ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Блуз,Џез и .. .. ..

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Tommy Flanagan Trio 1957 Recording Session   Чет 02 Окт 2008, 11:33 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Art Pepper Quartet 1956-1957   Чет 02 Окт 2008, 11:37 pm

Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Herbie Hancock - Jazz Fusion Cantelope Island   Пет 03 Окт 2008, 4:16 pm


Мојот прв пост Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Реплика !!   Пет 03 Окт 2008, 6:11 pm

Oliver The Macedonian напиша:
Мојот прв пост Smile
Е сега ке видиш ти,твој прв пост па на моја тема ( провери лични пораки )
Остави го то Морфеус,човекот е болен за вакви работи.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: John Lee Hooker: Boom boom   Пет 03 Окт 2008, 8:29 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: John Lee Hooker & Jim Morrison ( The Doors ) Roadhouse Blues   Пет 03 Окт 2008, 8:32 pm


Забавата продолжува !
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Добро утро!   Саб 04 Окт 2008, 10:09 am

Којзнае каде точно спаѓа ова, ама еве ја Ева, а еве ја и есента...

Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Robert Johnson- Crossroad   Саб 04 Окт 2008, 10:12 am

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Jan Akkerman - My pleasure incl. Sylvia (Live! )   Саб 04 Окт 2008, 11:37 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Саб 04 Окт 2008, 11:39 am

Јан Акерман сега во понеделник ќе свири со Влатко во Белград.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Skip James "Crow Jane"   Саб 04 Окт 2008, 11:40 am

Еве го и добриот стар СКИПИ


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Саб 04 Окт 2008, 11:41 am

Тања напиша:
Јан Акерман сега во понеделник ќе свири со Влатко во Белград.
Одлично,Скопје во план или тешко

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Саб 04 Окт 2008, 12:31 pm

GokaGrozni напиша:
Тања напиша:
Јан Акерман сега во понеделник ќе свири со Влатко во Белград.
Одлично,Скопје во план или тешко

...Или тешко. :|

Овде на темиве за музика, никој муабет не прави за песните, сите само молчешкум постираат :lol:
Малку некоја конверзација, брате!? Па „да, чини песната“, па „не, не чини песната“, па „слушни ја само оваа“, па „не, ти слушни ја оваа“ итн.итн.

Шо ова, само песни и спотови, ко јутјуб да сум отворила! ;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Somewhere over the rainbow - Eric clapton   Саб 04 Окт 2008, 1:53 pm


Оваа може да иде и во временска. :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Is you is....   Саб 04 Окт 2008, 1:58 pm

Ќе го следам примерот на Бе Перо и ќе ставам една од моите НАЈОМИЛЕНИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА џез-изведби!!!

Том и неговото „поење под балкон“ :lol: :lol: :lol:

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Саб 04 Окт 2008, 8:50 pm

Не знам дали песнава е блуз, џез или ниедно од двете scratch ама мислам дека тука и е местото.
Игор Џамбазов - Скопје, Сарај, Матка


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ...И обратно.   Нед 05 Окт 2008, 1:13 am

Убава е оваа песна, ми се допаѓа. Малку е плагијат, ама барем Џамбазов знае да пишува интересни текстови, плус и ми го спомнува комшилаков ;)
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Gary Moore   Нед 05 Окт 2008, 11:56 am

...Still Got the Blues :D

Многу добра ,ствар’!!! ;)

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Игор Џамбазов - Хотел Македонија   Нед 05 Окт 2008, 3:10 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: PACO DE LUCIA , John McLaughlin , AL DI MEOLA   Пон 06 Окт 2008, 5:05 pm


Информација превземена од идивиди.
Ал ди Меола на 16 ноември во Скопје
Влезниците за концертот ќе бидат пуштени во продажба од 6 октомври и ќе чинат 800 до 1.000 денари.
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 06 Окт 2008, 11:36 pm

СтончиС напиша:

Информација превземена од идивиди.
Ал ди Меола на 16 ноември во Скопје
Влезниците за концертот ќе бидат пуштени во продажба од 6 октомври и ќе чинат 800 до 1.000 денари.
Браво Стончис за постот !
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: BB King -Humingbird   Чет 09 Окт 2008, 12:31 pmЕдна од најдобрите блуз песни...
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: VLADIMIR CETKAR - WE WILL NEVER END   Чет 09 Окт 2008, 3:04 pm

Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Blues brothers-Everybody Needs Somebody To Love   Чет 09 Окт 2008, 3:06 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: "Nobody Knows You When You're Down and Out" by Bessie Smith   Саб 11 Окт 2008, 12:08 am

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Блуз,Џез и .. .. ..
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: