ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Hip - Hop Генерација

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   Саб 18 Окт 2008, 1:28 am

GokaGrozni напиша:
ПРАШАЊЕ Бе Перо Воа РАП ли е ? Question ??

Па секако има некои рап елементи. :D Не знам :D Песнава е од Стринг Форсис (кои дефинитивно не се рапери :D) и некојси рапер, кој не го разбирам баш што збори. :D Не сум стручен јас толку за рап, ако вие сакате да ме зезате :lol: :lol:

Инаку, се скинав од смеење на она „знаев“ :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТОНИ ЗЕН   Саб 18 Окт 2008, 1:56 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Gorillaz - Clint Eastwood   Вто 21 Окт 2008, 7:51 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   Вто 21 Окт 2008, 9:42 pm

ПОГОДЕНО ТОКМУ ВО ЦЕЛТА by SiNaPsA` on Вто Окт 21 2008, 18:51

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ice Cube - No Vaseline (N.W.A Diss)   Саб 25 Окт 2008, 6:45 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Eminem & Dr Dre - Still Slim Shady   Саб 25 Окт 2008, 6:48 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: DR.DRE-NEXT EPISODE FEA.SNOOP DOGG   Саб 25 Окт 2008, 6:50 pm

слушни ја песната тука
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   Саб 01 Ное 2008, 6:51 pm

Бе Перо напиша:
Чудна работа Панчо, и јас истото го слушнав - дека имало некој рапер (бивши) на форумов! :lol: Само никако да откријам кој е, ај посочете ми го натрапникот.
Трендо ми се јави,некој повикал пријател.Момокот сака графити,ги сака Симсонови има смисол за хумор и по некогаш пишува кратки поетични стихови на Охридски дијалект.Цитира по џез теми и има постер од Ice Cube дома на врата.Се чу муабет дека има upload-ирано клип на You Tube,сега за сега не проверено.Типот вешто се крие под маската на Архангел-lover.Во никот има збор кој директно асоцира на традиционалниот рап поздрав YO Peter и понекогаш,али само по некогаш туширајки се заборава и несакајки израпуе YO NEW TAVTALIDZE FULL,тоа оти го мрази Ново Лисиче.Кој е тој тип WANTED.

Инаку денеска Админот и Morfikus ме издрогираа со песничето,дали е рап или не го прашувам WANTED-MAN

Arrow Madcon - Beggin'

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   Саб 01 Ное 2008, 8:52 pm

GokaGrozni напиша:
Трендо ми се јави,некој повикал пријател.Момокот сака графити,ги сака Симсонови има смисол за хумор и по некогаш пишува кратки поетични стихови на Охридски дијалект.Цитира по џез теми
Мхм-мхм, сомнителноооо...Ај што вика дека е рокер кога не е, ама што мајка бара да цитира по џез теми? Тоа само да го прикрие трагот значи. Си имаме работа со професионалец изгледа.
GokaGrozni напиша:

и има постер од Ice Cube дома на врата.Се чу муабет дека има upload-ирано клип на You Tube,сега за сега не проверено.Типот вешто се крие под маската на Архангел-lover.Во никот има збор кој директно асоцира на традиционалниот рап поздрав YO Peter и понекогаш,али само по некогаш туширајки се заборава и несакајки израпуе YO NEW TAVTALIDZE FULL,тоа оти го мрази Ново Лисиче.Кој е тој тип WANTED.
lol! lol! lol! lol! lol!
Пак контрадикторни информации. Јас па чув дека нема ич постери, дека ѕидот му прокиснува и дека ќе кречел во скоро време. Ништо не праиме Гока, треба и помош од публика.
GokaGrozni напиша:

Инаку денеска Админот и Morfikus ме издрогираа со песничето,дали е рап или не го прашувам WANTED-MAN
Arrow Madcon - Beggin'
Прв пат ја слушам песнава, ама добра е - заразна. :D Инаку, Madcon да ти биле рапери и тоа асли Норвежани (што може да се забележи по тенот). Еве одма доказ од Wikipedia:
Madcon (short for Mad Conspiracy), made up of Tshawe Baqwa (Kapricon) and Yosef Wolde-Mariam (Critical), is a Norwegian hip hop/rap band.[1]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: DMX - Party Up In Here   Саб 01 Ное 2008, 9:08 pm

Додека не се појави тој wanted-man, јас да поставам нешто. :D Забавата може да почне!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: BEASTIE BOYS - SABOTAGE   Пон 10 Ное 2008, 8:16 pm

Бе Перо напиша:
Забавата може да почне!
YO


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Rage Against The Machine - Guerrilla Radio   Пон 10 Ное 2008, 8:25 pm

YO


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Disciplina Kicme - Iza 9 brda   Пон 10 Ное 2008, 8:31 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: BEASTY BOYS-SO WHAT`CHA WANT   Вто 11 Ное 2008, 1:04 am

Оваа ако ви текнува и во ПРЕД ДОЖДОТ се провлекуваше во неколку сцени 8)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Linkin Park & Jay Z. - Numb/Encore   Вто 11 Ное 2008, 2:34 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   Вто 11 Ное 2008, 10:33 pm

GokaGrozni напиша:
YO

Гока те молам не ги ставај РАтм во ова друштво па луѓето се безвременски,карикатури на американската расна и идеолошка неспособност за мулти етничнсот.Луѓево немаат жарн на музика освен антиамериканисти
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Клан Исток - Од Скопје До Софија   Чет 13 Ное 2008, 2:36 am

„Се разденува уште еден ден, се чувстувам повисоко и од Биг Бен“ :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Green Out - Блокови   Пон 17 Ное 2008, 12:45 am

Ова е само за хип-хоперот Гока! afro
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Koj sum jas,koj sum jas a?????   Пон 15 Дек 2008, 8:09 pm

lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Bomba-Edo Maajka   Пон 15 Дек 2008, 8:11 pm

Pozdrav do Tanja! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   Пон 05 Јан 2009, 4:47 am

West side раперот Мирко Митревски има збор!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: САФ - Виши ментал   Вто 06 Јан 2009, 3:01 am

„Имам план да го освојам светот ко Александар Македонецот!“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Coolio- Gangster's Paradise   Вто 06 Јан 2009, 3:05 am

Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Dr. Dre - Keep Their Heads Ringin'   Вто 06 Јан 2009, 3:08 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Snoop Dog feat. Pharell - Beautiful   Вто 06 Јан 2009, 3:13 am

Во cheers Бразил! cheers


Последната промена е направена од Бе Перо на Вто 06 Јан 2009, 4:01 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Hip - Hop Генерација   

Вратете се на почетокот Go down
 
Hip - Hop Генерација
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: