ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+11
Далила
Dadeto
bob_rock
Lidija
Билјана
Venco
VoniVaraS
GokaGrozni
eftimoskatb
Бе Перо
SiNaPsA`
15 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
АвторПорака
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise


Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyПет 01 Јан 2010, 10:53 pm

Среќна нова година и се најдобро драги тупаџии
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyСаб 02 Јан 2010, 1:49 am

Најпрво среќна нова година на сите, многу успех, здравје, љубов и такаму натаму... Smile Да ви биде се најубаво во убавините на убавото за да може убава да ви биде убавината. тра-ла-ла

Е јас богами стварно си пројдов „лудо“.
Од 27-ми па наваму си фатив една настинка и си ја влечам. За среќа не е свински грип. Smile Вчера некаде во 16 ч. (10 мин. поминуење Smile ) имав температура и бидејки цел ден не се осеќав добро, одлучив новогодишната ноќ да си ја пројдам дома. А и докторката ми рече да не пијам... ма мераци. Од убаво-поубаво.
Денес сум подобар и полека се спремам за испитите кои ми претстојат.
И така...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyСаб 02 Јан 2010, 3:24 am

Е ПА ТУПАЏИИ ,НЕКА ВИ Е СРЕЌНА НОВАТА 2010 ГОДИНА! и ние сме негови ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 158863 ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 216970

Сакам да ви посакам се најубаво и да знаете дека Далила не ви мисли ништо лошо ако понекогаш е оштра на јазик Вевчани,Струмица ... Се надевам ќе има уште многу дебати и убави моменти на форумов и секако во вашите животи.
п.с. Бе перо се надевам брзо ќе оздравиш,и на моите дечиња истото им се случува веќе неколку денови.
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyПон 04 Јан 2010, 6:30 pm

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА ДРАГИ ПРИЈАТЕЛИ И ФОРУМЏИИ

ЗДРАВЈЕ,УСПЕСИ И МНОГУ НАСМЕВКИ СЕКОЈ ДЕН......
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyПет 08 Јан 2010, 12:48 pm

ХИСТОС СЕ РОДИ!!!
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyСре 13 Јан 2010, 4:12 pm

Во Њујорк Тајмс од 10.01. имате предлог на 31 место каде да отидете во новава 2010 г. Повеќето од местава се недостижни за нас обичните, пред се поради потребата од многу пари но на 21 место се наоѓа и нашиот Охрид. Smile

21. Macedonia

One of the deepest lakes on the planet, with a dazzling Unesco World Heritage site of ancient dwellings rising high above its shores, Lake Ohrid in Macedonia is a local vacation star poised for greater international acclaim.

In the tiered, terra-cotta-roofed city of Ohrid, 18 miles from the Albanian border, a lakefront settlement dating back to Neolithic times, Macedonians boast that on their side of the lake is a church, monastery or mosque for every day of the year, each full of resplendent frescoes, mosaics and icons. Notable attractions include the recently renovated church of St. Clement and St. Panteleimon at Plaosnik, an epic Byzantine masterpiece, and the 13th-century St. John of Kaneo, a limestone and brick monastery that juts out over transparent blue waters.

An estimated $50 million renovation of the Ohrid Airport is planned for 2010, with more international flights expected by summer, and up to six new luxury hotels are in the works, including a $33 million property with construction scheduled to begin in March. Tourist attractions on Ohrid’s beaches were upgraded last year with swank bars and dining spots complimented by bamboo and leather couchettes, with the hot spot Cuba Libre (www.cubalibreohrid.com) leading the way.

Meanwhile, new government-financed archaeological digs around the lake regularly unearth treasures, like the 17 fifth-century tombs discovered last July. The find follows the 2008 opening of the Museum on Water, a re-created Bronze Age village built on stilts incorporating Ohrid artifacts. — Dinah Spritzer

Браво за изборов на Њујорк Тајмс. Туп-Туп cheers Македонија
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyСаб 16 Јан 2010, 3:27 am

Ви го претставувам најновиот фудбалски хит:

Целе ночи Канаваро с`њом сам Фиго, једва Муту да сам јутрос Роналдињо!



Не будите Пеле, Короман сам ја...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyСаб 27 Фед 2010, 3:16 pm

3000-от пост го одбележувам со оваа „крвава“ песна од Опус! тра-ла-ла

Текстот е, мислам...ненадминат. тра-ла-ла тра-ла-ла

Девојки има од сите села, стално ги кршат нивните тела
Дебели, танки, посни и мрсни, а мене од нив глава ќе ми прсни!

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyСаб 06 Мар 2010, 3:11 pm

Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS


Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyПон 03 Мај 2010, 2:01 am

Вечерва бев на една свадба и меѓу присутните гости беше и...
ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Img0023nn

Uploaded with ImageShack.us

Морав да се сликам за успомен и дуго сечаЊе. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyЧет 06 Мај 2010, 4:12 am

Ааа слика за сите времиња! Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 EmptyЧет 06 Мај 2010, 11:39 pm

Многу добра слика, БраоС! Идеолог не е играчка lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 14 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: