ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 А сега слушам ...

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 13 Јан 2009, 3:54 am

D:\Muzika\Razno\Karolina i Aki Rahimovksi - 2007 - Bela Pesna.mp3

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Вто 13 Јан 2009, 5:31 pm

D:\My Music\R`n`R\Leonard Cohen-The Best\05 - The Partisan.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Сре 14 Јан 2009, 5:49 am

Prodigal Son Artist(Band):The Rolling Stones

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 17 Јан 2009, 2:13 am

C:\Downloads\U2 - (Century Plus) Discography (MP3@Various) (Part 5 of 5)\U2 - 200x - Greatest Hits Live [192] нешто музиче 1

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 17 Јан 2009, 2:15 am

C:\Documents and Settings\Toise\My Documents\Muzika\stranski\U2 - With or Without You.mp3
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Нед 18 Јан 2009, 6:47 pm

NEK - LAURA NON CE
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 19 Јан 2009, 3:27 pm

Шо убо, си слушам музика од Rod Stewart, Eagles, Sam Brown, Toni Braxton ... уживанција Музукаа
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 23 Јан 2009, 2:01 pm

Тања Царовска-Само Мој нешто музиче 1 нешто музиче 1 нешто музиче 1
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 23 Јан 2009, 2:51 pm

D:\My Music\The Beatles\Revolver\02 - Eleanor Rigby.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 23 Јан 2009, 2:55 pm

C:\Documents and Settings\Toise\My Documents\Muzika\ex Yu\Djorde Balasevic - D-moll.mp3
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 23 Јан 2009, 3:17 pm

D:\My Music\The Beatles\White Album\01 - Back In The U.S.S.R..mp3
:hagreen: :hayel:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 23 Јан 2009, 3:32 pm

Ај не се смеј многу кога имаш иста таква маица.. super smokerIvana Jordan- Svetlo koje trazhim
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пет 23 Јан 2009, 10:39 pm

А сега го слушам најновитот хит на моите керки, завршната шпица на C.S.I.

Ладен танц Смешниот танц рока мандолина нешто музиче 1 :nesto muzice: нешто музиче 1 Музукаа Смешниот танц Ладен танц

D:\My Music\R`n`R\The WHO-Then And Now\17 Who Are You.mp3

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Саб 24 Јан 2009, 3:15 am

Smak- Crna Dama живели
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Сре 28 Јан 2009, 1:23 am

F:\Something EXTRA\The Ramones-Greatest Hits - The Ramones-The KKK Took My Baby Away

Special thanks to GokaGrozni cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Сре 28 Јан 2009, 8:47 pm

Amy Winehouse - You know I'm no good - Live

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Сре 28 Јан 2009, 11:48 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Чет 29 Јан 2009, 2:43 am

ЧЕНТО напиша:
Е само кога би го послушале сите човеков,се ќе беше така розево :o🆒 Бе

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Чет 29 Јан 2009, 2:52 am

F:\Something EXTRA\Azra-Ravno do dna

Музукаа :rock band: рока мандолина
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Broken Strings   Нед 01 Фед 2009, 5:46 pm


Let me hold you
For the last time
It's the last chance to feel again
But you broke me
Now I can't feel anything

When I love you,
It's so untrue
I can't even convince myself
When I'm speaking,
It's the voice of someone else

Oh it tears me up
I try to hold on, but it hurts too much
I try to forgive, but it's not enough to make it all okay

You can't play on broken strings
You can't feel anything that your heart don't want to feel
I can't tell you something that ain't real

Oh the truth hurts
And lies worse
How can I give anymore
When I love you a little less than before

Oh what are we doing
We are turning into dust
Playing house in the ruins of us

Running back through the fire
When there's nothing left to save
It's like chasing the very last train when it's too late

Oh it tears me up
I try to hold on, but it hurts too much
I try to forgive, but it's not enough to make it all okay

You can't play on broken strings
You can't feel anything that your heart don't want to feel
I can't tell something that ain't real

Well the truth hurts,
And lies worse
How can I give anymore
When I love you a little less than before

But we're running through the fire
When there's nothing left to save
It's like chasing the very last train
When we both know it's too late (too late)

You can't play on broken strings
You can't feel anything that your heart don't want to feel
I cant tell you something that ain't real

Well truth hurts,
And lies worse
How can I give anymore
When I love you a little less than before


Let me hold you for the last time
It's the last chance to feel again
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Tose Proeski - Don't Hurt The Ones You Love   Пон 02 Фед 2009, 12:29 am

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 02 Фед 2009, 2:32 am

Bloodhound Gang-The Bad Touch нешто музиче 1
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 02 Фед 2009, 2:39 am

na slusalki slusam EX YU..
a u pozadina kako se karaat sinovite...
mislam biseri u smisol:
spi be majmun .. ti li ke mi kazes be mocko... i to :roll: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 02 Фед 2009, 2:45 am

Ахахахахаха !!

Ја да ти кажам без слушалкиве слушам брмчење на коли, камиони,трактори и мотори на улицава.Само не знам дали е темава "Што моментално слушам" или "Што музика слушам"? Мислам дека е второто затоа песни ставам :rendeer:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   Пон 02 Фед 2009, 2:48 am

temata e " a sega slusam"... :roll:

jas bez slusalki slusam dva televizora do daska otkaceni...
sreka ne mi e sobava do ulicata :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: А сега слушам ...   

Вратете се на почетокот Go down
 
А сега слушам ...
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 17Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: