ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:23 pm

Scarlett O'Hara напиша:Eve go cuvam forumov od dusmani ;)

affraid душмани? надворешни или внатрешни?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:24 pm

Green Power напиша:


Pozdrav Angela, godini bez tebe vo niv se pregolema kazna za mene....i pokraj toa sto mislev deka sum elasticen i izdrzliv na otsustvoto na luge, premnogu sme malku za da ne ima uste pomalku, a posebno bez tebe 😢

ти па како да ја имаш таа мисија само да ме расплакуваш.. :P Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:25 pm

Билјана напиша:
Scarlett O'Hara напиша:Eve go cuvam forumov od dusmani ;)

affraid душмани? надворешни или внатрешни?


кај си ма Биле ;)

јас сум слушнала само за внатрешни и надворешни органи.... lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:31 pm

Поради тоа што сме веќе на 67 мата страна - односно откачување на вагоните од локомотивата те препуштам тебе -твојот пост да биде последен во третиов дел на Тупалката наша.. :bom: 8)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:34 pm

ич не ми е убаво кога сум последна во редот... 😢 lol!
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:49 pm

Поздрав до сите вас кои сте тука,ова попладне,а посебно до Ангела и Биле :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:51 pm

Lidija напиша:
Поздрав до сите вас кои сте тука,ова попладне,а посебно до Ангела и Биле :D :D :D


thanks Lidija иако времето заладува еве ти еден топол поздрав и од нас cheers од ❤
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 5:51 pm

Lidija напиша:
Поздрав до сите вас кои сте тука,ова попладне,а посебно до Ангела и Биле :D :D :D


Фала Лици поздрав и до тебе.. веќе имаме трет потенцијален затварач на третиот дел на Тупалка :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 6:21 pm

Гледам слабо има тупаџии,што е работава????
Недела,одмор...време за ручек... :D
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 10:39 pm

Se zboruva deka našiot zivot e kako eden golem voz od koj lugeto postojano vleguvaat i izleguvaat....nekoi od niv ne sledat za celo vreme na patuvanjeto, nekoi se tuka samo edna stanica, a nekoi voopsto i ne gi zabelezuvame.....nekoi od niv nie samite gi turkame nadvor, nekoi si zaminuvaat po sopstvena volja, a nekoi i nemaat drug izbor.....I jas samiot sum bil patnik vo mnogu vozovi....kako i mnogumina od nas...ne znam kolku dolgo ke ostanam vo niv, no ako veke si zaminam, se nadevam deka ke bidam barem edno ubavo sekavanje...taka barem znam deka vecno ostanuvam da patuvam!!!!!


P.S.Ostani mi dobro Angela, vozovite doagaat i zaminuvaat....patnicite vo niv se onie koi ostanuvaat vo našite sekavanja i ja brojat sekoja naša misla, kako što nie nekogaš kako mali deca gi broevme vagonite.

P.S.2 Počituvani prijateli, ve nema....eve, ve brojam site vas koi ste vnatre vo ovoj voz, premnogu brzo završuvam so broenjeto, a sakam podolgo da brojam !!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 11:12 pm

Green Power напиша:
Se zboruva deka našiot zivot e kako eden golem voz od koj lugeto postojano vleguvaat i izleguvaat....nekoi od niv ne sledat za celo vreme na patuvanjeto, nekoi se tuka samo edna stanica, a nekoi voopsto i ne gi zabelezuvame.....nekoi od niv nie samite gi turkame nadvor, nekoi si zaminuvaat po sopstvena volja, a nekoi i nemaat drug izbor.....I jas samiot sum bil patnik vo mnogu vozovi....kako i mnogumina od nas...ne znam kolku dolgo ke ostanam vo niv, no ako veke si zaminam, se nadevam deka ke bidam barem edno ubavo sekavanje...taka barem znam deka vecno ostanuvam da patuvam!!!!!Многу убаво напишано,ме воодушеви како и секогаш драг пријателе....благодарам што сум дел од твојот воз...


P.S.Ostani mi dobro Angela, vozovite doagaat i zaminuvaat....patnicite vo niv se onie koi ostanuvaat vo našite sekavanja i ja brojat sekoja naša misla, kako što nie nekogaš kako mali deca gi broevme vagonite.

P.S.2 Počituvani prijateli, ve nema....eve, ve brojam site vas koi ste vnatre vo ovoj voz, premnogu brzo završuvam so broenjeto, a sakam podolgo da brojam !!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Нед 26 Окт 2008, 11:17 pm

Навистина животов е патување,честопати чекориме убрзано,некогаш застануваме, но сепак патуваме.
Патуваме во непознато,во мугрите и во ноќите,опкружени со познати и непознати...кога ке пристигнеме,чуствуваме потреба повторно да продолжиме...и се така,продолжуваме да патуваме по животов наш.....
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 12:13 am

[wow]ТУП-ТУП[/wow]

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 12:16 am

PLEASE BE PATIENT—THIS MAY TAKE SEVERAL MINUTES.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 12:37 am

GokaGrozni напиша:
PLEASE BE PATIENT—THIS MAY TAKE SEVERAL MINUTES.
message received
Click FINISH after instalation bounce scratch

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 1:23 am

Вата фак??? :D :lol: :lol: (Намерно не ја пишувам кратенката, бидејки знам што ќе ме снајде :lol: :lol: )
Уште не се разделила Тупалкава?
Инаку, Биле по мојата проценка, пак твојот пост ќе биде и последниот во овој том од Тупалкава :lol:
Значи, следно е - 4-ти дел! Младен Делиќ на ова би прокометирал: Људи ма јели то могучеееее!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 3:26 am

е на оваа тупалка изгледа ќе го тупиме до 100 ќе тера :D
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 3:56 am

:sleep: :sleep:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 9:13 pm

Еве ме пишувам на тупалкава и знам дека не сонувам,знам дека 97-та страна е минато.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
ivi
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Пон 27 Окт 2008, 9:58 pm

лелеееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!! пак нема никој :( :( :( :(
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 28 Окт 2008, 12:50 am

ivi напиша:
лелеееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!! пак нема никој :( :( :( :(

Заебан период ... те зимници, те школо, те работа и друго и така малку не нема, ама ке помине Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 28 Окт 2008, 12:52 am

Тања ја нема 😢 ај нека се враќа побрзо..
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 28 Окт 2008, 1:10 am

Билјана напиша:
Тања ја нема 😢 ај нека се враќа побрзо..

Кај неа денес у комшилукот исклучуваа струја, па по грешка да не е настрадала и нејзината бандера lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 28 Окт 2008, 2:19 am

Venco напиша:
Билјана напиша:
Тања ја нема 😢 ај нека се враќа побрзо..

Кај неа денес у комшилукот исклучуваа струја, па по грешка да не е настрадала и нејзината бандера lol!
Tanja e vo Belgrad na saemot na knigata Smile
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 28 Окт 2008, 2:19 am

GokaGrozni напиша:
Еве ме пишувам на тупалкава и знам дека не сонувам,знам дека 97-та страна е минато.
И јас не сонувам (во моментов де), ама гледам дека е 68 страна Idea study

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 40Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: