ФОРУМОТ Е НАШ
Временска прогноза - Page 2 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Временска прогноза

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next
АвторПорака
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyЧет 04 Сеп 2008, 9:26 pm

Небото е толку ведро...ѕвездите се толку прекрасни и многу близу,мислиш дека можеш да ги допреш...ех да имаше со кој да ја споделам убавината
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyПет 05 Сеп 2008, 4:14 pm

Од среда друг господ како што вели нашиот народ Smile ...ова е последниот тропски бран....до крајот на месецот и понатаму топло, но далеку посвежо наутро и навечер 8) .....врнежи, многу малку што и не изненадува за месец Септември Smile
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyПет 05 Сеп 2008, 4:20 pm

Вчера беше убав и топол ден, ама навечер па ладничко, ме фатија синусиве :pale: Лош предзнак како за промена на времето scratch

..............................................................................................................................................
Временска прогноза - Page 2 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Како се вика мува на латински?   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 2:31 am

Многу муви бе има!? Досадни, отроФ.... :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 2:33 am

Тања напиша:
Многу муви бе има!? Досадни, отроФ.... :roll:
Море муви, комарци...отроФ! :D :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Инсекти   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 2:39 am

Бе Перо напиша:
Тања напиша:
Многу муви бе има!? Досадни, отроФ.... :roll:
Море муви, комарци...отроФ! :D :lol:

Пипс да не има некој!? :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 3:10 am

Тања напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:
Многу муви бе има!? Досадни, отроФ.... :roll:
Море муви, комарци...отроФ! :D :lol:

Пипс да не има некој!? :lol:
има ама не дава и на него му треба
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 3:15 am

врне истура Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 3:38 am

се смири малку, поминаа облаците ;)
Поздрав Ангела,
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 1:20 pm

Ангела, кај врнеше? Smile

Оваа тема е многу сериозна и не знам зошто модераториве ја ставиле во забава. Па за оваа тема и на вести се зборува, јас мислам треба да се „унапреди“ во посебен форум ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 2:19 pm

Тања напиша:
Ангела, кај врнеше? Smile

Оваа тема е многу сериозна и не знам зошто модераториве ја ставиле во забава. Па за оваа тема и на вести се зборува, јас мислам треба да се „унапреди“ во посебен форум ;) ;)

Информација од прва рака каде синоќа се отвори небото....малку подалеку од нас, некаде во централна Европа, Германија...не има и таму,и добро е што е така, не е лошо да бидеш во тек со времето и "таму некаде" :lol: ....поздрав до нашата мила,убава и драга дијаспора :P
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСаб 06 Сеп 2008, 4:24 pm

Тања напиша:
Ангела, кај врнеше? Smile

Оваа тема е многу сериозна и не знам зошто модераториве ја ставиле во забава. Па за оваа тема и на вести се зборува, јас мислам треба да се „унапреди“ во посебен форум ;) ;)

Тање ти одговорил грини Smile и денес е овде облачно тажно и депресивно.... Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyНед 07 Сеп 2008, 12:40 am

Angela напиша:
Тања напиша:
Ангела, кај врнеше? Smile

Оваа тема е многу сериозна и не знам зошто модераториве ја ставиле во забава. Па за оваа тема и на вести се зборува, јас мислам треба да се „унапреди“ во посебен форум ;) ;)

Тање ти одговорил грини Smile и денес е овде облачно тажно и депресивно.... Evil or Very Mad

Уффф Анѓела, како би се мењал со тебе во врска со времето, едноставно копнеам за такво време, една недела така да е тмурно полека дожд да врне и ма ПМ ... :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyНед 07 Сеп 2008, 12:49 am

Angela напиша:
Тања напиша:
Ангела, кај врнеше? Smile

Оваа тема е многу сериозна и не знам зошто модераториве ја ставиле во забава. Па за оваа тема и на вести се зборува, јас мислам треба да се „унапреди“ во посебен форум ;) ;)

Тање ти одговорил грини Smile и денес е овде облачно тажно и депресивно.... Evil or Very Mad

Аууу, а зошто јас мислев дека си во Македонија!? Нешто грешно сум разбрала... :o

И јас понекогаш сакам дожд, ама не сум радикална како Венцо :no:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyНед 07 Сеп 2008, 1:03 am

Тања напиша:

И јас понекогаш сакам дожд, ама не сум радикална како Венцо :no:

Ауу не да сакам, па и радикално нека е , ово е претеризам со жешково Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Бура   Временска прогноза - Page 2 EmptyНед 07 Сеп 2008, 1:06 am

Иако постов може да оди и кај „Најдобри рок песни“, ќе го ставам и тука:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyНед 07 Сеп 2008, 3:52 pm

Денеска и вчера забележливо е намаленото присуство на муви, оси и останати неидентификувани летечки објекти :D...невообичаено мирно за овој дел од денот и годината :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyПон 08 Сеп 2008, 12:39 am

Green Power напиша:
Денеска и вчера забележливо е намаленото присуство на муви, оси и останати неидентификувани летечки објекти :D...невообичаено мирно за овој дел од денот и годината :D
Јас бев „упецан“ од комарец вчера, ПРВО каснување летово :cherry:

..............................................................................................................................................
Временска прогноза - Page 2 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8


Последната промена е направена од SiNaPsA` на Пон 08 Сеп 2008, 1:15 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Ја испуштив буквата О ... :-)))
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyПон 08 Сеп 2008, 1:13 am

Бе Перо напиша:
Иако постов може да оди и кај „Најдобри рок песни“, ќе го ставам и тука:
И јас
A HARD RAIN'S A-GONNA FALL - BRYAN FERRY (1973)


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyПон 08 Сеп 2008, 2:16 pm

SiNaPsA` напиша:
Green Power напиша:
Денеска и вчера забележливо е намаленото присуство на муви, оси и останати неидентификувани летечки објекти :D...невообичаено мирно за овој дел од денот и годината :D
Јас бев „упецан“ од комарец вчера, ПРВО каснување летово :cherry:

Честитам :shock:

Мене КРШ ме прават!
Денес убаво време, нема досадни муви, нема комарци...;) Мирно море на хоризонтот!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyПон 08 Сеп 2008, 4:30 pm

Лелее, па надвор било изгор!
Ама ако, сакам да биде топло што подолго, зошто кога ќе фати она зимана....ветришча, виулици, студој, мразој... :lol:

Треба и јас да се шетам ко Шкотите: по сукња, горе ништо нема да носам, а позади на сукњата ќе си закачам крема за сончање. :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: А бе прогнозава?   Временска прогноза - Page 2 EmptyВто 09 Сеп 2008, 11:45 pm

...Ќе ја обнови некој? Грини, те прозивам! ;)
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyВто 09 Сеп 2008, 11:57 pm

Член Грин Пауер, со реден број 10 на форум, и број на постови 46, присутен :D ...продолжете да уживате во продолженото лето и оваа недела...поекстремна промена дури кон крајот на оваа и почетокот на наредната недела :P
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСре 10 Сеп 2008, 2:59 am

Green Power напиша:
Член Грин Пауер, со реден број 10 на форум, и број на постови 46, присутен :D ...продолжете да уживате во продолженото лето и оваа недела...поекстремна промена дури кон крајот на оваа и почетокот на наредната недела :P

Каква промена на заладување или затоплување ... и ај кажи бе кога ке заврне ама она убаво ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 EmptyСре 10 Сеп 2008, 1:09 pm

Според моите информации (блиски до владата) следниов викенд најверојатно ќе биде врнежливо но за викендот после него односно на 21.09. Недела кога би требало да биде дружбата на Матка не се очекуваат врнежи, но температурата би била околу 20 степени. Значи со облека по долги ракави и ногавици би ни бил сосем пријатен престојот и уживањето во убавините на Матка.
Грини ако сум грешка со временскава прогноза поправиме па ќе се жалиме кај владата. :D
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Временска прогноза - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Временска прогноза
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 34Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: