ФОРУМОТ Е НАШ
Слики од вашите патувања!!! - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Слики од вашите патувања!!! - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Слики од вашите патувања!!!

Go down 
5 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите патувања!!!   Слики од вашите патувања!!! - Page 2 EmptyСаб 15 Ное 2008, 4:46 pm

Слики од вашите патувања!!! - Page 2 73babdb3c25cdd66521684253f57c08c

Велат луѓето.....над отворот од бунарот каде што грофицата најчесто ги поминувала своите денови и ги делела желбите со длабочината од истиот, треба да земеш ситна паричка, да замислиш желба, да ја фрлиш и да се обидеш да ја држиш во мислите толку долго колку што долго паѓа паричката во слободен пад и лет....ете толку длабоки биле нејзините желби......(ритуалот продолжува во следната фотографија).......
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Погледи исполнети со желба и со копнеж!!!!!   Слики од вашите патувања!!! - Page 2 EmptyСаб 15 Ное 2008, 4:53 pm

Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Cad93eef6f23a63d46daa3012745dc8a

Секој во отворен предизвик со своите мисли, и во интимна борба со својата желба, дали таа ќе го најде своето место некаде долу во мноштвото на помалку или повеќе неостварени човечки желби....ако ме прашате мене, долго ја следев својата желба како паѓа....се надевам само дека исто толку долго нема да чекам таа да се исполни.....реална е, искрена, човечка, секојдневна, интимна, ја собира и во најситните парчиња и парички.................ако во овој живот ми се исполни, со задоволство ќе ве информирам, можеби токму на ова место, на овој форум, на оваа тема...различна ќе биде само сликата..........
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите патувања!!!   Слики од вашите патувања!!! - Page 2 EmptyСаб 15 Ное 2008, 10:15 pm

Секогаш кога ја видам оваа куќа на Белградскиот Калемегдан се подсетувам на Охрид

Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Picture008cu0
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content





Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите патувања!!!   Слики од вашите патувања!!! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Слики од вашите патувања!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: