ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Прашања до Модераторите ?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Саб 20 Дек 2008, 3:15 pm

Ангела напиша:
Green Power напиша:
- Колку често користите забранети "овошја" во вашите игри и дали воопшто постојат забранети овошја во вашиот речник на комуникација и односи?????? ;) :P


- Колку се 2+2 од економски аспект????

- Колку се 2+2 од медицински аспект???

П.С.Можете и писмено да ми одговорите ако ви е многу скапо да ми се јавите по телефон, или ако немате време да дојдете тука кај мене и лично да ми одговорите :D 🎅
2 + 2 од економски аспект се = ќе се договориме


јас само на ова прашање имам одговор...
јуху-јуху-јее


Ангела за модератор!!!!!!!!! јуху-јуху-јее
П.С.Од каде ли само Ангела го знае одговорот.....само тројца на овој свет го знаат одговорот, еден од нив сум јас, другиот е сега во Чешка, а третиот моментално седи до мене.....од каде сега Ани влезе во оваа приказна, освен ако не го запознала лично мојот пријател од Чешка или е неверојатно паметна и интелигентна како личност :lol: :P(или некој ме провалил) јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Саб 20 Дек 2008, 3:24 pm

Зошто кошула тенка ленена, остана недовезена на разбој????
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 21 Дек 2008, 3:30 am

Green Power напиша:
Зошто кошула тенка ленена, остана недовезена на разбој????
Или е до Ленка или до разбојот ...
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Саб 03 Јан 2009, 4:22 pm

Може ли да ги споите темите „Животни“ и „Домашни миленичиња“ бидејки во основа, се едно исто? Јас во темата „Животни“ во воведот напишав дека може да се дискутира и за домашни миленичиња, покрај другите.

Мислам, не е некоја голема работа, само ми падна во очи па да си прашам. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Саб 03 Јан 2009, 7:29 pm

Во право е Перо, слични се темите.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 04 Јан 2009, 8:13 pm

Бе Перо напиша:
Може ли да ги споите темите „Животни“ и „Домашни миленичиња
Кој наслов да остане ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Нед 04 Јан 2009, 11:20 pm

Поради > Со користење на формата подолу можете да го модерирате форумот. Модерација подразбира заклучување, отклучување, преместување или бришење на оделни теми. < се молат сите форумџии кои имаат постови во темата ЖИВОТНИ да си ги префрлат своите постови во старата тема со нов наслов ЖИВОТНИ И ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ,По што темата ЖИВОТНИ ке биде избришана.
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 05 Јан 2009, 12:43 am

ОК.

Само апелирам до сите форумџии во иднина да проверат добро пред да отворат некоја тема, да го прочитаат воведот и замислата која ја има авторот, за да не се повторуваат темите. И секако, да се почитува оној кој прв ја имал оригиналната идеја за отворање на тема.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 05 Јан 2009, 12:53 am

Да златното правило беше

- При поставување нова тема , пожелно е да се внимава дали веќе постои иста или слична тема со цел да се избегне нејзино повторување. Темите кои се повторуваат ќе бидат избришани, а мислењата / постовите ќе бидат префрлени во првично отворената тема.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 07 Јан 2009, 2:29 am

Dali moze da se sredi koga ke otvoram na nekoja tema da ne se otvara na posledniot post nego na stranata kade sto posledno sum citala/pisala???
Ili veke ne e mozno takva promena?
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 07 Јан 2009, 6:55 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Dali moze da se sredi koga ke otvoram na nekoja tema da ne se otvara na posledniot post nego na stranata kade sto posledno sum citala/pisala???
Ili veke ne e mozno takva promena?
Од таква промена нема портеба и до сега си можела да ги користиш тие благодети.За читање на ново напишаните постови или до каде си читала од темата едноставно кликнуваш на ПОДОЛУ ОБЈАСНЕТОТО.
Значи на некоја тема доколку имаш ваков знак ( одбележан со зелен круг ) имаш нови-непрочитани постови,доколку кликнеш таму точно те води до првиот непрочитан пост од таа тема.Секаков друг вид на отварање на темата те води или до првиот ( воведен ) пост или до последниот.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 07 Јан 2009, 9:00 pm

GokaGrozni напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Dali moze da se sredi koga ke otvoram na nekoja tema da ne se otvara na posledniot post nego na stranata kade sto posledno sum citala/pisala???
Ili veke ne e mozno takva promena?
Од таква промена нема портеба и до сега си можела да ги користиш тие благодети.За читање на ново напишаните постови или до каде си читала од темата едноставно кликнуваш на ПОДОЛУ ОБЈАСНЕТОТО.
Значи на некоја тема доколку имаш ваков знак ( одбележан со зелен круг ) имаш нови-непрочитани постови,доколку кликнеш таму точно те води до првиот непрочитан пост од таа тема.Секаков друг вид на отварање на темата те води или до првиот ( воведен ) пост или до последниот.

Jas primetuvav zeleno svetlo ama nikogas ne sum kliknala tamu pa neznaev. :D
Fala mnogu za odgovorot i objasnuvanjeto! ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Чет 08 Јан 2009, 1:23 am

Обџекшн! Темата на Ангела - Божиќ си го имаше правилниот наслов. Кој ја тргнал буквата Ќ и ставил К? Божиќ се пишува со Ќ.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Чет 08 Јан 2009, 2:33 am

Jас го сменив насловот.
Обџекшн - Овер рул. geek

Вака е правилно.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Чет 08 Јан 2009, 1:02 pm

Се надевам нема да ми замерите што ќе се замешам: И двете се правилни.

http://www.makedonski.info/?text=0&mode=0&search=%D0%B1&range=29&entry=3046

(имајте ја адресата во ,favorites’, се наоѓа :D )
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Чет 08 Јан 2009, 9:51 pm

eftimoskatb напиша:
Се надевам нема да ми замерите што ќе се замешам: И двете се правилни.

Ова ми било отсекогаш чудно во македонскиот јазик, ама ајде, да не одам вон темата.

Како може бре, и двете да се точни? :lol: :lol: :lol:
А Тетовчанец или Тетовец? Пак и двете се точни. :lol: :lol: :lol:
Не можам на чисто да бидам....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Чет 08 Јан 2009, 10:19 pm

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
Се надевам нема да ми замерите што ќе се замешам: И двете се правилни.

Ова ми било отсекогаш чудно во македонскиот јазик, ама ајде, да не одам вон темата.

Како може бре, и двете да се точни? :lol: :lol: :lol:
А Тетовчанец или Тетовец? Пак и двете се точни. :lol: :lol: :lol:
Не можам на чисто да бидам....

А зошто не би можело? Зошто мора само едно да е точно?

Тоа ти е убавината во јазикот, многу е толерантен :D Ама да, ај да не бегаме од темата.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 4:05 am

Значи, форумов е одличен во новиов изглед, само да прашам дали може да се направи нешто со големината на буквите?

Да не оќориме малу :shock: :D
Вратете се на почетокот Go down
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 3:55 pm

eftimoskatb напиша:
Да не оќориме малу
🆒 a сега како ИзненаЏење
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 4:14 pm

MaJkLcAr напиша:
eftimoskatb напиша:
Да не оќориме малу
🆒 a сега како ИзненаЏење

Сега се уште помали, врати како што беше или пробај да ги зголемиш, барем малку Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 4:31 pm

Venco напиша:
MaJkLcAr напиша:
eftimoskatb напиша:
Да не оќориме малу
🆒 a сега како ИзненаЏење

Сега се уште помали, врати како што беше или пробај да ги зголемиш, барем малку Evil or Very Mad

lol! lol!

Јас забележувам некоја мааала промена.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 4:31 pm

Мислам дека се сега добри.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 4:44 pm

eftimoskatb напиша:
Мислам дека се сега добри.

Мајсторе, с’к не фаќај ништо, добро е, само да не збаравете да ги нараните керове Ашаколсум
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 4:59 pm

Venco напиша:
MaJkLcAr напиша:
eftimoskatb напиша:
Да не оќориме малу
🆒 a сега како ИзненаЏење

Сега се уште помали, врати како што беше или пробај да ги зголемиш, барем малку Evil or Very Mad
Сега се добри,еве се работи и на преведување на некои клучни функции на форумот Размислувачот Туго-Леле
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 19 Јан 2009, 6:31 pm

А да отворам тема пофалби до модераторите :bravo: Прекрасен ни е сега форумов јуху-јуху-јее Бојава ми е омилена,а и тие нијанси како потези од четка-одлично Благодарам благодарам на модераторите и администраторот.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Модераторите ?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: