ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+11
Далила
Dadeto
bob_rock
Lidija
Билјана
Venco
VoniVaraS
GokaGrozni
eftimoskatb
Бе Перо
SiNaPsA`
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyСаб 20 Јун 2009, 7:36 pm

Е, Гока...дома си е дома...нели,тупалкава си е супер само нешто послабо ја дружиме!!!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyСаб 20 Јун 2009, 10:22 pm

GokaGrozni напиша:
Драга моја темо ТУПАЛКА ( повторно ) јас денес се продуховив малку, укопчав дека оваа Фаце Буковски е стварно стар покварењак.

My Pirate name. It is Roche Brasiliano! =џабе ми, нАли таму не смеам да одам
I just got my Pirate name. It is Captain Horatio McCallister or The Sea Captain!
Под моја команда си сега тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyСаб 20 Јун 2009, 11:44 pm

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
Драга моја темо ТУПАЛКА ( повторно ) јас денес се продуховив малку, укопчав дека оваа Фаце Буковски е стварно стар покварењак.

My Pirate name. It is Roche Brasiliano! =џабе ми, нАли таму не смеам да одам
I just got my Pirate name. It is Captain Horatio McCallister or The Sea Captain!
Под моја команда си сега тра-ла-ла

Леле, тоа квизовите на ФБ.... Отров се! в lol!
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyНед 21 Јун 2009, 3:23 am

Цитат :
My Brazilian name. It is Fuckinho! =џабе ми, ке заглавам во превод

Ако сакаш да ти помогнам малку со преводот. Smile
Кај Бразилците со додавки на имињата се дообиваат имиња во деминутивна форма.
Пр.
Роналдо-Роналдињо,(Ronaldo-Ronaldinho) и тоа е всушност малиот Роналдо-Роналдињче, односно Роналдо-Џуниор по Американски.
Исто имаш и со Рубенс-Рубињо (Rubens-Rubinho) (Малиот Рубенс - Рубињче односно - Џуниор).
По оваа логика изведи си го точниот превод за твоето бразилско име. Smile

ПС. А сепак на Ф-Б да ја прашаш Сабина па да видиш - „Шта че тарот карте речи“
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyНед 21 Јун 2009, 4:00 am

VoniVaraS напиша:
).
ПС. А сепак на Ф-Б да ја прашаш Сабина па да видиш - „Шта че тарот карте речи“
А да проба и со Мимоза? bounce
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyНед 21 Јун 2009, 5:15 pm

VoniVaraS напиша:
По оваа логика изведи си го точниот превод за твоето бразилско име. Smile

Се согласувам со твојата логика, сега види ја ти мојата логика.
Бразилците или пак воопшто сите жители на планетава, не изведуваат деминативЧИЊА од нешто лошо ( пр.свињски грип=свињско грипче или цунами=цунамче ) туку се користат ( бразилците и останатиот свет ) со една стилска фигура која лошите нешта ги прави уште полоши ( пр.свињски грип=свињско грипиште или цунами-цунамиште ) а јас пак името на таа стилска фигура го заборавив.Бразилците ( а богами и овие останативе ) го деминатизивираат само најслаткото, онаа што им е во врежано во драги спомени или што им е драго ( пр.жолта ракија=жутичка ).Како што се види од приложеното јас сум ти `и деминатив-пират, саде босансково име ми е кристал јасно, со него не главам во преводи, терминот е унисекс.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyНед 21 Јун 2009, 6:19 pm

SiNaPsA` напиша:
VoniVaraS напиша:
).
ПС. А сепак на Ф-Б да ја прашаш Сабина па да видиш - „Шта че тарот карте речи“
А да проба и со Мимоза? bounce
Ке ви дадам јас на вас двајцада, престанете да ми шаљете у прифил такви анкетици ( my Prison Name. It's Sweet-n-Juicy )
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyНед 21 Јун 2009, 11:41 pm

Бе Перо БЕ! Ме загрижи....
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyПон 22 Јун 2009, 12:12 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо БЕ! Ме загрижи....
Тања! Smile
ЕвО, тука сум, жив-здрав, поминаа испитите и летото за мене само што почна. Smile
Додуша се осеќам некако чудно...ко да сум летал преку океан, па сега се приспособувам на времето, кога да спијам и јадам... тра-ла-ла

Инаку, ви благодарам за честитките. Smile

Новава позадина е добра, уел дан модератори.


И така... кај вас што има ново, што се случува? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyПон 22 Јун 2009, 12:57 am

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Бе Перо БЕ! Ме загрижи....
Тања! Smile
ЕвО, тука сум, жив-здрав, поминаа испитите и летото за мене само што почна. Smile
Додуша се осеќам некако чудно...ко да сум летал преку океан, па сега се приспособувам на времето, кога да спијам и јадам... тра-ла-ла

Инаку, ви благодарам за честитките. Smile

Новава позадина е добра, уел дан модератори.


И така... кај вас што има ново, што се случува? Smile

Их, знаев јас дека има врска со сесијата, ама па ептен некако те снема.... ;) Си викам, барем за малку одмор од учењето, ќе се појавиш накратко, ти - ништо! Само да се учело вежбај малку
И? Не белки дека ја ,среди’ прва година????

Ние сме арни, фала на прашање, барем за себе можам да кажам. Уште официјално не ми почнал распустот, ама ете, уште оваа недела. Како и да е, „лето е и лесно се живее“ cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto


Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyВто 23 Јун 2009, 1:52 am

Последната ви посета беше на Нед 10 Мај - 22:15
Сега е точно Вто 23 Јун - 0:48
ФОРУМОТ Е НАШ

овца овца

и ние сме негови lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyВто 23 Јун 2009, 8:56 pm

Е оти толкава пауза? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyВто 23 Јун 2009, 9:17 pm

Визно олеснување на моја кожа !!!???
Е мој пријатели ова олеснување веќе го носам на моја леџа Evil or Very Mad BTW овие денови требаше да бидам во Дојчланд но благодарение на визните олеснувања од страна ЕУ членките сега си седам дома и комуницирам со пријателите од светот кои се таму по СМС или Скајпе. Неможам да Ви опишам низ какви понижувања поминавме и денес конечно пак да го осетиме истото и дефинитивно да дигнеме раце од натамошната постапка. Денес не можев да верувам дека една таква институција како амбасада има вработено лице, инаку Германец нели, кој идеше до таму што требаше да го чекаме после работа и да го искршиме од ќотек. Изгледа ова е вистината за она "епа чорба Македонче" за жал Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyВто 23 Јун 2009, 11:11 pm

Да не си штрајкувал пред германска амбасадна некогаш?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyВто 23 Јун 2009, 11:49 pm

Билјана напиша:
Да не си штрајкувал пред германска амбасадна некогаш?

НИкогаш, но проблемот не е само лично за мене туку за целата екипа на радио клубот !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyСре 24 Јун 2009, 12:31 am

Venco напиша:
Визно олеснување на моја кожа !!!???
Е мој пријатели ова олеснување веќе го носам на моја леџа Evil or Very Mad BTW овие денови требаше да бидам во Дојчланд но благодарение на визните олеснувања од страна ЕУ членките сега си седам дома и комуницирам со пријателите од светот кои се таму по СМС или Скајпе. Неможам да Ви опишам низ какви понижувања поминавме и денес конечно пак да го осетиме истото и дефинитивно да дигнеме раце од натамошната постапка. Денес не можев да верувам дека една таква институција како амбасада има вработено лице, инаку Германец нели, кој идеше до таму што требаше да го чекаме после работа и да го искршиме од ќотек. Изгледа ова е вистината за она "епа чорба Македонче" за жал Evil or Very Mad

А баш сакав да те прашам кога ќе одиш во Германија, бидејќи нели, традиционално одиш ова време!!!!
Значи, гадови се тие Европјаните.... Еднаш само ми се има случено да дремам пред Француска амбасада за виза и можам да замислам само како ви било Evil or Very Mad

Дефинитивно мислам дека треба да се откажеме од сите тие „интегративни“ срања, зашто гадовите ги примаат само оние земји од кои имаат интерес. Нас - ќе не’ дриблаат додека можат.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyСре 24 Јун 2009, 12:39 am

Отидов да гледам филм. Ако баш ве интересира кој - Doubt, со Мерил Стрип.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:17 pm

Децо, ајде кажете нешто, раздвижете атмосфера, доста само се исповедате cheers
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:20 pm

eftimoskatb напиша:
Децо, ајде кажете нешто, раздвижете атмосфера, доста само се исповедате cheers
Како филмот вчера?
И да Бразил даде гол. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:23 pm

Еве сум и јас....нешто слабо муабетиме....
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:27 pm

VoniVaraS напиша:
eftimoskatb напиша:
Децо, ајде кажете нешто, раздвижете атмосфера, доста само се исповедате cheers
Како филмот вчера?
И да Бразил даде гол. Smile

Тапа жива! Тој со Мерил Стрип??? Глупости!
Првата „епизода“ нормално - ја заспав, а после се разви некоја глупа приказна од ништо, и на крај исто така од ништо - заврши.

Да не го гледате.
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:30 pm

Јас два дена му се спремам на „Ангели и демони“ и никако да му седнам да го гледам.
Синоќа си земав стрип да читам и заспав на првите 10 - страни.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:37 pm

eftimoskatb напиша:

Значи, гадови се тие Европјаните.... Еднаш само ми се има случено да дремам пред Француска амбасада за виза и можам да замислам само како ви било Evil or Very Mad

Дефинитивно мислам дека треба да се откажеме од сите тие „интегративни“ срања, зашто гадовите ги примаат само оние земји од кои имаат интерес. Нас - ќе не’ дриблаат додека можат.

Тање ова нашево не да беше дриблање, што да ти кажам. Типот само уште да ни кажеше ке ве веслам до бесвет. Се спремав едно протесно писмо да пишам до амбасадата а и до него ама си викам какво фајде од тоа, од друга страна па вака само без ништо пак не ми оди Smile Неодењето во Дојчланд активно го заменивме со уредување на нашата локација на Сушево каде деновиве правиме реконструкции на просториите, сервис на опремата и за неколку дена се да биде во одлична состојба. Барем од нешто фајде да видеме Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:38 pm

VoniVaraS напиша:
Јас два дена му се спремам на „Ангели и демони“ и никако да му седнам да го гледам.
Синоќа си земав стрип да читам и заспав на првите 10 - страни.

Их, па ти кај го најде, „Ангели и демони“ ;) Ќе го навлечеш гневот на Црквата Smile
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:39 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:

Значи, гадови се тие Европјаните.... Еднаш само ми се има случено да дремам пред Француска амбасада за виза и можам да замислам само како ви било Evil or Very Mad

Дефинитивно мислам дека треба да се откажеме од сите тие „интегративни“ срања, зашто гадовите ги примаат само оние земји од кои имаат интерес. Нас - ќе не’ дриблаат додека можат.

Тање ова нашево не да беше дриблање, што да ти кажам. Типот само уште да ни кажеше ке ве веслам до бесвет. Се спремав едно протесно писмо да пишам до амбасадата а и до него ама си викам какво фајде од тоа, од друга страна па вака само без ништо пак не ми оди Smile Неодењето во Дојчланд активно го заменивме со уредување на нашата локација на Сушево каде деновиве правиме реконструкции на просториите, сервис на опремата и за неколку дена се да биде во одлична состојба. Барем од нешто фајде да видеме Smile

Одлично сте си го канализирале гневот, се гледа дека не сте луѓе што ќе седнат и ќе плачат Тоо

Ама тоа протестното писмо сепак требало да го напишеш.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: