ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Блуз,Џез и .. .. ..

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 14 Апр 2009, 12:07 am

Бум, бум ,бум!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 15 Апр 2009, 12:54 am

Една блуз нумера од From Dusk Till Dawn која многу ми се допаѓа:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пет 17 Апр 2009, 1:52 pm

John Lee Hooker - One Bourbon, One Scotch, One Beer! живели живели дезинфекција дезинфекција Сречно .... Сречно ....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 22 Апр 2009, 12:59 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 04 Мај 2009, 8:19 pm

Не е блуз... не е џез... може реге да е...

S.A.R.S. - Budjev Lebac

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: S.A.R.S. - Rakija LIVE@FAJRONT REPUBLIKA   Вто 05 Мај 2009, 2:32 am


Браво Сики од кај ти текна групава.
Баш вчера еден другар (басистот на Никеја) ми донесе ЦД - од нив.

Цитат :
Не е блуз... не е џез... може реге да е...
Кога не знаеш што е тогаш е џез. :P

ПС. Песнава е за ракија, ама и не баш за ракија. ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 05 Мај 2009, 3:09 am

VoniVaraS напиша:

ПС. Песнава е за ракија, ама и не баш за ракија. ;)
За афтер парти најтс нешто музиче 1 дезинфекција :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Сре 06 Мај 2009, 1:20 am

Добра оваа ракија. дезинфекција
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Чет 28 Мај 2009, 2:41 am

My baby dont care for shows
My baby dont care for clothes
My baby just cares for me
My baby dont care for cars and races
My baby dont care for high-tone places:love:


Само за Силвана

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Летен Џез Фестивал Куманово 2000   Сре 17 Јун 2009, 6:55 pmМој фаворит, се знае, Лолита :Here I Come:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 29 Јун 2009, 1:10 am

И двајцата доаѓаат ова лето во Македонија.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Чет 29 Окт 2009, 10:35 pmОд терминатор 2 ви текнуе. Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пет 30 Окт 2009, 1:01 amЕдинственото ДОБРО што останало од втората светска војна, инаку денеска гледајки еден советски документарец научив дека за време на окупацијата на Ленин град од страна на нацистите, секоја вечер во 22,30 h радио Белград ја пуштало во етер оваа песна.Помеѓу останатото и овој податок им се врежал во меморијата на преживените од таа голгота, за живо чудо баќушките и товаришиците со блага насмевка зборуваа за оваа песна.

ПС.Мала паралела, ние сакаме петокраката да ја елиминираме од нашиот грб ?!!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 05 Јан 2010, 3:01 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Блуз,Џез и .. .. ..
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: