ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Прашања до Модераторите ?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 14 Окт 2008, 11:27 pm

А и од YaHoO ! нема проблем ...
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 28 Окт 2008, 3:14 pm

Модератори
1,Читате ли ги ПП ?
2,Ке менуваме нешто ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 28 Окт 2008, 3:23 pm

GokaGrozni напиша:
Модератори
1,Читате ли ги ПП ?
2,Ке менуваме нешто ?
Ја треба да мењам пломбу на шестицу горе десно !
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 28 Окт 2008, 3:53 pm

GokaGrozni напиша:
Модератори
1,Читате ли ги ПП ?
2,Ке менуваме нешто ?
НемаТ ништо на ПП ?
Немате нови пораки scratch

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 28 Окт 2008, 4:08 pm

SiNaPsA` напиша:
GokaGrozni напиша:
Модератори
1,Читате ли ги ПП ?
2,Ке менуваме нешто ?
НемаТ ништо на ПП ?
Немате нови пораки scratch
И кај мене немит. А баш сакав да се договориме. Јас треба да ги менувам гумите на Југото. bounce :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 28 Окт 2008, 7:39 pm

Morpheus напиша:
Ја треба да мењам пломбу на шестицу горе десно !
ПреПрати ја мојава порака на овие погоре,оти јас ја ДИЛЕЈТ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 28 Окт 2008, 7:44 pm

GokaGrozni напиша:
ПреПрати ја мојава порака на овие погоре,оти јас ја ДИЛЕЈТ
ПреПрати ми ја и мене,оти јас ја ДИЛЕЈТ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 29 Окт 2008, 1:13 am

GokaGrozni напиша:
Morpheus напиша:
Ја треба да мењам пломбу на шестицу горе десно !
ПреПрати ја мојава порака на овие погоре,оти јас ја ДИЛЕЈТ
Уште нема ПП ? Idea

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 29 Окт 2008, 11:01 am

A nie koi sme obični smrtnici i go nemame prefiksot moderatori pred našeto ime, za nas ima li PP ili samo preku telefon i faks ke morame da komunicirame????
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 29 Окт 2008, 3:37 pm

Прашање: Кој го здипли сирењето?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 29 Окт 2008, 6:19 pm

Бе Перо напиша:
Прашање: Кој го здипли сирењето?

Spenser Đonson :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 29 Окт 2008, 8:11 pm

Green Power напиша:
Бе Перо напиша:
Прашање: Кој го здипли сирењето?

Spenser Đonson :D
Браво! cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: БРАВО!!!   Пет 31 Окт 2008, 1:15 am

Браво за модераторите!!! Браво за администраторот!!! Браво за новите форуми а Бога ми и форумот ТУПАЛКА cheers cheers cheers cheersВратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 03 Ное 2008, 2:22 am

Предлагам да се избришат овие две теми (ќе ги молам авторите да не се налутат, советот мој е добронамерен)

1. „Честит 8 септември“ - Мислам дека темата е исцрпена, си честитавме што си честитавме и...сега што? Има многу време до следниот 8 септември. :D

2. „На кого му смета Македонија“ - На никого од форумов. Темата е политичка, и поттикнува негативни чувства, само да мислиме на тоа кој ни` прави сопки, кој не не` сака....на кого му смета Македонија - нека му стои, негов проблем.

Искрено ваш,
Бе Перо.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 03 Ное 2008, 2:28 am

Бе Перо напиша:
Предлагам да се избришат овие две теми (ќе ги молам авторите да не се налутат, советот мој е добронамерен)

1. „Честит 8 септември“ - Мислам дека темата е исцрпена, си честитавме што си честитавме и...сега што? Има многу време до следниот 8 септември. :D

2. „На кого му смета Македонија“ - На никого од форумов. Темата е политичка, и поттикнува негативни чувства, само да мислиме на тоа кој ни` прави сопки, кој не не` сака....на кого му смета Македонија - нека му стои, негов проблем.

Искрено ваш,
Бе Перо.
1. Темата „Честит 8 септември“ ќе биде заклучена, ама не и избришана.
2. Темата „На кого му смета Македонија“ нека стои отворена уште неколку дена да видиме како ќе се одвиваат работите,
Поздрав и сите сугестии се добредојдени cheers

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 04 Ное 2008, 11:56 pm

сакам потписот да „шета„ и да е во боја :lol:
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 05 Ное 2008, 2:01 am

Ангела напиша:
сакам потписот да „шета„ и да е во боја :lol:

Цитат :
За текстот да биде во боја треба да ја напишеш бојта во средни загради а за да шета треба да напишеш скрол или ап енд даун. Вака ама без празни „()“ места треба. Ова е приме за да видиш.
{[scroll()] [color:00d3=orange()]()саканиот текст()[/color()][/scroll()]}.
не треба да ги има ()
А ова се оригиналите.

[color=red]"ОСОБИ СО РЕЈТИНГ ОД 1,9% НЕ БИ ГИ ШЕТАЛА НИ СО ДАЉИНСКО!!"

"ОСОБИ СО РЕЈТИНГ ОД 1,9% НЕ БИ ГИ ШЕТАЛА НИ СО ДАЉИНСКО!!"

"Happy hour"

"Happy hour"

Стисни на цитат и ќе ти стане јано како е правилно.


Последната промена е направена од СтончиС на Сре 05 Ное 2008, 2:49 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 05 Ное 2008, 2:21 am

пробав .. шетаат ама како скратени за глава... на пола буквите се гледаат :lol:
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 05 Ное 2008, 2:48 am

Ангела напиша:
пробав .. шетаат ама како скратени за глава... на пола буквите се гледаат :lol:
Текстот стави го во наводници { “ } { “ }
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 05 Ное 2008, 12:24 pm

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:
Предлагам да се избришат овие две теми (ќе ги молам авторите да не се налутат, советот мој е добронамерен)

1. „Честит 8 септември“ - Мислам дека темата е исцрпена, си честитавме што си честитавме и...сега што? Има многу време до следниот 8 септември. :D

2. „На кого му смета Македонија“ - На никого од форумов. Темата е политичка, и поттикнува негативни чувства, само да мислиме на тоа кој ни` прави сопки, кој не не` сака....на кого му смета Македонија - нека му стои, негов проблем.

Искрено ваш,
Бе Перо.
1. Темата „Честит 8 септември“ ќе биде заклучена, ама не и избришана.
2. Темата „На кого му смета Македонија“ нека стои отворена уште неколку дена да видиме како ќе се одвиваат работите,
Поздрав и сите сугестии се добредојдени cheers
Оваа теме нека го смени името во Честит празник Македонија,каде би и се честитал секој празник на нашата татковина ( доколку се согласи авторот на темата )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 07 Ное 2008, 2:03 pm

Таман се научив да ставам слики, и ај што се научив да ставам слики, почнав и да уживам во ставањето на слики, штотуку почнав да се навикнувам да уживам после подолго време, некој го променил начинот на поставувањето на слики...ме уби во поим и ме врати повторно во прво одделение...одбивам да ги научам новите лекции, не дека не пробав, пробав.....и што се случи....постирав слики кои може да бидат видени само во светот на глувците и мачките :D ...ете толку мали беа сликите....сфатив дека најдобро за мене е да продолжам да пишувам додека некој не го променил и фонтот, оти од сликите толку од мене за овој живот :D :D ......не ми било судено да бидам осуден на вечно уживање, секое уживање има свој крај, а на моето штотуку дојде крајот :D

Ваш,
Грини :(
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 07 Ное 2008, 2:07 pm

Green Power напиша:
Таман се научив да ставам слики, и ај што се научив да ставам слики, почнав и да уживам во ставањето на слики, штотуку почнав да се навикнувам да уживам после подолго време, некој го променил начинот на поставувањето на слики...ме уби во поим и ме врати повторно во прво одделение...одбивам да ги научам новите лекции, не дека не пробав, пробав.....и што се случи....постирав слики кои може да бидат видени само во светот на глувците и мачките :D ...ете толку мали беа сликите....сфатив дека најдобро за мене е да продолжам да пишувам додека некој не го променил и фонтот, оти од сликите толку од мене за овој живот :D :D ......не ми било судено да бидам осуден на вечно уживање, секое уживање има свој крај, а на моето штотуку дојде крајот :D

Ваш,
Грини :(а кога ти велев дека погрешно и мене ми кажуваш!!! дека некаде грешиш!! :D
ај пробај повторно... полека.. ако не е до тебе тогаш е до форумов....и не земај одма се на срце.. ти повторно ќе уживаш во твоето хоби поставување на слики.. јас ќе ти покажам... ;) ❤
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 07 Ное 2008, 2:19 pm

Примедба и предлог до модераторите.... Ве молам за секои настанати промени на форумов од техничка страна да не известувате... како и новиот начин на функционирањето на промените! И јас како и Грини почнав да се губам во непознанициве..

данке ❤
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 07 Ное 2008, 2:31 pm

[12:20:37] IGOR : a od deneska mi se pojavuva nekoj slozen program kade sto mi izleguvaat 4 linkovi so URL i ne znam sto...i veke me opsedna konfuzija

[12:21:24] IGOR : ke si pisuvam.....samo toa mi ostana more ANI

[12:21:46] IGOR : nikoj nema da mi go odzeme pravoto na sloboda na govor i pisuvanje ako veke mi go "odzede" pravoto na postiranje na sliki
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 07 Ное 2008, 3:46 pm

Green Power напиша:
Таман се научив да ставам слики, и ај што се научив да ставам слики, почнав и да уживам во ставањето на слики, штотуку почнав да се навикнувам да уживам после подолго време, некој го променил начинот на поставувањето на слики...ме уби во поим и ме врати повторно во прво одделение...одбивам да ги научам новите лекции, не дека не пробав, пробав.....и што се случи....постирав слики кои може да бидат видени само во светот на глувците и мачките :D ...ете толку мали беа сликите....сфатив дека најдобро за мене е да продолжам да пишувам додека некој не го променил и фонтот, оти од сликите толку од мене за овој живот :D :D ......не ми било судено да бидам осуден на вечно уживање, секое уживање има свој крај, а на моето штотуку дојде крајот :D

Ваш,
Грини :(
Грини, од наша страната (модераторите) не е направена никаква промена во однос на поставување на слики. Бидејќи форумот е на бесплатен сервер, сите глобални промени кои се направени од глобалните администратори важат како за сите други форуми, така и за овој форум.
П.С. Бидејќи не знам каде си „заглавил“ со поставување на слики, побарај ме на скајп.
Поздрав,
SiNaPsA`

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Модераторите ?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: