ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
+16
ivi
Pancho Villa
Lidija
eftimoskatb
Venco
toise
Gala
СтончиС
Далила
Scarlett O'Hara
Бе Перо
Билјана
Arwen BubaMawa
SiNaPsA`
Green Power
Ангела
20 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
АвторПорака
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:47 am

грини јас ја сакам сината... кажи сега за мене
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:49 am

Angela напиша:
грини јас ја сакам сината... кажи сега за мене

Само ако облечеш син фустан, само тогаш ќе ти поверувам дека ја сакаш сината!!!! lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:49 am

Бе Перо напиша:
Панчо работно ја прославува „првата пушка во Куманово“ :D :lol: Отсекогаш сум се чудел на тој израз „првата пушка“. Се користи со децении и новите генерации сега да ги прашаш што празник е, ќе ти кажат: „А, денес пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово.“ :lol:
Јас да прашам: колку тоа пушки имало? :lol:
Две, една во Прилеп и една во Куманово ...уствари појма немам ни ја scratch
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:50 am

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:
Панчо работно ја прославува „првата пушка во Куманово“ :D :lol: Отсекогаш сум се чудел на тој израз „првата пушка“. Се користи со децении и новите генерации сега да ги прашаш што празник е, ќе ти кажат: „А, денес пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово.“ :lol:
Јас да прашам: колку тоа пушки имало? :lol:
Две, една во Прилеп и една во Куманово ...уствари појма немам ни ја scratch

Imalo POVEKE od edna ... ? scratch
Da ne ispadne ko cresovoto topce! :cherry: study
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:50 am

Angela напиша:
грини јас ја сакам сината... кажи сега за мене

Ангела,очигледно со нас ќе заврши последнава страна на тупалкава..зато пишуј да не има во историјата- последните постови на 2риот дел од Тупалка Повторно

Сината боја е боја на мирот..луѓе кои сакаат сина боја сакаат мир, мислам душевен мир


Последната промена е направена од Билјана на Саб 11 Окт 2008, 2:51 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:50 am

Билјана напиша:
повеќе пушки биле едно 5 -6 Бе Перо, ама првата пукнала во Прилеп, после во Куманово ја однеле да пукне
:lol: :lol:
Така де, ко да биле две пушки, па првава пукнала, а вторава не пукнала. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:52 am

Можеби втората не ни пукнала затоа само првата ја кажуваат .. па морале да ја прошетаат низ градовите :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:52 am

Arwen BubaMawa напиша:
SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:
Панчо работно ја прославува „првата пушка во Куманово“ :D :lol: Отсекогаш сум се чудел на тој израз „првата пушка“. Се користи со децении и новите генерации сега да ги прашаш што празник е, ќе ти кажат: „А, денес пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово.“ :lol:
Јас да прашам: колку тоа пушки имало? :lol:
Две, една во Прилеп и една во Куманово ...уствари појма немам ни ја scratch

Imalo POVEKE od edna ... ? scratch
Da ne ispadne ko cresovoto topce! :cherry: study
Pa zatoa samo po edna im ostavile! :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:54 am

a crvenata boja? scratch
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:54 am

Angela напиша:
грини јас ја сакам сината... кажи сега за мене

Сепак, твоето најсилно оружје е интелигенцијата и духот!!!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:55 am

Green Power напиша:
Далила напиша:
Искрено јас најмногу ја сакам црвената боја-ми дава енергија,живот и е боја на страста,зелената ме смирува и одмара и е една од моите омилени бои,ама сепак црвената е мојата боја :heart:

Одговорна, интелигетна и чесна си ......емотивна си и романтична, но понекогаш ти фали иницијатива...си вложила многу енергија и труд додека го пронајдеш Самсон....љубезна си и искрена како личност и многу тешко ти е да се наметнеш без оглед на неоспорните вредности кои ги поседуваш Далила...премногу очекуваш од оние околу тебе и имаш високи критериуми, како естетски така и ментални,и баш таква личност и ти одговара..која ќе може да ги открие баш тие квалитети, а Самсон е баш таков....личност која има свои тајни и која сакаш постојано и постепено да ја откриваш.......... lol!
Малку те профилирав Далила..не замерувај, но бојата открива многу кај човекот :D
Грини само ти можеш вака убаво да ми напишеш,сега ќе си легнам со топлина во срцето sunny ,благодарам,и се прашувам како вака добро ми ја перцепираш личноста :oops:
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:55 am

Билјана напиша:
Можеби втората не ни пукнала затоа само првата ја кажуваат .. па морале да ја прошетаат низ градовите :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:58 am

Arwen BubaMawa напиша:
Бе Перо напиша:
Панчо работно ја прославува „првата пушка во Куманово“ :D :lol: Отсекогаш сум се чудел на тој израз „првата пушка“. Се користи со децении и новите генерации сега да ги прашаш што празник е, ќе ти кажат: „А, денес пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово.“ :lol:
Јас да прашам: колку тоа пушки имало? :lol:

Nabrzina da kazam deka se priklucuvam kon prasanjeto!!! :lol: :lol: :lol: Mn mala bev i ne znaev da brojam, taka da ... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ааа вака не. Сега “чичко“ Тончи ќе во каже.
:D Тие во Прилеп имале пет пушки, тие во Куманово не сум баш стопосто сигурен ама тука некаде исто. И откако се договориле и пукнале по еднаш, сите заедно, не се тркале кој да биде прв бидејќи биле сложни (како ние што сме) и после решиле да не пукаат се до 45 кога сами си отишле Џерманците. И тогаш пак пукнале уште по еднаш за крај.
И затоа имаме прва пушка за ПОЧЕТОК и последна пушка за КРАЈ на востанието (борбата).
Во меѓувреме партизаните “уживале“ во нашите прекрасни зелени шуми.
Ај нека ни е среќен празникот. :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 2:58 am

Scarlett O'Hara напиша:
a crvenata boja? scratch

жар, страст љубов, јачина, доминатност..либето твое најдобро може ова да го докаже Smile cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:00 am

СтончиС напиша:
Arwen BubaMawa напиша:
Бе Перо напиша:
Панчо работно ја прославува „првата пушка во Куманово“ :D :lol: Отсекогаш сум се чудел на тој израз „првата пушка“. Се користи со децении и новите генерации сега да ги прашаш што празник е, ќе ти кажат: „А, денес пукнала првата пушка во Прилеп и Куманово.“ :lol:
Јас да прашам: колку тоа пушки имало? :lol:

Nabrzina da kazam deka se priklucuvam kon prasanjeto!!! :lol: :lol: :lol: Mn mala bev i ne znaev da brojam, taka da ... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ааа вака не. Сега “чичко“ Тончи ќе во каже.
:D Тие во Прилеп имале пет пушки, тие во Куманово не сум баш стопосто сигурен ама тука некаде исто. И откако се договориле и пукнале по еднаш, сите заедно, не се тркале кој да биде прв бидејќи биле сложни (како ние што сме) и после решиле да не пукаат се до 45 кога сами си отишле Џерманците. И тогаш пак пукнале уште по еднаш за крај.
И затоа имаме прва пушка за ПОЧЕТОК и последна пушка за КРАЈ на востанието (борбата).
Во меѓувреме партизаните “уживале“ во нашите прекрасни зелени шуми.
Ај нека ни е среќен празникот. :D

I barutot - po fira!!! study
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:01 am

Билјана напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
a crvenata boja? scratch

жар, страст љубов, јачина, доминатност..либето твое најдобро може ова да го докаже Smile cheers
:oops:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:02 am

Верувате ли во тупење после 67-ма страна? :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power


Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:03 am

Scarlett O'Hara напиша:
a crvenata boja? scratch

Твоите емоции Скарлет се деликатни, одмерени, и полни со внимание и љубезност...ретко ти се случува да влеташ во нечија врска онака на брзина, туку влегуваш чекор по чекор и затоа авантурите се непознаница за тебе Скарлет.....нема да имаш проблем да си ја најдеш вистинската личност на својот живот, бидејќи си идеална за живот во двојка...многу си чувствителна на комплименти, со задоволство ги примаш и долго ги помниш....секогаш си опкружена со спротивниот пол па затоа си и благословена што можеш и честопати да избираш.....она што те прави ранлива од сето друго, е тоа што се колебаш доста често.......
П.С.И меѓу мене и тебе Скарлет....сепак и тебе зелената боја ти е омилена без исклучок :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:03 am

Jas da! :D
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:04 am

Бе Перо напиша:
Верувате ли во тупење после 67-ма страна? :lol: :lol: :lol:

Veruvam vo toa sto go gledam ... A, go gledam! 8)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:04 am

Бе Перо напиша:
Верувате ли во тупење после 67-ма страна? :lol: :lol: :lol:
Бе Перо многу филозовско ти е прашањево. lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:05 am

Бе Перо напиша:
Верувате ли во тупење после 67-ма страна? :lol: :lol: :lol:


Ke mora Ripli da ni odgovori!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:06 am

Green Power напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
a crvenata boja? scratch

Твоите емоции Скарлет се деликатни, одмерени, и полни со внимание и љубезност...ретко ти се случува да влеташ во нечија врска онака на брзина, туку влегуваш чекор по чекор и затоа авантурите се непознаница за тебе Скарлет.....нема да имаш проблем да си ја најдеш вистинската личност на својот живот, бидејќи си идеална за живот во двојка...многу си чувствителна на комплименти, со задоволство ги примаш и долго ги помниш....секогаш си опкружена со спротивниот пол па затоа си и благословена што можеш и честопати да избираш.....она што те прави ранлива од сето друго, е тоа што се колебаш доста често.......
П.С.И меѓу мене и тебе Скарлет....сепак и тебе зелената боја ти е омилена без исклучок :D
Blagodaram Greeny za iscrpniot odgovor! cheers
Pa opkruzena sum so zelena boja i mora i nea da ja sakam! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa


Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:08 am

WAYYYY OFF TOPIC: Бе Перо, што студираш? study scratch
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) EmptyСаб 11 Окт 2008, 3:10 am

Arwen BubaMawa напиша:
WAYYYY OFF TOPIC: Бе Перо, што студираш? study scratch
Англиски јазик и книжевност.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





ТУПАЛКА (повторно) Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 40Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: