ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Прашања до Модераторите ?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 15 Фед 2009, 1:06 am

Зошто кога сум при врвот на страницава, некако успорено работи форумов? Тоа кај порталот особено се забележува, таму много споро ми отвора. Не знам дали е до мојов интернет нешто или...?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 15 Фед 2009, 4:03 am

Бе Перо напиша:
Зошто кога сум при врвот на страницава, некако успорено работи форумов? Тоа кај порталот особено се забележува, таму много споро ми отвора. Не знам дали е до мојов интернет нешто или...?
Кај мене отвора одлично. Провери ја интернет брзината на www.beocity.net и види дали ти одговара на пакетот на кој што си се претплатил.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 15 Фед 2009, 9:43 pm

SiNaPsA` напиша:

Кај мене отвора одлично. Провери ја интернет брзината на www.beocity.net и види дали ти одговара на пакетот на кој што си се претплатил.
Ми покажа брзина од 3782 kbps. Тоа би требало да е добро.
Добро, не е ништо страшно, само кај порталот малку поспоро отвора, инаку ок си е.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 15 Фед 2009, 10:16 pm

Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:

Кај мене отвора одлично. Провери ја интернет брзината на www.beocity.net и види дали ти одговара на пакетот на кој што си се претплатил.
Ми покажа брзина од 3782 kbps. Тоа би требало да е добро.
Добро, не е ништо страшно, само кај порталот малку поспоро отвора, инаку ок си е.
Со таа брзина немаш гајле за отворање и на форумот и на порталот, а порталот се отвора поспоро бидејќи има повеќе компоненти (слики, песни, слајд шоу...) и треба некоја секунда плус додека се вчитаат сите компоненти.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 25 Мар 2009, 1:20 pm

Me interesira zasto ja nema opcijata za brisenje postovi??? :shock:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 25 Мар 2009, 4:01 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Me interesira zasto ja nema opcijata za brisenje postovi??? :shock:
Тргната е од страна на администрацијата, како превентива да не се бришат постови, набргу ке биде повторно вратена .

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 25 Мар 2009, 6:29 pm

GokaGrozni напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Me interesira zasto ja nema opcijata za brisenje postovi??? :shock:
Тргната е од страна на администрацијата, како превентива да не се бришат постови, набргу ке биде повторно вратена .
Vo red!
Fala mnogu za odgovorot. :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 01 Апр 2009, 9:18 pm

Што е работава, пораките се испомешани??? Во темата „Божиќ“ има порака од Тупалка, во „Поетска вечер“ - од Временска прогноза.... Се збунил нешто форумов??? scratch
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 01 Апр 2009, 9:21 pm

eftimoskatb напиша:
Што е работава, пораките се испомешани??? Во темата „Божиќ“ има порака од Тупалка, во „Поетска вечер“ - од Временска прогноза.... Се збунил нешто форумов??? scratch

Не е до форумот Тање, модераторите (+ бе Перо со нив) вчера на тој начин ни
го честитаа 1-ви април ... и бога ми успееја да направат мала паника Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 01 Апр 2009, 9:24 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
Што е работава, пораките се испомешани??? Во темата „Божиќ“ има порака од Тупалка, во „Поетска вечер“ - од Временска прогноза.... Се збунил нешто форумов??? scratch

Не е до форумот Тање, модераторите (+ бе Перо со нив) вчера на тој начин ни
го честитаа 1-ви април ... и бога ми успееја да направат мала паника Smile


Оооооо, априли-ли-ли била работава.... lol! lol! lol! Е па баш им е некоја финта! geek
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Саб 04 Апр 2009, 11:16 pm

Може ли неколку предлози од мене за форумов? :D

1. Мислам дека ова логово со полжавот треба да се смени. Може да се најде некое поедноставно решение. Вака изгледа некако детски (ноу офенс :D ) а и полжавот асоцира на бавност, а ние нејќеме да бидеме бавни со постовите, овај нАли... :D

2. Не знам дали е можно, но би сакал името на темата „ТУПАЛКА (повторно)“ да се смени само во „ТУПАЛКА“. Мојт? :D

3. Ова додуша не е прашање, туку сугестија да отвориме по некоја тема во подфорумот „Свет“, чунки малку ни се, само 6.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 05 Апр 2009, 1:55 am

Бе Перо напиша:
Може ли неколку предлози од мене за форумов? :D

1. Мислам дека ова логово со полжавот треба да се смени. Може да се најде некое поедноставно решение. Вака изгледа некако детски (ноу офенс :D ) а и полжавот асоцира на бавност, а ние нејќеме да бидеме бавни со постовите, овај нАли... :D

2. Не знам дали е можно, но би сакал името на темата „ТУПАЛКА (повторно)“ да се смени само во „ТУПАЛКА“. Мојт? :D

3. Ова додуша не е прашање, туку сугестија да отвориме по некоја тема во подфорумот „Свет“, чунки малку ни се, само 6.

1. Може да се смени, сите предлози се добредојдени.

2. Ако дозволува скриптата scratch Истрагата е во тек Smile

3. Сите теми се добредојдени.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 05 Апр 2009, 2:05 am

A da se smeni skriptata moze?Taa prethodnata nekako mnogu poubava i poednostavna bese!
Ova e samo moj predlog koj ne mora da bide prifaten! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 05 Апр 2009, 2:22 am

Scarlett O'Hara напиша:
A da se smeni skriptata moze?Taa prethodnata nekako mnogu poubava i poednostavna bese!
Ova e samo moj predlog koj ne mora da bide prifaten! lol! lol! lol!
Една иста скрипта phpBB е од 31.08.2008 (од почетокот де), само скиновите се менувани, засвисно од проблемите кои се појавуваат на серверите 🐰

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 22 Апр 2009, 3:18 pm

Sinapsa me interesira koj kozmeticar go posetuvas i dali imaat tretman za detoksikacija? :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 22 Апр 2009, 4:05 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Sinapsa me interesira koj kozmeticar go posetuvas i dali imaat tretman za detoksikacija? :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen:
Скарлет, а ти добра си? lol! lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 22 Апр 2009, 4:23 pm

SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Sinapsa me interesira koj kozmeticar go posetuvas i dali imaat tretman za detoksikacija? :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen: :hagreen:
Скарлет, а ти добра си? lol! lol!
Odicno! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 22 Апр 2009, 4:27 pm

А колку пари е еден третман?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 12 Јун 2009, 12:32 am

Нешто ко да се поремети форумов на кратко Smile
Над еден пост на Синапса ми се појави едно: Види ја И.П. адресата на членот хихи Smile
Кликнав и видов таму повеќе И.П. адреси и број на постови испратени од секоја поединечно. тра-ла-ла
Сега, како што гледам, ја нема таа опција. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 12 Јун 2009, 12:50 am

Бе Перо напиша:
Нешто ко да се поремети форумов на кратко Smile
Кај поголемиот дел на членови се појавуваат слични проблеми.
Најверојатно ќе се оди на „освежување“ во склоп со новите климатски (глобални) промени Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пет 19 Јун 2009, 9:38 pm

Што правиш ??
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 07 Мар 2010, 3:46 am

Zdravo Moderatori .... edno prasanje, ne znam dali ste primetile deka del od slikite postavuvani vo naj zenski i slicnite temi, a postavuvani so "uptowin" ne se gledaat. Dali imate info od koi pricini e toa ??? Toa go primetiv denovive na radioamaterskiot forum, pa gledam sega i tuka ne se gledaat slikte ?!

Pozdrav !
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 07 Мар 2010, 12:19 pm

Venco напиша:
Zdravo Moderatori .... edno prasanje, ne znam dali ste primetile deka del od slikite postavuvani vo naj zenski i slicnite temi, a postavuvani so "uptowin" ne se gledaat. Dali imate info od koi pricini e toa ??? Toa go primetiv denovive na radioamaterskiot forum, pa gledam sega i tuka ne se gledaat slikte ?!

Pozdrav !
До серверот од uptowin е. Нешто слично како што беше и со серверот од photobucket.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 10 Мар 2010, 8:24 pm

SiNaPsA` напиша:
Venco напиша:
Zdravo Moderatori .... edno prasanje, ne znam dali ste primetile deka del od slikite postavuvani vo naj zenski i slicnite temi, a postavuvani so "uptowin" ne se gledaat. Dali imate info od koi pricini e toa ??? Toa go primetiv denovive na radioamaterskiot forum, pa gledam sega i tuka ne se gledaat slikte ?!

Pozdrav !
До серверот од uptowin е. Нешто слично како што беше и со серверот од photobucket.

Sto znaci toa Siki ... dokolku ne se sredi toa so uptowin serverot, sliki postirani so ovoj program nema da se gledaat ?!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Саб 13 Мар 2010, 3:42 am

Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
Venco напиша:
Zdravo Moderatori .... edno prasanje, ne znam dali ste primetile deka del od slikite postavuvani vo naj zenski i slicnite temi, a postavuvani so "uptowin" ne se gledaat. Dali imate info od koi pricini e toa ??? Toa go primetiv denovive na radioamaterskiot forum, pa gledam sega i tuka ne se gledaat slikte ?!

Pozdrav !
До серверот од uptowin е. Нешто слично како што беше и со серверот од photobucket.

Sto znaci toa Siki ... dokolku ne se sredi toa so uptowin serverot, sliki postirani so ovoj program nema da se gledaat ?!
Да, така му доаѓа. Да почекаме да видиме што ќе се случи со серверот.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Модераторите ?
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: