ФОРУМОТ Е НАШ
Апарати за домаќинство :) 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Апарати за домаќинство :) 79175518
ФОРУМОТ Е НАШ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

 

 Апарати за домаќинство :)

Go down 
+5
Билјана
СтончиС
Далила
SiNaPsA`
Бе Перо
9 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 25 Ное 2008, 1:05 am

Ги користиме секој ден и без нив не се може: телевизори, телефони, машини за перење алишта, машини за садови, правосмукалки, шпорети, фрижидери, фенови за коса, музички системи, компјутери... Би било интересно во оваа тема да се постават слики од наведените апарати за домаќинство и да се развие дискусија. На пример, може некој да постави слика од шпорет, и да каже дека е марка Горење, па да каже какви вкусни јадења си приготвувал на него.... и така. :D Мислам дека темава може да биде многу забавна. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 25 Ное 2008, 2:23 am

Прво би сакал да откријам една моја мала тајна. Како мал многу го сакав звукот од УСИСИВАЧ (правосмукалка де) и миксер. Секогаш кога ќе го чуев звукот ми делуваше смирувачки и ме тераше на дремка. Па така, кога ќе видев дека некој дома се спрема да усисува го терав да не се брза многу за да можам да уживам во звукот :lol: :pale: :clown: bounce :albino:
...ај забегав и ја... lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила


Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 25 Ное 2008, 3:12 am

SiNaPsA` напиша:
Прво би сакал да откријам една моја мала тајна. Како мал многу го сакав звукот од УСИСИВАЧ (правосмукалка де) и миксер. Секогаш кога ќе го чуев звукот ми делуваше смирувачки и ме тераше на дремка. Па така, кога ќе видев дека некој дома се спрема да усисува го терав да не се брза многу за да можам да уживам во звукот :lol: :pale: :clown: bounce :albino:
...ај забегав и ја... lol!
Јас да се надоврзам-мене и фенот многу ме смируваше и многу пати кога мајка ми ми ја сушеше косата како мала заспивав :sleep:
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 25 Ное 2008, 6:17 am

Цитат :
Прво би сакал да откријам една моја мала тајна.
Сики а заборави да кажеш за “пријатниот“ звук на бормашината (електична дупчкалка ;) ) на комшијата. И тоа навечер при гледање на страшен филм со духови. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 25 Ное 2008, 1:20 pm

lol! lol! lol! lol! lol!

Бе Перо темава ти е на место !! lol! lol! lol! lol!

А може ли некој апарат ако ни се расипе тука да го ругаме , пцуеме и изразуваме својот револт, може ќе се најде некој мајстор па ќе ни помогне Question lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела


Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 25 Ное 2008, 2:41 pm

и со малите ситни апаратчиња кои се составен дел од мојот живот а со кои се дружам со години...ми стануваат толку блиски што откога ќе си ја завршат мисијата и кога веќе не може да им помогне ни еден доктор-мајстор церемонијално се поздравувам и со тага во душата се разделувам од нив...но вчера се случи промена во мојот живот.. конечно си купив нов тостер а оној стариот со такво задоволство сум го сместила во „жолтиот контејнер„ сум го „бапнала„ без пардон и одма му завртев грб и си заминав!!! конечно спас!!

Апарати за домаќинство :) 0781010571_g

и еве овој си го купив...не дека немаше поубави или поинтересни или попрактични... ама кога моите очи се сретнаа со него во продавницата така симпатично ми се насмеа.. и одма посакав да го имам..... geek
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyСре 26 Ное 2008, 12:49 am

Јас, ако ми дозволите, прво ќе се задржам на апаратот што најмалку го сакам. Поточно го презирам како измислица на новото време - се вика машина за миење садови.
Освен за ресторани, хотели и слични места кај што се подготвува многу храна, мислам дека машина за миење садови е чиста глупост!

Ете така. :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо


Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyСре 26 Ное 2008, 2:31 pm

Еден мој другар вака вели:

„Од апарати за домаќинство признавам само машина за миење садови. Само таму, ја оставаш машината да работи наместо тебе и ти си раат. Ова другово - шо? Каква машина е таа каде што јас пак работам? На пример, правосмукалката! Шо фајде од неа, кога јас треба цело време да трчам со неа наваму-натаму, да ја чистам кога ќе се наполни и да се уморувам?“

Кога ќе размислам, има право. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb


Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyСре 26 Ное 2008, 8:33 pm

Бе Перо напиша:
Еден мој другар вака вели:

„Од апарати за домаќинство признавам само машина за миење садови. Само таму, ја оставаш машината да работи наместо тебе и ти си раат. Ова другово - шо? Каква машина е таа каде што јас пак работам? На пример, правосмукалката! Шо фајде од неа, кога јас треба цело време да трчам со неа наваму-натаму, да ја чистам кога ќе се наполни и да се уморувам?“

Кога ќе размислам, има право. :D

Да не мисли тој на машина за перење? ;) ;)

Правосмукалката е одличен изум. Да не беше таа, Рамбо Амадеус немаше да направи одличен албум „Звук усисивача“ lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана


Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyЧет 27 Ное 2008, 1:39 am

Бе Перо напиша:
Еден мој другар вака вели:

„Од апарати за домаќинство признавам само машина за миење садови. Само таму, ја оставаш машината да работи наместо тебе и ти си раат.


Бе Перо напиша:
На пример, правосмукалката! Шо фајде од неа, кога јас треба цело време да трчам со неа наваму-натаму, да ја чистам кога ќе се наполни и да се уморувам?“

А зошто машината за перење не ја сака?Да не се врти и со неа во ценртифугата Question :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyСаб 29 Ное 2008, 4:54 pm

ЕЛЕКТРИЧНИ
Цитат :
Микроталасна,за пуцки
МЕХАНИЧКИ
Цитат :
Оревокршач
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyСаб 29 Ное 2008, 8:02 pm

Za mene edna od najdobrite mashini iako momentalno samo kako ukras mi stoi(mi zavrsi kafeto,a no MKD ne mozam da najdam) :D
Апарати за домаќинство :) Odeagirolg
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 01 Дек 2008, 2:03 am

Scarlett O'Hara напиша:
Za mene edna od najdobrite mashini iako momentalno samo kako ukras mi stoi(mi zavrsi kafeto,a no MKD ne mozam da najdam) :D
Апарати за домаќинство :) Odeagirolg
За да не стои празен кафематот, бујрум од мене кило Lavazza. :D :D
Апарати за домаќинство :) Lavazza-top-class
А сега стави за сите по едно кафе/макијато, а за мене ако може едно „превртено“ макијато.
Фала однапред :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 01 Дек 2008, 2:58 am

SiNaPsA` напиша:

За да не стои празен кафематот, бујрум од мене кило Lavazza. :D :D
Апарати за домаќинство :) Lavazza-top-class
А сега стави за сите по едно кафе/макијато, а за мене ако може едно „превртено“ макијато.
Фала однапред :D
Ne e problem samo go utna kafeto! :D Treba da e vo filter kesicki,a inace markata na kafe e mnogu dobra! lol! AJ koga ke nabavam ve kanam site na kafe,sega za sega imate nesscaffe,capucino i tursko! :D geek
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Vakvi!:)   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 01 Дек 2008, 3:03 am

Апарати за домаќинство :) Lavazza_Coffee_Pods_d
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 01 Дек 2008, 3:11 am

Scarlett O'Hara напиша:

Ne e problem samo go utna kafeto! :D Treba da e vo filter kesicki,a inace markata na kafe e mnogu dobra! lol! AJ koga ke nabavam ve kanam site na kafe,sega za sega imate nesscaffe,capucino i tursko! :D geek
Упс, грешка :oops: scratch Може и нескафе, ладно Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 01 Дек 2008, 3:13 am

SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:

Ne e problem samo go utna kafeto! :D Treba da e vo filter kesicki,a inace markata na kafe e mnogu dobra! lol! AJ koga ke nabavam ve kanam site na kafe,sega za sega imate nesscaffe,capucino i tursko! :D geek
Упс, грешка :oops: scratch Може и нескафе, ладно Smile Smile
Moze!!!A Frappe ili obicno-nemateno? :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 01 Дек 2008, 3:17 am

Scarlett O'Hara напиша:

Moze!!!A Frappe ili obicno-nemateno? :D
Обично - матено со едно и пол шечерче :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara


Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 02 Дек 2008, 2:25 am

Bujrum!Апарати за домаќинство :) Ness
Апарати за домаќинство :) Caffe-velutto
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 02 Дек 2008, 3:34 am

Благодарам, супер ми дојде кафица плус и Smile-=supre s smo си запалив.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni


Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 02 Дек 2008, 3:38 am

super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 02 Дек 2008, 3:45 am

GokaGrozni напиша:
super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Не тоа е канцелариски материјал. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`


Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 02 Дек 2008, 3:58 am

СтончиС напиша:
GokaGrozni напиша:
super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Не тоа е канцелариски материјал. тра-ла-ла
А каде може да се најде упатство за употреба? ај размисли
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) EmptyВто 02 Дек 2008, 4:00 am

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:
GokaGrozni напиша:
super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Не тоа е канцелариски материјал. тра-ла-ла
А каде може да се најде упатство за употреба? ај размисли
Во народна библиотека. study :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Најнов апарат   Апарати за домаќинство :) EmptyПон 08 Дек 2008, 5:29 pm

Од пред 3 дена (петокот вечерта) дома имам една црна кутија (и едно даљинско :D ) со чија помош гледам 73 дигитални ТВ канали. И до сега сум задоволен од тоа како функционира (има пауза, вртиш назад..., снимаш и такви работи...)
Не можев да најдам слика за да поставам затоа ќе го поставам линкот за да видите за што зборам.
МаxTV
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Апарати за домаќинство :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Апарати за домаќинство :) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Апарати за домаќинство :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: