново сонце е бело, неонско со бели зраци од Глобалното затоплување..така да портокаловата е сега најтопла...( ова само се тешам оти не сум жолта ) ;) ;) ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 1:54 am

СтончиС напиша:

Ќе ти кажам кога ќе видам кој ќе го има првиот пост на 67 страна. 8)

Да живее Архимед!!! cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:02 am

Билјана напиша:
СтончиС напиша:

Ќе ти кажам кога ќе видам кој ќе го има првиот пост на 67 страна. 8)

Да живее Архимед!!! cheers cheers
lol!
Да бе ми падна јаболко на глава. lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:11 am

СтончиС напиша:
Билјана напиша:
СтончиС напиша:

Ќе ти кажам кога ќе видам кој ќе го има првиот пост на 67 страна. 8)

Да живее Архимед!!! cheers cheers
lol!
Да бе ми падна јаболко на глава. lol!

Архимед, никако не ми успева да ти пратам ПП :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:14 am

Не се ни труди Тања..Архимед не погледнува горе за ПП.. може по 3 дена ќе ја прочита.. :D затоа јаболка му паѓаат врз глава bounce
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:17 am

Тања напиша:
СтончиС напиша:
Билјана напиша:
СтончиС напиша:

Ќе ти кажам кога ќе видам кој ќе го има првиот пост на 67 страна. 8)

Да живее Архимед!!! cheers cheers
lol!
Да бе ми падна јаболко на глава. lol!

Архимед, никако не ми успева да ти пратам ПП :roll:
Како не ти успевало. Осум пати си ја пратила lol!
А Биле јас ги читам ПП а сеуште ја чекам ПП од Гока во најава што е.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:18 am

Поздрав до сите и добра ноќ.

Време ми е за чајче пред спиење (а не сакам :cry: )

П.С.
Вие нешто многу таинствени сте ми со приватниве пораки, само фрчат помеѓу модераторите :D :D :D Се шалам, наравно овај...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:22 am

Тања напиша:

Архимед, никако не ми успева да ти пратам ПП :roll:
Пишува дека пораката не е испратена, а всушност испратена е. :D :D
Зезнат е овој нашиов форум... :D :D

Ве поздравувам со оваа песна, по препорака на Синапса:

Феноменоменалано осечам се...

Синапса изрази желба оваа песна да се свири на прославата по повод јубилејот. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:37 am

Не се секирај Бе Перо меѓу модераторите чим фрчат таинствени пораки сигурно нешто добро се спрема.. јас верувам во нив. Smile ;) .. ние меѓу советниците ќе си праќаме :D
а од Гока Тончи не може да добива пораки оти преполн му е фолдерот нема место ни за пишување 8)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:43 am

Тања исчезна. Тања требиТ помош во сугестија? Question
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 2:43 am

Добро вечер. Welcоme Back Тања.
Не можам да дочитам вечерва што се има испишувано. Гледам дека од сега има спремање за јубилејот. Basketball
Тончи се покажа како успешен прогнозер и за последниот пост на „Тупалка 3“ и за новиот почеток на „Тупалка 4“ ...што ти значи искуство да работиш во кладилница, затоа ја од старт се откажав од кладба 8)
А за пораката на ПП од Гока....чакам и ја, ама немиТ scratch

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Известување   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 30 Окт 2008, 5:02 am

Форумот доживува есенски рефреш и направени се повеќе измени од типот на префрлување на теми од еден во друг форум. За сите измени може да прочитате Туека
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 1:22 am

Хи- хи и на Тања аватарот на Логото на Тупалкава :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 3:02 am

Е сега како ви се допаѓа ??

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 11:59 am

Еееее ... овоа е форум Basketball ... Честитки за сите админи-модератори кои имаат замачкано прсти во овој рефреш :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Бројки   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 7:28 pm

Тука сум! Тука сум!

Не само што сум тука, туку ги имам и сите бројки на тастатурата! Видете: 123457642789461325879461300000000 :D :D :D

И можам да пишувам по две нули истовремено, со едно копче, еве: 00 00 00 00
А??? lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 8:25 pm

Тања напиша:
Тука сум! Тука сум!

Не само што сум тука, туку ги имам и сите бројки на тастатурата! Видете: 123457642789461325879461300000000 :D :D :D

И можам да пишувам по две нули истовремено, со едно копче, еве: 00 00 00 00
А??? lol! lol! lol! lol!

Што убаво е кога ти работи компјутерот, интернетот иде беспрекорно а згора на тоа па и со едно копче две нули да куцаш ц ц ц ... Најс то хев ју бак Тања ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 9:11 pm

Тања напиша:

И можам да пишувам по две нули истовремено, со едно копче, еве: 00 00 00 00
А??? lol! lol! lol! lol!

lol! lol! lol!

овој твој компјутер или не работи .. или дупло работи.. :D :bom:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 31 Окт 2008, 10:31 pm

Тања напиша:
И можам да пишувам по две нули истовремено, со едно копче
Тоа чудo e дигитрон

или

или PC made in Ethiopia

affraid scratch :o :D

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyСаб 01 Ное 2008, 12:26 am

Шо сеа Че си Чутиме ли? 8) 8)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyСаб 01 Ное 2008, 12:30 am

Билјана напиша:
Шо сеа Че си Чутиме ли? 8) 8)
Јас имам некои мали проблеми со интермецо (се кочИт). Инаку туека сум.
ПС. И да изгубив од Гока на Табла. Ама ќе имаме реванш bounce
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyСаб 01 Ное 2008, 12:38 am

lol! кој знае колку ти било забавно кога си играл Табла..особено крајот.. :D
Тања ја гледам онлајн. Тањичка да буткаме ? Arrow
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyСаб 01 Ное 2008, 12:49 am

Билјана напиша:
lol! кој знае колку ти било забавно кога си играл Табла..особено крајот.. :D
Тања ја гледам онлајн. Тањичка да буткаме ? Arrow

Се’ е под контрола :D Денес го имав последниот „окршај’ со мт-нет, онаков со викање и тешко вербално насилство по телефон, па после и малку со службата на 171 и конечно, ми се јавија негде накај 2 саат да ми кажат дека ја средиле работата и дека најверојатно ќе биде во ред.
И се вратив дома, и стварно е во ред нетот :D

Ама многу нерви ми требаа... :roll: :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: