ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Блуз,Џез и .. .. ..

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Snag It -King Oliver   Саб 11 Окт 2008, 12:13 am

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Stan Kenton and His Orchestra - Tampico   Саб 11 Окт 2008, 12:16 am

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Dean Martin   Саб 11 Окт 2008, 12:32 am

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Саб 11 Окт 2008, 1:31 pm

Убави песни Morpheus
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Cloudy Day   Нед 12 Окт 2008, 10:26 pm

Совршена за облачен ден!

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Sergio Mendes & Brasil 66 - Mas Que Nada (1966)   Пон 13 Окт 2008, 11:47 pm

Ќе да е џез ова :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 12:58 am

Шо прајте бе
само пушчате музика
нишчо не зборвите друго
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 1:01 am

Тања напиша:
Шо прајте бе
само пушчате музика
нишчо не зборвите друго
Шчо да кажа`?
Пишав малу: „Ќе да е ова џез“
Ко не се разбира, шчо да пра`?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 1:03 am

Бе Перо напиша:
Тања напиша:
Шо прајте бе
само пушчате музика
нишчо не зборвите друго
Шчо да кажа`?
Пишав малу: „Ќе да е ова џез“
Ко не се разбира, шчо да пра`?

Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 1:16 am

Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 2:04 am

Тања напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:
Шо прајте бе
само пушчате музика
нишчо не зборвите друго
Шчо да кажа`?
Пишав малу: „Ќе да е ова џез“
Ко не се разбира, шчо да пра`?

Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш
Џез ин е на еден мој другар и нон стоп ојме ехеххехехехеххехе :D
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 2:05 am

Бе Перо напиша:
Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
дојди до охрид и после имаш пијање на моја сметка и смештај ако сакаш?
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: bossa nova   Вто 14 Окт 2008, 4:55 amоткачени бразилци

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 1:31 pm

toise напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
дојди до охрид и после имаш пијање на моја сметка и смештај ако сакаш?
Чим е таква работата, доаѓам. :D Ќе си платам јас, нормално. :D
Тоа место сите ми го фалат, а не сум бил.
И Тања сигурно ќе биде пријатно изненадена од ова. :D
А има и други кандидати за Џез Ин, како што гледам на Тупалка, ајде! :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Doors, The Spy   Вто 14 Окт 2008, 8:27 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 10:30 pm

Бе Перо напиша:
toise напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
дојди до охрид и после имаш пијање на моја сметка и смештај ако сакаш?
Чим е таква работата, доаѓам. :D Ќе си платам јас, нормално. :D
Тоа место сите ми го фалат, а не сум бил.
И Тања сигурно ќе биде пријатно изненадена од ова. :D
А има и други кандидати за Џез Ин, како што гледам на Тупалка, ајде! :D

Јас се пријавувам за водач на патот :D
Их, што спомени имам од тоа место, ееееј.... Еднаш на Нина Симон и на маса сум играла! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 10:43 pm

Супер
Супер

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Окт 2008, 11:50 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 15 Окт 2008, 12:48 am

Тања напиша:
Бе Перо напиша:
toise напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
дојди до охрид и после имаш пијање на моја сметка и смештај ако сакаш?
Чим е таква работата, доаѓам. :D Ќе си платам јас, нормално. :D
Тоа место сите ми го фалат, а не сум бил.
И Тања сигурно ќе биде пријатно изненадена од ова. :D
А има и други кандидати за Џез Ин, како што гледам на Тупалка, ајде! :D

Јас се пријавувам за водач на патот :D
Их, што спомени имам од тоа место, ееееј.... Еднаш на Нина Симон и на маса сум играла! lol! lol! lol! lol!
и јас имам на маса играно само не знам на која песна,инаку ајде малку реклама местоно е супер за опуштање
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 15 Окт 2008, 12:54 am

toise напиша:
Тања напиша:
Бе Перо напиша:
toise напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
дојди до охрид и после имаш пијање на моја сметка и смештај ако сакаш?
Чим е таква работата, доаѓам. :D Ќе си платам јас, нормално. :D
Тоа место сите ми го фалат, а не сум бил.
И Тања сигурно ќе биде пријатно изненадена од ова. :D
А има и други кандидати за Џез Ин, како што гледам на Тупалка, ајде! :D

Јас се пријавувам за водач на патот :D
Их, што спомени имам од тоа место, ееееј.... Еднаш на Нина Симон и на маса сум играла! lol! lol! lol! lol!
и јас имам на маса играно само не знам на која песна,инаку ајде малку реклама местоно е супер за опуштање
Го молам наредниот да ме цитира,и сите заедно да си ги облечеме нашите FANY капчиНа ( jocolor ) и да одиме во Охрид и тоа да играме на маси и џез по свадби и така изџезани да играме на автобуска ( за разделба ) и то џез до ЈутарЊи часови

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 15 Окт 2008, 12:58 am

GokaGrozni напиша:
toise напиша:
Тања напиша:
Бе Перо напиша:
toise напиша:
Бе Перо напиша:
Тања напиша:


Да ојш в Џез Ин
и не излегви три дена
ќе научиш

Охрид далеку е
А до толку знам
Не ми се исплати.
дојди до охрид и после имаш пијање на моја сметка и смештај ако сакаш?
Чим е таква работата, доаѓам. :D Ќе си платам јас, нормално. :D
Тоа место сите ми го фалат, а не сум бил.
И Тања сигурно ќе биде пријатно изненадена од ова. :D
А има и други кандидати за Џез Ин, како што гледам на Тупалка, ајде! :D

Јас се пријавувам за водач на патот :D
Их, што спомени имам од тоа место, ееееј.... Еднаш на Нина Симон и на маса сум играла! lol! lol! lol! lol!
и јас имам на маса играно само не знам на која песна,инаку ајде малку реклама местоно е супер за опуштање
Го молам наредниот да ме цитира,и сите заедно да си ги облечеме нашите FANY капчиНа ( jocolor ) и да одиме во Охрид и тоа да играме на маси и џез по свадби и така изџезани да играме на автобуска ( за разделба ) и то џез до ЈутарЊи часови
Еве, јас ќе бидам јунакот што ќе те цитира! jocolor
Инаку, тоа играње на Тања по маси плаче за на YouTube lol!
Значи идеме сите, на чело со Тоисе!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 15 Окт 2008, 12:58 am

УПС се извинувам мислев дека е Тупалка(ПОВТОРНО) :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: the Rock-Blues   Нед 19 Окт 2008, 4:47 pm

Since I've Been Loving You


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: the Rock-Blues 2   Нед 19 Окт 2008, 4:51 pm

Morrison - Joplin & Hendrix - Red HouseМНОГУ РЕТКО ВИДЕО

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: BO DIDDLEY   Нед 19 Окт 2008, 4:57 pm

BO DIDDLEY IN HIS PRIME! BEST VIDEO! AMAZING!


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Блуз,Џез и .. .. ..
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: