ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 А сега слушам ...

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 18 Jул 2009, 3:35 pm

D:\My Music\My Music\ggg\Tom Petty - Roll Another Joint.mp3

D:\My Music\My Music\ggg\jadranka stojakovic - Sto te nema.mp3

D:\My Music\My Music\ggg\Nulta Pozitiv - Trans-Fuzija - 05 - Otvori go pendzhercheto.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Саб 18 Jул 2009, 3:51 pm. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : Нали, нова песна се рока, И ПОВТОРНО НОВА ( а сега ЧАО ))
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 18 Jул 2009, 5:04 pm

D:\My Music\R`n`R\Novi Val `80\Various artists - 06 - Azra _ Balkan.mp3

После ручек, 2-3 ракии, задолжителна е оваа и башка му лега на десната рака на мајсторО.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 21 Jул 2009, 11:40 am

D:\My Music\My Music\ggg\johnny_cash_redemption_song_(feat._joe_strummer).mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 21 Jул 2009, 6:01 pm

GokaGrozni напиша:
.. .. ручек, 2-3 ракии, задолжителна е оваа и башка му лега на десната рака на мајсторО.

D:\My Music\My Music\ggg\Zijan - PUSTI KOSI.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Сре 22 Jул 2009, 8:28 pm

Red Hot Chili Peppers - Snow (Hey Oh)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 25 Jул 2009, 2:48 pm

D:\Muzika\The Best of MAKFEST - (CD2) - 10. Miki Jovanovski Dzhafer - Sonce za tri sveta.mp3
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 28 Jул 2009, 6:33 pm

D:\My Music\The Beatles\Let It Be\12 - Get Back.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 07 Aвг 2009, 2:00 pm

Radio Bubamara \ live streaming гуглам на срч
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 14 Aвг 2009, 2:47 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Чет 20 Aвг 2009, 11:39 pm

D:\My Music\Jan Akkerman\Eli\03. Tranquillizer.mp3

Албумот Ели е првиот што ке си го даунлодишам, нема да застанам дури сите не ги средам

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 21 Aвг 2009, 12:54 am

D:\My Music\Jan Akkerman\Tabernakel\03 - The Earl Of Derby.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 01 Сеп 2009, 5:16 pm

D:\Muzika\Stranski\EROS RAMAZZOTTI - SOLO IERI.MP3
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Чет 03 Сеп 2009, 12:01 am

D:\MyDocuments\New Folder\03 - Pearl Jam - Ten (1991)\06 - Jeremy.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Чет 03 Сеп 2009, 1:11 am

G:\Музика\David Bowie\Rebel_rebel.mp3
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 08 Сеп 2009, 11:01 pm

D:\Muzika\Novo\214_Jesus_Mondejar_-_Acoustic_Feeling-csm2.mp3 (Caffe del mar)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 11 Сеп 2009, 1:01 am

D:\MyDocuments\GokaGrozni\ggg\azra - poljubi me ravno u dupe.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 14 Сеп 2009, 12:08 am

D:\My Music\Rolling Stones\Exile On Main Street\02-Rip This Joint.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 22 Сеп 2009, 9:40 pm

D:\MyDocuments\GokaGrozni\The Cult - Love (1985)\08 - Revolution.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Сре 23 Сеп 2009, 12:28 am

>>>T.B.TRACHERI - SLAGERI OD SODOMA
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 26 Сеп 2009, 4:59 am

D:\My Music\Rolling Stones\Some Girls\01The Rolling Stones - Miss You.mp3


НАПОМЕНА.1-На ми е оправдување што га имав тарифникот од `07.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Нед 04 Окт 2009, 1:51 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 20 Окт 2009, 5:40 amИзгледа малку претерав јас вечерва... Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 30 Окт 2009, 1:10 am

C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\Marlene Dietrich sings Lili Marleen in German.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Нед 01 Ное 2009, 9:44 pm

D:\Muzika\mak narodni\01 - Of, Jano Jano.mp3

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 09 Ное 2009, 4:50 pm

Moby-It's Raining Again ---: https://www.youtube.com/watch?v=b1CDCOPD7uQ

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   

Вратете се на почетокот Go down
 
А сега слушам ...
Вратете се на почетокот 
Страна 15 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: