ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Блуз,Џез и .. .. ..

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 29 Сеп 2008, 7:24 pm

Понекогаш,ама понекогаш се кријам,бегам од овој свет во музиката.најчесто бегам ваму .. .. .. придружете ми се !

Muddy Waters & Sonny Boy Williamson
..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Tom Waits - Tom Traubert's Blues - 1977   Пон 29 Сеп 2008, 8:41 pm:( :( :( :(

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 29 Сеп 2008, 9:06 pm

А какво бегство би било тоа ако некој ти се придружи? :D

Не сакам блуз, сакам џез. Еве на пример, ова...


Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Пон 29 Сеп 2008, 9:12 pm

Тања напиша:
А какво бегство би било тоа ако некој ти се придружи?
Доколку има потреба од бегство,некогаш,нека повели ке бегаме заедно,хмм .. .. ке ја понесам и оваа ствар,благодарам за предлогот .. .. фино !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Paul Desmond   Вто 30 Сеп 2008, 2:06 am

Многу го сакам човеков и неговата „мека“ музика.... И песнава е ОДЛИЧНА!

Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Десмонд (пак)   Вто 30 Сеп 2008, 8:33 pm

Бидејќи гледам дека е интересот голем :lol: :lol: :lol: , еве уште една песМа од добриот стар Дезмонд:

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Robert Johnson "Sweet Home Chicago"   Вто 30 Сеп 2008, 9:28 pmЕве нешто и од првите аудио Blues записи ❤

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Esbjorn Svensson Trio   Вто 30 Сеп 2008, 9:51 pm

Еве нешто малку поново. Момциве се викаат E.S.T. и пред две години беа кај нас на Џез фестивал. Свирката што ја приредија беше одлична!

Пред два-три месеци им загина фронтменот, човекот на пијано, во несреќа при нуркање 😢 😢

Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: When God Created the Coffeebreak   Вто 30 Сеп 2008, 9:53 pm

Оваа ,ствар’ се вика „Кога Господ ја создаде паузата за кафе“ :D :D

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 30 Сеп 2008, 10:41 pm

Џез слушам само кога правам ајвар. :D Најозбилно. Ќе си пуштам Jazz FM и лажицата сама меша. :lol: :lol:
Еве мој придонес кон темава. Се надевам ќе ви се допадне изборот. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   Вто 30 Сеп 2008, 11:04 pm

дајте нешто од сачмо Smile

леле.. го имало.. го слушам сега.. закон е!!
Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: John Lee Hooker & Santana - The Healer (1989)   Сре 01 Окт 2008, 2:27 am❤ ❤
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Tupelo by John Lee Hooker   Сре 01 Окт 2008, 11:55 am❤ ⭐ 1927

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: THELONIOUS MONK - Blue Monk   Чет 02 Окт 2008, 7:05 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: In The Mood   Чет 02 Окт 2008, 7:20 pm

Дувачката секција Make my day,today,a и ништо без виолинче !!


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Charlie Parker & Dizzy Gillespie   Чет 02 Окт 2008, 10:52 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Dizzy Gillespie - Tunisia 1958   Чет 02 Окт 2008, 10:54 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Bill Evans - Waltz For Debby   Чет 02 Окт 2008, 10:58 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: John Coltrane - My Favorite Things - 1961   Чет 02 Окт 2008, 11:03 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Miles davis et John Coltrane - So what   Чет 02 Окт 2008, 11:06 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Cannonball Adderley - Jessica's Birthday - 1963   Чет 02 Окт 2008, 11:18 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: I Don't Know - Count Basie Quartet   Чет 02 Окт 2008, 11:22 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Tommy Flanagan - Minor Mishap   Чет 02 Окт 2008, 11:25 pm


Мојот фаворит !
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Tommy Flanagan Trio   Чет 02 Окт 2008, 11:28 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Ella Fitzgerald & The Tommy Flanagan Trio - Misty   Чет 02 Окт 2008, 11:31 pmПа ... што да ви кажам.... уживајте !
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Блуз,Џез и .. .. ..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Блуз,Џез и .. .. ..
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: