ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Блуз,Џез и .. .. ..

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Нед 19 Окт 2008, 5:40 pm

А бе каков јутјуб, уште тоа ми фале lol! lol! lol!

Дефинитивно - една од трите причини поради кои го обожавам Охрид е Jazz Inn. 8)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Нед 19 Окт 2008, 7:22 pm

Тања напиша:
А бе каков јутјуб, уште тоа ми фале lol! lol! lol!

Дефинитивно - една од трите причини поради кои го обожавам Охрид е Jazz Inn. 8)
Отвори тема го обожавам Охрид и Jazz Inn овде Ју Тјуб со џес,Блуз .. ..

;) ;) ;)

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ella Fitzgerald Show, 1968 - Mack the Knife   Саб 01 Ное 2008, 5:50 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ella Fitzgerald "Cry Me a River"   Саб 01 Ное 2008, 5:56 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Blues Brothers - Everybody Needs Somebody to Love   Пон 03 Ное 2008, 1:06 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ray Cahrles - Hit the road Jack!   Пон 03 Ное 2008, 1:22 am

Не знам дали песната е џез или е блуз, знам само дека тука и е местото scratch

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Sting - Englishman In New York   Сре 05 Ное 2008, 12:47 am

Кога не знам што е... веројатно е џез :D

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Nina Simone: I Want A Little Sugar In My Bowl   Пет 07 Ное 2008, 5:47 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Billy Taylor and Tommy Flanagan - Our Delight   Пет 14 Ное 2008, 1:14 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Cannonball Adderley - Jive Samba - 1963   Пет 14 Ное 2008, 1:18 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: STING   Саб 15 Ное 2008, 10:23 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Duke Ellington, Caravan 1952   Пон 24 Ное 2008, 11:36 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 08 Дек 2008, 3:16 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 08 Дек 2008, 3:22 pm

А камо нешто со А.Ел.Ха витамини со оваа ??

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Витамин А?   Пон 08 Дек 2008, 3:31 pm

GokaGrozni напиша:
А камо нешто со А.Ел.Ха витамини со оваа ??
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 08 Дек 2008, 3:57 pm

А Л ко Х ол

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Straight To Number One - Touch And Go   Саб 13 Дек 2008, 6:35 pm


Мислам дека е некој вид на Јаzz (pop). scratch
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: BB King, "The Thrill is Gone"   Сре 31 Дек 2008, 1:42 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Sting- moon over bourbon street   Саб 31 Јан 2009, 8:15 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Yer Blues (Live 1968)   Нед 08 Фед 2009, 2:19 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 03 Мар 2009, 7:10 am

Еве го холанѓанецот со некаков си оркестар, јас би сакал да имам таков дедо.Ја го ја и со Пако


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Duke Ellington - Take the A Train (Ella Fitzgerald)   Чет 05 Мар 2009, 8:10 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 10 Мар 2009, 11:13 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 11 Мар 2009, 12:23 am

Tom Waits џез ли е? :D
Како што вели самиот тој на почетокот на песната:
„Ова е песна за оние кои што имаат проблеми со станувањето рано наутро во недела и одењето во црква“ :D :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Блуз,Џез и .. .. ..
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: