ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+23
toise
LAZARUS THE PRIEST
Arwen BubaMawa
EMI
abrakadabra
Каплар
OPINOK
shadow
Gala
Ангела
Green Power
Далила
Lidija
Venco
Pancho Villa
Jelena
MaJkLcAr
Билјана
Бе Перо
SiNaPsA`
СтончиС
GokaGrozni
eftimoskatb
27 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next
АвторПорака
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 12:47 am

Arwen BubaMawa напиша:
Ne pisuvate na "Tupalka" zaradi mojot posleden post? STVARNO ste gi izele site prasinja?!!! NEMA PECENJE??? affraid :( :(

Ич да не ти е жал Bubamawa, многу мрсно беше Evil or Very Mad , туку чувај се наскоро за пастрамајлија ... и бог да чува, не Велешка, туке единствена ШТИПСКА ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 12:58 am

Venco напиша:
Arwen BubaMawa напиша:
Ne pisuvate na "Tupalka" zaradi mojot posleden post? STVARNO ste gi izele site prasinja?!!! NEMA PECENJE??? affraid :( :(

Ич да не ти е жал Bubamawa, многу мрсно беше Evil or Very Mad , туку чувај се наскоро за пастрамајлија ... и бог да чува, не Велешка, туке единствена ШТИПСКА ;)

Hahaha, aaa cini cini, prifakam! Smile Ama ako ne vidam na vreme ovojpat, da viknete malce poglasno! :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 1:07 am

Arwen BubaMawa напиша:
[

Hahaha, aaa cini cini, prifakam! Smile Ama ako ne vidam na vreme ovojpat, da viknete malce poglasno! :D

овој пат ке чуваме по една за тебе и за Гала ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Честито!   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 1:14 am

Сики, дозволи ми најискрено да ти честитам на постигнатиот успех! Многу ми е драго кога добри работи им се случуваат на добри луѓе како тебе!

Со среќа нека ти е, што побрзо да си најдеш работа која ќе те исполнува и само за убави работи да слушаме од тебе!

Браво, мајсторе! Алал вера!

Еве и една песна да се развеселиме:



Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Sinapsa - Cestitam!   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 2:03 am

Sinapsa, cestitki i od mene, za tvojot uspeh! Ti posakuvam i ponatamu vo zivotot da te sledi dobar vetar i sekako ti da gi nasocuvas jedrata edinstveno kon sreknite i ispolneti dalecini!!! :star:

Mislam deka brucosite (na forumov) imaat na kogo da se ugledaat!!!

Green - nekade vo postot spomna 'palec' i auto-stop cinam....Pa sakam da Ve zamolam Vas diplomiranite, dokolku naletate na brucosi (narocito na crveno bubace) so krenat palec, da gi odminete...... se dodeka ne stanat barem apsolventi! :lol:

Venco, ne sum mnogu po mesoto (kako nekoi), ama original stipska pastrmajlija ne sum probala. Zatoa mojot del, sledniot pat koga e krkanje (a me nema), cuvaj mi. A ona za prasinjata......BubaMawa nema da vi zaboravi sto sve ste izele bez nea!!! :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 2:11 am

Gala напиша:

Venco, ne sum mnogu po mesoto (kako nekoi), ama original stipska pastrmajlija ne sum probala. Zatoa mojot del, sledniot pat koga e krkanje (a me nema), cuvaj mi. A ona za prasinjata......BubaMawa nema da vi zaboravi sto sve ste izele bez nea!!! :lol:

Здраво Гала, прво за пастрмајлиите, додека не пробаш не коментирај ;) ... А за дел нема да ти чуваме ако треба ке се договориме и у Струга ке ти дојдеме, ама со пастрамајлија Smile ... За bubamawa, ако јаде како керка ми, жал ми е за нив ... Не случајно кажале крем и мајонез генерација ццц ...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 2:29 am

Venco напиша:
Gala напиша:

Venco, ne sum mnogu po mesoto (kako nekoi), ama original stipska pastrmajlija ne sum probala. Zatoa mojot del, sledniot pat koga e krkanje (a me nema), cuvaj mi. A ona za prasinjata......BubaMawa nema da vi zaboravi sto sve ste izele bez nea!!! :lol:

Здраво Гала, прво за пастрмајлиите, додека не пробаш не коментирај ;) ... А за дел нема да ти чуваме ако треба ке се договориме и у Струга ке ти дојдеме, ама со пастрамајлија Smile ... За bubamawa, ако јаде како керка ми, жал ми е за нив ... Не случајно кажале крем и мајонез генерација ццц ...

O.K. ne komentiram.... 8) Ke mora da mi dadete i recept!!! Jas odlicno se snaogam vo kujnata, ama slab jadac sum. Da nemam 'podrska' za jadenje po doma ne bi imala ni inspiracija za gotvenje. Moja BubaMawa ima prefinet izbor koga jadenjeto e vo prasanje. Srpski geni ja teraat da si saka poveke mevce, ama ne bega nitu od zelencuk. Blagicko sekako! Moze i kremce ako nema torta! Ne sme imale baba doma (neli samo im tutkaat na decata se i sesto da jadat), pa poradi toa i sum uspeala da nametnam kontrola nad ishranata. Na ova podnebje, zalno e covek da se hrani nezdravo.
Ete, ideja za nova tema. Ishrana!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 2:53 am

Gala напиша:

O.K. ne komentiram.... 8) Ke mora da mi dadete i recept!!! Jas odlicno se snaogam vo kujnata, ama slab jadac sum. Da nemam 'podrska' za jadenje po doma ne bi imala ni inspiracija za gotvenje. Moja BubaMawa ima prefinet izbor koga jadenjeto e vo prasanje. Srpski geni ja teraat da si saka poveke mevce, ama ne bega nitu od zelencuk. Blagicko sekako! Moze i kremce ako nema torta! Ne sme imale baba doma (neli samo im tutkaat na decata se i sesto da jadat), pa poradi toa i sum uspeala da nametnam kontrola nad ishranata. Na ova podnebje, zalno e covek da se hrani nezdravo.
Ete, ideja za nova tema. Ishrana!

За рецепт мене не ме прашај, тоа е строго деловна тајна чувана од штипските мајстори за пастрамајлија. Ама ја сум добар потрошувач :D Ех и ние се трудиме ама слабо ни појде изгледа, згора на тоа имаме и баба и ТО Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:03 am

Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:08 am

Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce

E,dobro Dalila, sto morase palacinki sega da spomnuvas? Jas ne jadam blago, ama ima nekolku raboti sto bas ne treba covekot da mi gi spomne. Kako ti sega - palacinki :lol: ! Sega e docna,......ama utre...... 'ke vidis ti' :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:14 am

Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Јас уживам во секое јадење ако е добро подготвено. Јадам и месо и овошје и зеленчук и благи работи и не сум „пребирлив“, а кога сме кај локалните „знаменитости“, морам да ги спомнам тетовскиот ГРА (ГРАВ), тетовското јаболко и шарското сирење ;) :lol: :lol: Smile
п.с. Многу ми се свиѓа потписот што го имаш Далила.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:14 am

Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Далила, секому според вкусот и потребите хехехе. Кога сме некаде на некоја прослава и кога треба да има благо, тие благарите се одма до мене оти знааат не го јадам и мојот дел е нивни. Не знам ја го сакам месото, било во пастрамајлија и ли па онака фрлено на некоја скара Smile Додуше да не се жалам јадам се но најмалку благо, тестенините ми се слабост, исто така :lol:


Последната промена е направена од Venco на Пет 12 Сеп 2008, 3:16 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:15 am

[quote="Gala"]
Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce

E,dobro Dalila, sto morase palacinki sega da spomnuvas? Jas ne jadam blago, ama ima nekolku raboti sto bas ne treba covekot da mi gi spomne. Kako ti sega - palacinki :lol: ! Sega e docna,......ama utre...... 'ke vidis ti' :lol:[/quote
Уф извини Smile
ама вие почнавте :P ,пастрмајлии,пасстрмајлии,па јас да си кажам на што би дошла,тоа се моите фаворити,кога седнуваме некаде на јадење јас обавезно нарачувам пица капричиоса,а после палачинки со крем ,шлаг и ореви,упс извини пак :D
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:18 am

Venco напиша:
Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Далила, секому според вкусот и потребите хехехе. Кога сме некаде на некоја прослава и кога треба да има благо, тие благарите се одма до мене оти знааат не го јадам и мојот дел е нивни. Не знам ја го сакам месото, било во пастрамајлија и ли па онака фрлено на некоја скара Smile
Епа јас сум од оние благерите :lol:
можам цел ден да нејадам ,ама без благичко не можам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:21 am

Еве и сега си каснав наполитанки и ќе си легнувам,добра ноќ,само да не биде гладна кокошка просо сонува после овие муабети :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:22 am

Dalilaaaaaaaaa...........,
ama samo da ti kazam: kapriciosa imavme za vecera (i uste ima!!! poveli!), nesto ni zeznaa so nekoj dalekovod nemavme struja do kasno, pa pica ispadna za vecera!!! Upsssss,.... :lol: A utre palacinki!!! A za lazanji sum tata-mata! Prasaj ja BubaMawa ako ne veruvas! :lol:
Sinapsa - lokalni jadenja: jagula!!!
A tetovskoto gravce e nezamenlivo!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:24 am

Далила напиша:
Venco напиша:
Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Далила, секому според вкусот и потребите хехехе. Кога сме некаде на некоја прослава и кога треба да има благо, тие благарите се одма до мене оти знааат не го јадам и мојот дел е нивни. Не знам ја го сакам месото, било во пастрамајлија и ли па онака фрлено на некоја скара Smile
Епа јас сум од оние благерите :lol:
можам цел ден да нејадам ,ама без благичко не можам Smile

Ааа Далила ОК е за тебе ти си од таа Крем генерацијата хехехе. Имам внуци во Скопје, тука некаде треба да сте генерациски, и стално кога ке доаѓаа на гости во Штип прво што ќе прашаа беше: Бабо што има ли нешто благо ??!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:26 am

SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Јас уживам во секое јадење ако е добро подготвено. Јадам и месо и овошје и зеленчук и благи работи и не сум „пребирлив“, а кога сме кај локалните „знаменитости“, морам да ги спомнам тетовскиот ГРА (ГРАВ), тетовското јаболко и шарското сирење ;) :lol: :lol: Smile
п.с. Многу ми се свиѓа потписот што го имаш Далила.
Гравот е посебно доживување пропратено со БИГ БАНГ :D ,затоа морам да кажам во името на многу жени ГО ИЗБЕГНУВАМ :lol: :lol: :lol:
А за потписот да ти кажам дека некако ми е како животно мото.
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:30 am

Gala напиша:
Dalilaaaaaaaaa...........,
ama samo da ti kazam: kapriciosa imavme za vecera (i uste ima!!! poveli!), nesto ni zeznaa so nekoj dalekovod nemavme struja do kasno, pa pica ispadna za vecera!!! Upsssss,.... :lol: A utre palacinki!!! A za lazanji sum tata-mata! Prasaj ja BubaMawa ako ne veruvas! :lol:
Sinapsa - lokalni jadenja: jagula!!!
A tetovskoto gravce e nezamenlivo!
Е сега да си го пофалам мојот маж,феноменални лазањи прави(ми направи уште првиот месец кога се запознавме и ...),а и многу добри палачинки прави :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:32 am

Ауууу .... ја спомнав само пастрамајлија а вие со овие лазањи, пици, јагули ке ме натерате да го отворам форжидерот :no:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:32 am

Dobra vi nok. ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Food 8) 8)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:35 am

Далила напиша:
Gala напиша:
Dalilaaaaaaaaa...........,
ama samo da ti kazam: kapriciosa imavme za vecera (i uste ima!!! poveli!), nesto ni zeznaa so nekoj dalekovod nemavme struja do kasno, pa pica ispadna za vecera!!! Upsssss,.... :lol: A utre palacinki!!! A za lazanji sum tata-mata! Prasaj ja BubaMawa ako ne veruvas! :lol:
Sinapsa - lokalni jadenja: jagula!!!
A tetovskoto gravce e nezamenlivo!
Е сега да си го пофалам мојот маж,феноменални лазањи прави(ми направи уште првиот месец кога се запознавме и ...),а и многу добри палачинки прави :D

Sto e ova so mazite: mojot maz koga se zapoznavme pravese (pokraj drugoto) fenomenalni flambirani palacinki!!! Pravi i sega, ama koga ke mu se zapneme. Se vadi - jas podobro gotvam! Da ne nasednavme i dvete na toa - jadenjata?! :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:35 am

[quote="Venco"]Ауууу .... ја спомнав само пастрамајлија а вие со овие лазањи, пици, јагули ке ме натерате да го отворам форжидерот :no:[/quote Венцо зарем не научи дека секогаш кога ќе спомнеш пастрмајлии се надоврзуваат уште многу други теми Smile
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:36 am

Gala напиша:
Далила напиша:
Gala напиша:
Dalilaaaaaaaaa...........,
ama samo da ti kazam: kapriciosa imavme za vecera (i uste ima!!! poveli!), nesto ni zeznaa so nekoj dalekovod nemavme struja do kasno, pa pica ispadna za vecera!!! Upsssss,.... :lol: A utre palacinki!!! A za lazanji sum tata-mata! Prasaj ja BubaMawa ako ne veruvas! :lol:
Sinapsa - lokalni jadenja: jagula!!!
A tetovskoto gravce e nezamenlivo!
Е сега да си го пофалам мојот маж,феноменални лазањи прави(ми направи уште првиот месец кога се запознавме и ...),а и многу добри палачинки прави :D

Sto e ova so mazite: mojot maz koga se zapoznavme pravese (pokraj drugoto) fenomenalni flambirani palacinki!!! Pravi i sega, ama koga ke mu se zapneme. Se vadi - jas podobro gotvam! Da ne nasednavme i dvete na toa - jadenjata?! :lol:
Не прелажаа Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 EmptyПет 12 Сеп 2008, 3:37 am

Далила напиша:
SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:
Тоа пастрмајлиите неможете а да не ги спомнете,а?
Јас баш не ве сфаќам,не уживам во такво јадење,а и месо многу не сакам.Многу сакам зеленчук и ориз,компири и ПИЦА,лазањи,тортелини,а најмногу чоколадни слатки,наполитанки и торти,ептен сум по благото ммммм Smile -а да не заборавам и палачинки bounce
Јас уживам во секое јадење ако е добро подготвено. Јадам и месо и овошје и зеленчук и благи работи и не сум „пребирлив“, а кога сме кај локалните „знаменитости“, морам да ги спомнам тетовскиот ГРА (ГРАВ), тетовското јаболко и шарското сирење ;) :lol: :lol: Smile
п.с. Многу ми се свиѓа потписот што го имаш Далила.
Гравот е посебно доживување пропратено со БИГ БАНГ :D ,затоа морам да кажам во името на многу жени ГО ИЗБЕГНУВАМ :lol: :lol: :lol:
А за потписот да ти кажам дека некако ми е како животно мото.
Па гравот е препознатлив по две работи: и по вкусот и по БИГ БАНГ ;) ;) или што би се рекло народски: Со еден удар тепаш две муви ;)
Инаку за потписот и ја го почитувам како животно мото и затоа во претходниот пост ти напишав дека ми се свиѓа. Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 19 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: