ФОРУМОТ Е НАШ
Телевизиска понуда - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Телевизиска понуда - Page 3 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Телевизиска понуда

Go down 
+14
Далила
СтончиС
Oliver The Macedonian
GokaGrozni
Ангела
Jelena
SiNaPsA`
abrakadabra
Билјана
Gala
CENTO
eftimoskatb
Бе Перо
OPINOK
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyСре 08 Окт 2008, 12:25 am

Далила напиша:
Денес гледав увод за новата сезона на ОЧАЈНИ ДОМАЌИНКИ :D :( ,чекам да почне новата сезона bounce
Jas veke gi gledam na RTL-Hrvatskata!Ludnica! :D bounce bounce cheers
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyНед 12 Окт 2008, 1:14 pm

Денес на VH1 се слави роденден на Coldplay досега им даваа топ 10 ама ме мрзеше да станам да ви кажам. После би требало пак да оди
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyСаб 01 Ное 2008, 3:00 am

На А1 рекламираа дека ќе се дава Опстанок некое реално шоу,а овие неколку недели иде операција триумф-колку и да не ги оправдувам сепак ги гледам,особено Гала вечерта.
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyСаб 01 Ное 2008, 3:48 am

Далила напиша:
На А1 рекламираа дека ќе се дава Опстанок некое реално шоу,а овие неколку недели иде операција триумф-колку и да не ги оправдувам сепак ги гледам,особено Гала вечерта.
I jas Gala vecerta ne ja propustam,a drugoto ako slucajno nacekam... :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyСаб 01 Ное 2008, 3:55 am

Scarlett O'Hara напиша:
Далила напиша:
На А1 рекламираа дека ќе се дава Опстанок некое реално шоу,а овие неколку недели иде операција триумф-колку и да не ги оправдувам сепак ги гледам,особено Гала вечерта.
I jas Gala vecerta ne ja propustam,a drugoto ako slucajno nacekam... :D

Стварно бе, кај е Гала??? :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyСаб 01 Ное 2008, 3:58 am

Тања напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Далила напиша:
На А1 рекламираа дека ќе се дава Опстанок некое реално шоу,а овие неколку недели иде операција триумф-колку и да не ги оправдувам сепак ги гледам,особено Гала вечерта.
I jas Gala vecerta ne ja propustam,a drugoto ako slucajno nacekam... :D

Стварно бе, кај е Гала??? :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jas ne znam,odamna ja nemam videno na forum(odamna=edna nedela:D)!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 2:57 am

Денес го гледав на А1 претставувањето на кандидатите за реалното шоу ПРЕЖИВЕАН и навистина имаше секакви типови на жилави,снаодливи,силни и борбени луѓе(се што ја не сум scratch )и интересно ми е како ќе искочат тие психи на виделина и што може човекот да прави(чудно како сите се нарекуваме ЛУЃЕ а толку сме различни).
Ја гледав и гала вечерта од операција триумф и таму имаше од се понешто :silent:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:03 am

Далила напиша:

Ја гледав и гала вечерта од операција триумф и таму имаше од се понешто :silent:
Гледав и јас, ама не цело шоу и видов дека нашиот кандидат веќе 4-ти или 5-ти по ред (не знам точно) добива најмногу гласови од публиката. Браво за Александар, мислам дека одлично пее и дека заслужува да победи на „Операција Триумф“.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:06 am

Гледав и јас мал дел, ја начекав една од моите омилени песни А Шта Да Радим од Азра и што да ви кажам...поочајно нешто не сум слушнал. Џони таа ја пее толку опуштено и толку ЗАКОН! Овие само крекаа и тотално ја уништија, таков да беше оригиналот немаше да ми се допаѓа песната.
Инаку, секоја чест за нашиот натпреварувач кој прави `ршум таму! cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:11 am

Бе Перо напиша:
Гледав и јас мал дел, ја начекав една од моите омилени песни А Шта Да Радим од Азра и што да ви кажам...поочајно нешто не сум слушнал. Џони таа ја пее толку опуштено и толку ЗАКОН! Овие само крекаа и тотално ја уништија, таков да беше оригиналот немаше да ми се допаѓа песната.
Инаку, секоја чест за нашиот натпреварувач кој прави `ршум таму! cheers
И јас истото го приметив за нивната изведба,некако не ја сфатиле песната воопшто,а жирито ептен го пофали тој Ѓоле,а тој толку ужасно пееше,кај им беа ушите...
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:15 am

SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:

Ја гледав и гала вечерта од операција триумф и таму имаше од се понешто :silent:
Гледав и јас, ама не цело шоу и видов дека нашиот кандидат веќе 4-ти или 5-ти по ред (не знам точно) добива најмногу гласови од публиката. Браво за Александар, мислам дека одлично пее и дека заслужува да победи на „Операција Триумф“.
Александар е некако просечен во се,и нема ни падови ни подеми,ни во пеењето,ни во дружењето,така што незнам баш дали е тоа одлика на ЅВЕЗДА нели тие се избувливи,хировити,недоследни bounce
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:15 am

Далила напиша:

И јас истото го приметив за нивната изведба,некако не ја сфатиле песната воопшто,а жирито ептен го пофали тој Ѓоле,а тој толку ужасно пееше,кај им беа ушите...
Едвај ја препознав песната. :lol: :lol: :lol:
И двајцата беа лоши, ама тој со марамата (веројатно тој е тој Џоле) беше ужасен.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:41 am

Далила напиша:
SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:

Ја гледав и гала вечерта од операција триумф и таму имаше од се понешто :silent:
Гледав и јас, ама не цело шоу и видов дека нашиот кандидат веќе 4-ти или 5-ти по ред (не знам точно) добива најмногу гласови од публиката. Браво за Александар, мислам дека одлично пее и дека заслужува да победи на „Операција Триумф“.
Александар е некако просечен во се,и нема ни падови ни подеми,ни во пеењето,ни во дружењето,така што незнам баш дали е тоа одлика на ЅВЕЗДА нели тие се избувливи,хировити,недоследни bounce
Мислам дека кај него скромноста е доблест.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:45 am

SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:
SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:

Ја гледав и гала вечерта од операција триумф и таму имаше од се понешто :silent:
Гледав и јас, ама не цело шоу и видов дека нашиот кандидат веќе 4-ти или 5-ти по ред (не знам точно) добива најмногу гласови од публиката. Браво за Александар, мислам дека одлично пее и дека заслужува да победи на „Операција Триумф“.
Александар е некако просечен во се,и нема ни падови ни подеми,ни во пеењето,ни во дружењето,така што незнам баш дали е тоа одлика на ЅВЕЗДА нели тие се избувливи,хировити,недоследни bounce
Мислам дека кај него скромноста е доблест.
Добро сеедно немам фаворит,сеуште се недоделкани деца,им треба уште многу да заличат на нешто,а и тоа со камерите секаде ми е некако грозно,како лабораториски глувци :rabbit:
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:47 am

ЕВЕ ЕДНА ОД НАТПРЕВАРУВАЧКИТЕ НА ПРЕЖИВЕАН :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 3:55 am

Razgleduvav sto e kade pomesteno, pa naletav na komentari za Operacija trijumf.
Pocnav da gledam vo ponedelnicite od kako site moi rodnini i prijateli mi pratija mejlovi deka glasaat za Aleksandar!!! "Makedonac je najbolji!" I mnogumina mi kazaa deka poradi skromnosta gi potsetuva na Tose. I taka --- pred i da vidam tocno koj e koj, jas dobiv zadaca da si go branam Makedonecot!!! A iskreno mislam deka e decko koj i zasluzuva vnimanie. Do sega nema blam ni kako pevac ni kako covek. Sosema e OK! BubaMawa prati poveke, pa me izvestuva kako glasaat i vo ostanatite drzavi. Fakticki Aleksandar ima vo site drzavi najmnogu glasovi! I to e to, bravo!!!
Be Pero - da gi slusnese Dzoni kako mu ja upropastija "A sta da radim", vednas ke dadese nekoja izjava!!! I jas ja sakav Azra premnogu, za da im oprostam vakvo kreveljenje!!! Inaku na Mawa i e favorit (pokraj Aleksandar) tokmu Dzole (toj so maramata), pa stalno nesto se objasnuvame okolu nego. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 4:00 am

Gala напиша:

Be Pero - da gi slusnese Dzoni kako mu ja upropastija "A sta da radim", vednas ke dadese nekoja izjava!!!
Во негов стил, само тој како што знае. :D Тоа беше мачење за мене, и одма после тоа си ја пуптив на компјутер песната во оригинал, да не заборавам што е добро.:D
Една девојка мислам дека најдобро пее, не знам дали се викаше Сања или Соња од Србија...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Gala
Тупаџија
Тупаџија
Gala


Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 4:08 am

Бе Перо напиша:
Gala напиша:

Be Pero - da gi slusnese Dzoni kako mu ja upropastija "A sta da radim", vednas ke dadese nekoja izjava!!!
Во негов стил, само тој како што знае. :D Тоа беше мачење за мене, и одма после тоа си ја пуптив на компјутер песната во оригинал, да не заборавам што е добро.:D
Една девојка мислам дека најдобро пее, не знам дали се викаше Сања или Соња од Србија...


E, jas na kerka mi ja pustam cela nedela!!! :lol: I toa vo site mozni varijanti, studijski i koncertni! :lol: Sonja e devojkata, mislam deka e od Subotica i dobro pee.
Patem, ve pozdravuva site BubaMawa!!! (nema da napisam deka mi kaza - da ste glasale za onoj so maramata!? :lol: ) 8)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 04 Ное 2008, 4:13 am

Gala напиша:

E, jas na kerka mi ja pustam cela nedela!!! :lol: I toa vo site mozni varijanti, studijski i koncertni! :lol: Sonja e devojkata, mislam deka e od Subotica i dobro pee.
Patem, ve pozdravuva site BubaMawa!!! (nema da napisam deka mi kaza - da ste glasale za onoj so maramata!? :lol: ) 8)
Баш на темата „Најдобри рок песни“ пред 3-4 дена ја поставив песната. Тоа е снимка од концерт каде сите во публика „откачуваат“:D Е, така се пее тоа.

Поздрав и од мене и од сите нас до BubaMawa и нека ни`се појави тука набрзо. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: ПРАШАЊЕ   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyПет 07 Ное 2008, 12:38 am

КОГА ИМА РЕПРИЗА Question
__
I
I
I
\/
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyПет 07 Ное 2008, 2:55 am


Еве ги како ја пеат таа песна
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyПет 07 Ное 2008, 4:48 am

Бе Перо напиша:
Gala напиша:
da ste glasale za onoj so maramata!
Е, така се пее тоа.
Тој така нека си ја пее песната на Сплит`68,Бране ке се самоубие ако ја слушне верзијата. :no:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 11 Ное 2008, 2:42 am

Среда 21,00 А1
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 11 Ное 2008, 2:55 am

GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 EmptyВто 11 Ное 2008, 3:00 am

Далила напиша:
GokaGrozni напиша:
Среда 21,00 А1
А ШТО Question
Прекрасен филм со уште по прекрасна тематика,црн хумор.Тоа е оној филм кога оној го нокаутира него уште во првите секунди и потоа главниот буки изгуби опклада а требаше тој да биде нокаутиран во Фтора рунда и потоа се маваа и букито му ја запали на крај камп приколката прибидејки џипсите се осветиа на крај низ цел филм едни смешни полукелави енглези мислам со едно куче шетаа а овој Раде Шербеџија таму исто глуми.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content





Телевизиска понуда - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Телевизиска понуда - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: