ФОРУМОТ Е НАШ
Временска прогноза - Page 32 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Временска прогноза

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyСаб 09 Мај 2009, 1:24 pm

Убаво време, мора да се искористи. :D

Утре во Скопје ќе се одржи маратонот, веќе трета година по ред ми се чини и се надевам дека ќе им се погоди времето.
Јас ако ништо друго, ќе ги гледам натпреварувачите. :D Со мојава кондиција, рекорд на 100 метри ми е 43 метри. тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyПон 11 Мај 2009, 11:32 am

Се оправа времево, сонце т`ман...пу пу пу да не го заречам ризик јак
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyПон 11 Мај 2009, 6:47 pm

SiNaPsA` напиша:
Се оправа времево, сонце т`ман...пу пу пу да не го заречам ризик јак

Абе оправа се ама до вчера греевме а од сега ке почнеме да се ладеме ! Нема така еден период да се задржи време со температури околу 25 степени, еееј и пролетта веќе не е што беше Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 14 Мај 2009, 12:48 am

Ова што го доживеав денес беше потоп и тоа ист како оној библискиот.
Го гледаше ли некој Глигорче? Дали навремено имаше предупредено дека ова ќе се случи?
Јас бев изненаѓен од невремево начисто и многу лошо пројдов.
Сега :pig:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 14 Мај 2009, 1:20 am

Тука, неколку минути после 20 часот имаше силни ветришча и вијулици, почнаа и саксии да паѓаат не збори бе

..............................................................................................................................................
Временска прогноза - Page 32 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 14 Мај 2009, 1:23 am

Е лето е, как сакате да бидит?! Маврово потопло е????


тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyНед 17 Мај 2009, 11:07 am

eftimoskatb напиша:
Е лето е, как сакате да бидит?! Маврово потопло е????


тра-ла-ла

Сакам малку да имаме и пролет, а не вака до пред една недела уште палевме греење а сега мора да палам климата за ладење Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyВто 19 Мај 2009, 8:01 pm

Навистина штета што пролетта малку трае....
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyПон 25 Мај 2009, 2:11 am

Шо убоо се истури денеска :bird:

..............................................................................................................................................
Временска прогноза - Page 32 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyПон 25 Мај 2009, 11:44 pm

SiNaPsA` напиша:
Шо убоо се истури денеска :bird:

Кај мене во последно време со ова пороиве, снемува струја Evil or Very Mad Evil or Very Mad И многу ме нервира тоа, во зима немаме вакви проблеми!

Инаку, да, нека врне - само нека има доволно вода и да јадеме нормални краставици и домати Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyВто 26 Мај 2009, 9:12 pm

Циклонот АЛИЈА пуздер направил таму некаде, кај нас пак малку здрмало во валандовско, време-невреме ете тоа ти е .

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyСаб 30 Мај 2009, 11:03 am

Јест да сакам пролет, температури од 20-25 степени, ама како е сега претерует, дожд врне и само 11 степени :bird: Мината година во овој период мислам дека започнаа горештините и дека имавме темп. околу 35 степени, драстична разлика. Инаку во Штип викендов се одржува Светски куп во ракетно моделарство но како ке им биде на такмичарите, не ми се ни помислуе Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyСаб 30 Мај 2009, 1:00 pm

Венцо мислам дека ќе почне пак да се стоплува од утре.
Од влада ми јавија дека утре ќе бидат горешчини од над 30 степени. гуглам на срч
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyСаб 30 Мај 2009, 11:12 pm

VoniVaraS напиша:
Венцо мислам дека ќе почне пак да се стоплува од утре.
Од влада ми јавија дека утре ќе бидат горешчини од над 30 степени. гуглам на срч

Дајбоже!!!!!!!!!!! Ви викам ја, златно лето со температури од 40 степени.... geek geek
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyСаб 30 Мај 2009, 11:59 pm

Ноќеска врнело снег на Солунска Глава и било -1 степен!
Затоа во Скопје е само 10 с.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyНед 31 Мај 2009, 12:08 am

Утре во Скопје до 23 максимуН...
Ебати времето, за две недели втор пат настинувам, не знам што да облечам, еден ден по кратки, друг ден јакна да земеш...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyНед 31 Мај 2009, 12:09 am

Глобално затоплување.... Изгледа Чак Норис вежба geek
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyНед 31 Мај 2009, 3:56 am

Ллллладноооо...па више ееее не збори бе

..............................................................................................................................................
Временска прогноза - Page 32 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyНед 31 Мај 2009, 11:29 am

СИЛНО СВЕТНАЛ ДЕН, изгледа денес ке е сончево, ајде сега сите мр`ш во природа .. ојдов јас пилко

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 04 Јун 2009, 1:41 am

Глигорче вчера рече:

„Природата во среда ќе престане со штрајкот...“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 04 Јун 2009, 1:52 am

Бе Перо напиша:
Глигорче вчера рече:

„Природата во среда ќе престане со штрајкот...“
Значи за до недеЉа ќе бидат исполнети сите барања.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 04 Јун 2009, 2:00 am

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:
Глигорче вчера рече:

„Природата во среда ќе престане со штрајкот...“
Значи за до недеЉа ќе бидат исполнети сите барања.
Секако, у недеЉа има да биде БРЕ. тра-ла-ла

Стварно, баш во недела предвидуваат температури и до 35 степени. Тоа е добро.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 04 Јун 2009, 2:04 am

Бе Перо напиша:

Стварно, баш во недела предвидуваат температури и до 35 степени. Тоа е добро.
Место чадори за дожд, да земеме чадори за сонце Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 04 Јун 2009, 2:08 am

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:

Стварно, баш во недела предвидуваат температури и до 35 степени. Тоа е добро.
Место чадори за дожд, да земеме чадори за сонце Smile
Ко Цацко шо вика: Сите прават чадори за сонце, овие прават чадори за сенка. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 EmptyЧет 04 Јун 2009, 2:15 am

Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:

Стварно, баш во недела предвидуваат температури и до 35 степени. Тоа е добро.
Место чадори за дожд, да земеме чадори за сонце Smile
Ко Цацко шо вика: Сите прават чадори за сонце, овие прават чадори за сенка. тра-ла-ла
За истата реклама мислев и ја, ама се збуначев малце пак нешто плеснав
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
Временска прогноза - Page 32 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 32 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Временска прогноза
Вратете се на почетокот 
Страна 32 of 34Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: