ФОРУМОТ Е НАШ
Чевли,чизми и ташни - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Чевли,чизми и ташни - Page 2 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Чевли,чизми и ташни

Go down 
+5
SiNaPsA`
Билјана
СтончиС
GokaGrozni
Scarlett O'Hara
9 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 08 Мар 2009, 3:41 pm

Lidija напиша:
Вчера во Куманово си купив чевли, благодарност до Тања што ми правеше друштво....

Да знаете во Куманово има одлични чевли,чизми и тоа изработени од природна кожа и со пониска цена од Скопје!
So zdravje da si gi nosis cevlite Lide!
Znam deka ima edna firma tamu mnogu dobri cevli proizveduva sto vo Skopje najmalku 3 000den ke gi platis!
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija


Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 08 Мар 2009, 3:46 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Lidija напиша:
Вчера во Куманово си купив чевли, благодарност до Тања што ми правеше друштво....

Да знаете во Куманово има одлични чевли,чизми и тоа изработени од природна кожа и со пониска цена од Скопје!
So zdravje da si gi nosis cevlite Lide!
Znam deka ima edna firma tamu mnogu dobri cevli proizveduva sto vo Skopje najmalku 3 000den ke gi platis!

Благодарам здравје да имаш.....има повеке мали фабрики и навистина одличен избор,тие се продаваат и во Скопје,но со повисоки цени се!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 08 Мар 2009, 3:57 pm

GokaGrozni напиша:

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Converse_all-stars
Браво за овие!
Вакви имав порано, ама ми се скинаа и сега сакам пак да си купам.
И тоа баш такви, црни:
Чевли,чизми и ташни - Page 2 Acd2f8d65800c201a82019cd329c3512
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 08 Мар 2009, 4:30 pm

I jas se mislev dali da kupam Converse ili Oasics i na kraj se odluciv za vtorite. :D
Чевли,чизми и ташни - Page 2 Lasicsmexico66blackblac
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyПон 09 Мар 2009, 2:55 am

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Mcx1007shshoes001largenЧевли,чизми и ташни - Page 2 NinedefЧевли,чизми и ташни - Page 2 PedrogarciabootiesЧевли,чизми и ташни - Page 2 Skyscraper2
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyСаб 04 Апр 2009, 8:28 pm

Vakvi treba da se kupat i zavisi od corapcinjata takva boja na patiki ke imas! тра-ла-ла Чевли,чизми и ташни - Page 2 AllstarsouЧевли,чизми и ташни - Page 2 ClearconverseЧевли,чизми и ташни - Page 2 50337293
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyПон 20 Апр 2009, 9:29 pm

Чевли,чизми и ташни - Page 2 BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFlNnLUw1d2dmM2hHTVBSQTdfaVB4ZWcAAAACaWQKAWUAAAAEc2l6ZQ
Вратете се на почетокот Go down
maja
Тупаџија
Тупаџија
maja


Број на мислења : 1
Локација : skopje
Регистриран на : 2009-05-10

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 10 Мај 2009, 4:32 pm

Scarlett O'Hara напиша:
GokaGrozni напиша:
Јас имам вакви чевли !

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Deluxegangstershoesuu4
Ako gi imas sega e vreme da di iskoristis poso povtorno se vratija vo moda.:D
Eve i zenski modeli na crno-beli cevli.
Чевли,чизми и ташни - Page 2 Alexander-McQueen-shoes-black-white
Чевли,чизми и ташни - Page 2 A_shoes_bw
Чевли,чизми и ташни - Page 2 Gucci-bacall-high-heel-sandal-black-white


јас морам морам да знам каде да најдам вакви чевли сакам да земам вакви ептен ми се специјален поклон ако некој знае каде да најдам низ скопје дај нека ми помогне ептен морам да најдам до 19ти мај...баш и затоа се зачленив на форумов..така да кој знае нека ми каже итно!!! cyclops значи зборам за првиот пар машките
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 10 Мај 2009, 6:25 pm

maja напиша:
...баш и затоа се зачленив на форумов.. значи зборам за првиот пар машките
Хихих .. добредојде за новиот член на ФЕН, и ке биде запишана причината поради која maja e зачленета .. инаку чевлите се направени по нарачка, далечната 1999, кога му ги опишував како да изгледаат, мајсторот ме гледаше зелено ( alien ) и ми зема однапред пари ( за секој случај ) демек да не се пишманам и ке му останат непродадени.Најверојатно секој трет кондураџија во Куманово може да ти направи такви чевли, зборувам за оние кондураџии кои се занимаваат со мини-производство, а таквите во Куманово ги има многу.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyНед 10 Мај 2009, 9:40 pm

А може ли кумановскиот кондураџија да ги направи истите чевли во златно-сребрена комбинација? нешто се мислев
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 EmptyСре 13 Мај 2009, 3:26 am

eftimoskatb напиша:
А може ли кумановскиот кондураџија да ги направи истите чевли во златно-сребрена комбинација? нешто се мислев
Прашав, да може и такви да направи ама само во олимписка година ( со бронѕени врвки )
пак нешто плеснав
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content





Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чевли,чизми и ташни   Чевли,чизми и ташни - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Чевли,чизми и ташни
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: