ФОРУМОТ Е НАШ
Временска прогноза - Page 5 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Временска прогноза

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСаб 20 Сеп 2008, 2:21 pm

Бе Перо напиша:
Само јас изгледа си пишувам на оваа тема :lol: :lol: :lol:
Еб..и времето надвор! Облачно, тмурно, ладно... Додуша имаше прееска малку сонце - цели 20 минути.

Не бе Бе Перо, еве сум и јас!
Прееска сакав да пишам дека се смрзнувам и ми се вкочанија рацете на тастатура ;)

Шо вика Трендо во една колумна - еве бе луѓе, попушти жештината! :lol: :lol: :lol: :lol:

Химната е одлична. Мислев дека е некоја зафрканција, ама јас стварно ја „аресвам“ таа песна, и со темава и без. Браво шо си ја ископал! ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyНед 21 Сеп 2008, 1:07 am

И последниот брифиг околу временската прогноза што го имав со владата кажува дека утре на ден 21.09. недела , нема да врне но ќе биде ладно (16 степени можеби и помалку) со облаци и повремени сончеви периоди (може и боја ќе фатиме ;) ) .
Ќе дува ветер така да препорачлива потопла гардероба ( ВиндЈакна )
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: ех ...денес пак сонце   Временска прогноза - Page 5 EmptyВто 23 Сеп 2008, 5:40 pm

Дали е поради промена на скинот ,ама денеска пак огреа сонце...џабе облеков волнени чорапи
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyВто 23 Сеп 2008, 7:26 pm

Pancho Villa напиша:
Дали е поради промена на скинот ,ама денеска пак огреа сонце...џабе облеков волнени чорапи

Оние шо ги викат калци или калчуни? :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyВто 23 Сеп 2008, 7:30 pm

да да жешкото пак се враќа Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyВто 23 Сеп 2008, 7:34 pm

Тања напиша:
Pancho Villa напиша:
Дали е поради промена на скинот ,ама денеска пак огреа сонце...џабе облеков волнени чорапи

Оние шо ги викат калци или калчуни? :lol: :lol:
не знам како ги викаат од една баба ги купив,чиста волна...и јас ја прашав како се викаат а она ми вели:"СИНКО ВИКАЈ СИ ГИ КАКО САКАШ" afro Cool БаБа А Question
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 12:59 am

Ова времево,ги надмина и карактериве на лугево,чунки сака разнобојно да биде! Право задоволство беше топлината на сонцето попладнево....ми годеше!
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 3:59 am

Како доказ дека идеологот на темава почитуваниот Глигорче е мега популарен и уверлив во своите прогнози беше и коментарот на мајсторот (тој што ми е по дома).
„За денеска рекоа дека ќе врне ама еве сонце огреа. Тој дечкото кога кажува знае овие женскиве појма немаат“
:lol:
Ја му се насмеав на коментарот и си реков во себе ова ќе го споделам и со другарите на форум.
Глигорче е закон.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 4:03 am

СтончиС напиша:
Како доказ дека идеологот на темава почитуваниот Глигорче е мега популарен и уверлив во своите прогнози беше и коментарот на мајсторот (тој што ми е по дома).
„За денеска рекоа дека ќе врне ама еве сонце огреа. Тој дечкото кога кажува знае овие женскиве појма немаат“
:lol:
Ја му се насмеав на коментарот и си реков во себе ова ќе го споделам и со другарите на форум.
Глигорче е закон.
Хахаха lol! lol! lol!
Ете, и мајсторот само на Глигорче му верува. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: ц ц ц ц   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 3:13 pm

Еве сега токму пред моето работно место се паркира камионче на Frikom и ги собира останатите сладоледи од продавничката... тоа е знак дека доаѓа зимата
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 3:15 pm

Pancho Villa напиша:
Еве сега токму пред моето работно место се паркира камионче на Frikom и ги собира останатите сладоледи од продавничката... тоа е знак дека доаѓа зимата
Значи да се спремаме за зимска опрема: облека&греана ракија&чај :roll:

..............................................................................................................................................
Временска прогноза - Page 5 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 3:19 pm

SiNaPsA` напиша:
Pancho Villa напиша:
Еве сега токму пред моето работно место се паркира камионче на Frikom и ги собира останатите сладоледи од продавничката... тоа е знак дека доаѓа зимата
Значи да се спремаме за зимска опрема: облека&греана ракија&чај :roll:
Да да може ...и знаеш што...почнува да мириса на пастрмајлија afro
п.с. мој 100 пост
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 6:18 pm

Времево.....па и не е така лошо,баш создадено за дремење и уживање во топол чај и колачиња.
Инаку,одвај чекам време за пастрамајлии........уф,уф
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Pancho Villa

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 6:28 pm

Lidija напиша:
Времево.....па и не е така лошо,баш создадено за дремење и уживање во топол чај и колачиња.
Инаку,одвај чекам време за пастрамајлии........уф,уф
Најверојатно следниот викенд ќе се погоди времето за пастрмајлии (Венци најверојатно ќе биде слободен)
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Дожд   Временска прогноза - Page 5 EmptyСре 24 Сеп 2008, 7:47 pm

Златко Калински:

- И дождот паѓа и навивачите свират, тоа дава асоцијација на песната Singing in the rain.


Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyЧет 25 Сеп 2008, 2:14 am

Надвор ситно си врне и прави супер атмосвера за спиење.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyПет 26 Сеп 2008, 10:41 am

Pancho Villa напиша:

Инаку,одвај чекам време за пастрамајлии........уф,уф
Најверојатно следниот викенд ќе се погоди времето за пастрмајлии (Венци најверојатно ќе биде слободен)[/quote]

Ма и да врне и да вее, пастрамалијата ке се смее :lol: Не сме во природа така да тоа и не е многу битно ... Туку овие метеоролозите ја утнаа прогнозата, од вчера напладне кажаа расчистување ?! нема грешка, во Штип пагаше дожд скоро цела ноќ. Сега го нема (09.30) ама е тмурно е и као у секој момент мислиш ке почне. Освен на Глигорче на другите веќе не им верувам Smile Така ... форумџии мои останете со здравје и добро расположение па се читаме тамо некаде понеделник навечер. 73
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyПет 26 Сеп 2008, 12:59 pm

Бе Перо напиша:

- И дождот паѓа и навивачите свират, тоа дава асоцијација на песната Singing in the rain.

браво Бе Перо.. ме потсети на степувањето... степ и дожд супер комбинација и уште подобра изведба.. мислам го има и филмувано дело или се лажам! :D


и јас го сакам дождот ама оној пролетниот.. не овој ладниов, за срека денес пука сонце!!!!! и пола ден ке го поминам на балкон :P
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: I'm only happy when it rains - Pretenders & Shirley Manson   Временска прогноза - Page 5 EmptyПет 26 Сеп 2008, 3:43 pm


Песнава е за да се подигне расположението во овие врнежливи денови, а воедно е и поздрав за нашиот најмеродавен временски прогнозер Грини. Кој што ни се врати од ладната Шведска. Добро ни дојде Грини. cheers
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyПет 26 Сеп 2008, 4:03 pm

СтончиС напиша:

Песнава е за да се подигне расположението во овие врнежливи денови, а воедно е и поздрав за нашиот најмеродавен временски прогнозер Грини. Кој што ни се врати од ладната Шведска. Добро ни дојде Грини. cheers

Уште подобро те најдов Тончи.....препорака до оние кои не го направиле ајварот или сето она останато за кое им е потребен отворен простор и добри временски услови....од утре па во наредните денови постабилно и потопло...се надевам на таква временска состојба и во вашите души и срца :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСаб 27 Сеп 2008, 12:01 pm

Јас ја знам истава песна од Garbage :D

Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСаб 27 Сеп 2008, 12:02 pm

Покрај воведниот стих, добар е и следниот:
I'm only happy when it's complicated

lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСаб 27 Сеп 2008, 9:49 pm

Се прашувам, дали повторно снегот ќе ги изненади надлежните во декември???
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyСаб 27 Сеп 2008, 9:53 pm

Како тргнало, снегот ќе не изненади во ОКТОМВРИ :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 EmptyНед 28 Сеп 2008, 12:35 am

смрзнаХ! :pale:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Временска прогноза - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Временска прогноза   Временска прогноза - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Временска прогноза
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 34Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: