ФОРУМОТ Е НАШ
АРСЕНАЛ фан клуб 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
АРСЕНАЛ фан клуб 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 АРСЕНАЛ фан клуб

Go down 
+3
abrakadabra
СтончиС
Бе Перо
7 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 4:42 pm

Редно време беше да отворам тема и за овој тим за кого навивам од мал.
Во претходниве години се смени една цела генерација во Арсенал (си отидоа играчи како Анри, Виеира, Ешли Кол, Пирес, Кемпбел, Љунгберг, Бергкамп, Леман...) и дојдоа некои нови млади дечки, но играта на Арсенал не се промени. Арсенал секогаш игра атрактивен, допадлив, напаѓачки и технички беспрекорен фудбал со многу додавања. Тоа е така најмногу благодерение на Арсен Венгер, кој е веќе 12-та година на чело на овој клуб.

За 20-ина минути почнува натпреварот Сандерленд - Арсенал, каде што очекувам Арсенал да нема никакви проблеми и да забележи сигурна победа, иако ниеден противник не смее да се потцени.

АРСЕНАЛ фан клуб Ca47c0fa191ac226e37066645b0dbb0b
COME ON YOU GUNNERS!


Важна напомена: Ќе ве замолам, тие што не се навивачи на Арсенал, немаат да кажат ништо конструктивно и сакаат само да провоцираат, воопшто да не се мачат да пишуваат на оваа тема.


Последната промена е направена од Бе Перо на Саб 04 Окт 2008, 7:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 5:46 pm

Бе Перо ова беа тие „Детската Градинка“ шо ги викаа. :D Basketball
Вратете се на почетокот Go down
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
abrakadabra


Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 6:27 pm

абе поарно да не си отворил, минатата недела со хал дома 1:2, сега во гости сандерленд не може да го тепате , само со јаки екипи победувате , е тоа ти се вика тим
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 6:48 pm

Eve gubi Arsenal :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 6:53 pm

Aauuuu vo prodolzenie se spasija od poraz! :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 7:12 pm

abrakadabra напиша:
абе поарно да не си отворил, минатата недела со хал дома 1:2, сега во гости сандерленд не може да го тепате , само со јаки екипи победувате , е тоа ти се вика тим
Ако ти се дискутира - дискутирај. Вакви инфантилни коментари стварно не се потребни. По твојата логика за ниеден тим не треба да има фан клуб, зошто секој тим, кога-тогаш кикснува со објективно послаби тимови. Те немаше долго време после поразот на Интер од Милан, што е разбирливо. И мојот тим секогаш да губи од градскиот ривал, нема да се појавувам на форум. Арсенал и Милан секогаш имале лек за Интер, на пример. И редовно го мачкаат, дома, во гости, во форма или не, во криза или на врвот... Во сеќавање ми е една феноменална победа на Арсенал од 1-5 над Интер во гости, на САН СИРО (вистинското име на тој стадион). Тогаш сите ги критикуваа Арсенал, паднале во форма, ова-она...и едноставно топџиите РАСПАЛИЈА по голот на гробарскиот тим Интер. Анри тогаш даде изјава: „Ова е вистинскиот Арсенал“.
Затоа, во иднина, ако немаш нешто конструктивно да кажеш на темава, немој.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 7:24 pm

СтончиС напиша:
Бе Перо ова беа тие „Детската Градинка“ шо ги викаа. :D Basketball
:D Така ги вика оној коментаторот од А1. :D
Сите се многу млади, јас не знам за тим од најсилните 5 првенства во светот кој има помлад тим од Арсенал. Најстар играч моментално е Галас, со 31 година. Сите други се од 26, па надоле. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 04 Окт 2008, 9:07 pm

Еј Бе Перо, се прашував кога ке отвориш тема за твојот клуб. Јас не сум некој екстремен фан но од европските клубови највеќе го сакам Ливерпул, а одма после нив ми се, онака повеќе години, симпатични ми и Арсенал. Ај мислам дека тука ке има место за пишување на убави моменти на Арсенал. ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyНед 05 Окт 2008, 12:48 am

Venco напиша:
Еј Бе Перо, се прашував кога ке отвориш тема за твојот клуб. Јас не сум некој екстремен фан но од европските клубови највеќе го сакам Ливерпул, а одма после нив ми се, онака повеќе години, симпатични ми и Арсенал. Ај мислам дека тука ке има место за пишување на убави моменти на Арсенал. ;)
Мили ми е што мислиш така, Венцо. :D На многу неутрални навивачи им се допаѓаат Арсенал заради стилот на игра.

Инаку, најдобар играч за мене, не само што настапувал за Арсенал, туку воопшто, е маестро Тиери Анри.
Ова е еден гол од 2003 год. што го постигна против Ливерпул. Што да ви кажам, брилијантно, ја засрами целата одбрана на Ливерпул, си поигра како со мали деца. Досега не сум видел друг играч да направи нешто слично.

...his name is Thierry Henry...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyНед 05 Окт 2008, 12:54 am

Бе Перо напиша:

Инаку, најдобар играч за мене, не само што настапувал за Арсенал, туку воопшто, е маестро Тиери Анри.
Заради него и Арсенал ми беше тим која после Л. највеке ми беше драг. се слагам, закон е момчето ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyНед 05 Окт 2008, 1:02 am

Venco напиша:

Заради него и Арсенал ми беше тим која после Л. највеке ми беше драг. се слагам, закон е момчето ;)
На два пати беше (неправедно) втор во изборот за најдобар играч на светот.

Еве еден негов гол против гробарскиот тим Интер. Хавиер Занети сиромашкиот, не знаеше главата каде му е. :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
abrakadabra
Тупаџија
Тупаџија
abrakadabra


Број на мислења : 69
Локација : west london
Регистриран на : 2008-09-03

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyНед 05 Окт 2008, 5:25 pm

Бе Перо напиша:
abrakadabra напиша:
абе поарно да не си отворил, минатата недела со хал дома 1:2, сега во гости сандерленд не може да го тепате , само со јаки екипи победувате , е тоа ти се вика тим
Ако ти се дискутира - дискутирај. Вакви инфантилни коментари стварно не се потребни. По твојата логика за ниеден тим не треба да има фан клуб, зошто секој тим, кога-тогаш кикснува со објективно послаби тимови. Те немаше долго време после поразот на Интер од Милан, што е разбирливо. И мојот тим секогаш да губи од градскиот ривал, нема да се појавувам на форум. Арсенал и Милан секогаш имале лек за Интер, на пример. И редовно го мачкаат, дома, во гости, во форма или не, во криза или на врвот... Во сеќавање ми е една феноменална победа на Арсенал од 1-5 над Интер во гости, на САН СИРО (вистинското име на тој стадион). Тогаш сите ги критикуваа Арсенал, паднале во форма, ова-она...и едноставно топџиите РАСПАЛИЈА по голот на гробарскиот тим Интер. Анри тогаш даде изјава: „Ова е вистинскиот Арсенал“.
Затоа, во иднина, ако немаш нешто конструктивно да кажеш на темава, немој.
абе дискутирам јас ама ти неможиш да ме разбираш(мислам не знаиш од заебанциии), а кој рекол дека сум за интер, кај го пишува тоа и ако не идам на форумот не значи дека навивам за интер или за катанија. а за историја не ме интересира кој како загубил и со колкава разлика ако е за тоа првата утакмица интер ја тепаше со 3:0 на гости против арсенал, ама јас тоа не го зборувам. гледај сега како ве коват или како местите утакмици
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyНед 05 Окт 2008, 6:25 pm

abrakadabra напиша:

абе дискутирам јас ама ти неможиш да ме разбираш(мислам не знаиш од заебанциии), а кој рекол дека сум за интер, кај го пишува тоа и ако не идам на форумот не значи дека навивам за интер или за катанија. а за историја не ме интересира кој како загубил и со колкава разлика ако е за тоа првата утакмица интер ја тепаше со 3:0 на гости против арсенал, ама јас тоа не го зборувам. гледај сега како ве коват или како местите утакмици
ОК, можеби претерав, признавам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Љут перо   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyНед 05 Окт 2008, 11:49 pm

ХЕХХЕХЕХХЕ Перо се наљути за Арсенал,па недај боже јас и ти да гледаме дерби на Емирати меѓу ЈУнајтед и Ареснал па ќе предизвикаме општ хаос,анархистички :D :D :D bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyПон 06 Окт 2008, 12:01 am

ЧЕНТО напиша:
ХЕХХЕХЕХХЕ Перо се наљути за Арсенал,па недај боже јас и ти да гледаме дерби на Емирати меѓу ЈУнајтед и Ареснал па ќе предизвикаме општ хаос,анархистички :D :D :D bounce
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyВто 07 Окт 2008, 7:57 pm

За натпреварот со Сандерленд, забавените снимки и компјутерските анимации покажуваат дека Волкот не бил со топката надвор од теренот и дека на Арсенал му е поништен чист и регуларен гол. Дури и судиите и официјалните лица од ФА го признале тоа, но не можат ништо да направат, бидејки за време на натпревар, забрането е користењето на забавената снимка. Линискиот судија е можеби најкрив, затоа што тој имаше најдобар агол за да го види тоа... но што е тука е.

Во вакви моменти ми останува да ја пеам онаа од Лева Патика: „Неправда, па тоа е неправда...“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСре 08 Окт 2008, 9:53 pm

Бе Перо напиша:
За натпреварот со Сандерленд, забавените снимки и компјутерските анимации покажуваат дека Волкот не бил со топката надвор од теренот и дека на Арсенал му е поништен чист и регуларен гол. Дури и судиите и официјалните лица од ФА го признале тоа, но не можат ништо да направат, бидејки за време на натпревар, забрането е користењето на забавената снимка. Линискиот судија е можеби најкрив, затоа што тој имаше најдобар агол за да го види тоа... но што е тука е.

Во вакви моменти ми останува да ја пеам онаа од Лева Патика: „Неправда, па тоа е неправда...“
АЈ ај плачи сега за два бода плачи де кога толку знаат што да им се прави,ај ако не ќе ги испратат во регионална македонска лига и можеби арсенал ќе стане шампион,некогаш Smile bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 18 Окт 2008, 7:20 pm

Победа на Арсенал во мечот со Евертон од 3:1. Добро е што победија, ама не ми е кејф што дозволуваат прво да примат гол, па да се разиграат.
Човек на мечот денес, според мое мислење беше Самир Насри. Постигна убав гол, даваше асистенции и беше инспиратор на пресвртот.
Третиот гол на Арсенал беше многу добра комбинација меѓу Волкот и Диаби.

АРСЕНАЛ фан клуб E4dc7edc756a64294006a651a64f7b65
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСре 22 Окт 2008, 12:10 am

Раааспукааалааа распукала Шар Планина ајде....

Феноменална игра на Арсенал и висока победа од 2-5! Гостувањата кај турските клубови секогаш им биле проблем на големите европски клубови заради пеколната атмосфера на стадионите, меѓутоа вечерва Арсенал беше едноставно предобар за да киксне. Адебајор, Волкот, Дијаби, Сонг и Ремзи. 5 гола - 5 различни стрелци. Тимска игра во најдобро можно светло.
Ремзи мислам дека ќе биде еден од најмладите стрелци воопшто во ЛШ, бидејки мислам дека сеуште нема наполнето 17 години.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyЧет 30 Окт 2008, 1:06 am

Да им тииит мајката на оној тиииит тим на Тотенхем! Па можеа ли повеќе среќа да имаат од ова! Ај куку ноне!
Добар натпревар за неутралните, ама катастрофален за Арсенал. Имаше на двапати водство од 2 гола, 3:1 и 4:2 и на крај нерешено 4:4

У ПМ, колку сум изнервиран!


Последната промена е направена од Бе Перо на Чет 30 Окт 2008, 1:14 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyЧет 30 Окт 2008, 1:09 am

Одлична утакмица вечерва, само играчите на Арсенал изгледа прерано мислеа дека е завршена ... Жал ми е што испадна нерешено ама барем убаво беше за гледање.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
CENTO


Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyЧет 30 Окт 2008, 9:19 pm

Бе Перо напиша:
Да им тииит мајката на оној тиииит тим на Тотенхем! Па можеа ли повеќе среќа да имаат од ова! Ај куку ноне!
Добар натпревар за неутралните, ама катастрофален за Арсенал. Имаше на двапати водство од 2 гола, 3:1 и 4:2 и на крај нерешено 4:4

У ПМ, колку сум изнервиран!
:D :D :D :D :D :D :D Smile Smile Smile Smile Smile Smile Хахахха извини ама морам да се насмеам ова е подобро и од Бени Хил
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco


Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyЧет 06 Ное 2008, 12:55 am

Бе Перо, очигледно Арсенал запаѓа или е веќе во криза туку ај нека трае кризата сега додека се во групата да не биде така во нокаут системот, зал ми коа слушнав дека само нерешено со турците Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyЧет 06 Ное 2008, 1:11 am

Venco напиша:
Бе Перо, очигледно Арсенал запаѓа или е веќе во криза туку ај нека трае кризата сега додека се во групата да не биде така во нокаут системот, зал ми коа слушнав дека само нерешено со турците Evil or Very Mad
Многу слабо, Венцо. Јас сум навистина разочаран од Арсенал и од некои натпревари сезонава, затоа и не ми се ни коментираше. Кој како дошол во прва лига, го тепа Арсенал. Стварно не оди, очигледно се во некоја криза. :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб EmptyСаб 08 Ное 2008, 6:20 pm

Бе Перо напиша:

SAMIIIIR NASRIIIIII


АРСЕНАЛ фан клуб E4dc7edc756a64294006a651a64f7b65

ARSENAL 2:1 MAN UTD
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content





АРСЕНАЛ фан клуб Empty
ПишувањеПредмет: Re: АРСЕНАЛ фан клуб   АРСЕНАЛ фан клуб Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
АРСЕНАЛ фан клуб
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: СПОРТ-
Отиди до: