ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Прашања до Модераторите ?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Прашања до Модераторите ?   Пон 01 Сеп 2008, 1:44 pm

Штотуку открив дека сум станал модератор,одличен избор на Администраторот,значи ке имаме модерен и демократски форум.На оваа тема ке се координираме и ке поставуваме прашања,а се со цел нашиот форум -ФОРУМОТ Е НАШ- да биде поквалитетен и попрегледен.Очекувам плодна соработка,пред се со колегите форумџии а и со колегите модератори.Ај сега ШУТ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Нед 07 Дек 2008, 12:35 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 01 Сеп 2008, 2:25 pm

Како да си поставам слика наместо потпис?
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 01 Сеп 2008, 2:31 pm

СтончиС напиша:
Како да си поставам слика наместо потпис?
Во профил,ја избираш опцијата потпис,таму пак од 6-те опции image :D

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Пон 01 Сеп 2008, 2:44 pm

СтончиС напиша:
Како да си поставам слика наместо потпис?
Процедурата за поставување на слика од интернет наместо потпис е следна: се пишува форматот
За да се постави слика од компјутер, прво сликата мора да се качи (аплоадира) на интернет на некој сервер (mageshack.us), а понатамошната процедурата е иста.
Поздрав. bounce

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 3:06 am

Модератори ви честитам !!! Очекувам од вас многу новини и успешно модерирање на форумот ... и како се чувствувате како модератори Question
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 3:46 am

Admin напиша:
Модератори ви честитам !!! Очекувам од вас многу новини и успешно модерирање на форумот ... и како се чувствувате како модератори Question
Фала cheers Како за прв ден малце беше напорно study , ама се навикнуваме afro

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 9:37 am

Admin напиша:
Модератори ви честитам !!! Очекувам од вас многу новини и успешно модерирање на форумот ... и како се чувствувате како модератори Question
Модерно !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 9:52 pm

Јас сакам топло да ги поздравам модераторите и да им поставам неколку прашања:

1. Која боја им е омилена?

2. Кога во животот се чувствувале најглупаво?

3. Џенифер Анистон или Анџелина Џоли?

4. Нема.

5. Колкава им е платата?
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 10:31 pm

Тања напиша:
Јас сакам топло да ги поздравам модераторите и да им поставам неколку прашања:

1. Која боја им е омилена? - Немам, сите бои ги комбинирам. jocolor

2. Кога во животот се чувствувале најглупаво? - Кога ми снемува цигари во 2 часот по полноќ и кога се будам од спиење и нема вода :x

3. Џенифер Анистон или Анџелина Џоли? - 1.Анџелина Џоли. ❤ 2.Нема 3.Нема 4. Да размислам 8)

4. Нема. - Имам испит, а ме мрзи да учам study

5. Колкава им е платата? - За почеток 1.000 марки, со тенденција на прогресивно растење (исклучувајќи ја инфлацијата) afro

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 10:34 pm

Марки!?!?

Аман бе, шо валута е таа :lol: :lol: Да не ве плаќаат во „миљарди“???

:lol:
Вратете се на почетокот Go down
shadow
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 26
Локација : МКД_Скопје
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 10:37 pm

SiNaPsA` напиша:
Тања напиша:
Јас сакам топло да ги поздравам модераторите и да им поставам неколку прашања:

1. Која боја им е омилена? - Немам, сите бои ги комбинирам. jocolor

2. Кога во животот се чувствувале најглупаво? - Кога ми снемува цигари во 2 часот по полноќ и кога се будам од спиење и нема вода :x

3. Џенифер Анистон или Анџелина Џоли? - 1.Анџелина Џоли. ❤ 2.Нема 3.Нема 4. Да размислам 8)

4. Нема. - Имам испит, а ме мрзи да учам study

5. Колкава им е платата? - За почеток 1.000 марки, со тенденција на прогресивно растење (исклучувајќи ја инфлацијата) afro

и ако не сум мод ,само коментирам ако смеам мод да коментирам,
Синапса добар си, добар избор Џоли ,и за учење :lol: и последното се гледа дека си Тетоец 1000 марки :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 10:40 pm

Тања напиша:
Марки!?!?

Аман бе, шо валута е таа :lol: :lol: Да не ве плаќаат во „миљарди“???

:lol:
Уште имаме за трошење од миљардата на Циле :P

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 11:05 pm

И уште едно прашање:

Што треба да се направи за да се стане модератор? Нешто се полагаат испити, молби со таксени марки, да не треба на некој виски и бајадери да му однесам...?

Ако може малку подетално ;)
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 02 Сеп 2008, 11:48 pm

Мислам дека и темата „Македонското име нема да загине“ треба да се премести во форумот „Македонија“.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 03 Сеп 2008, 12:16 am

Тања напиша:
Мислам дека и темата „Македонското име нема да загине“ треба да се премести во форумот „Македонија“.
Преместено

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Сре 03 Сеп 2008, 12:56 am

Тања напиша:
И уште едно прашање:

Што треба да се направи за да се стане модератор? Нешто се полагаат испити, молби со таксени марки, да не треба на некој виски и бајадери да му однесам...?

Ако може малку подетално ;)
Мое лично мислење е дека сега за сега е доволен еден,но размислувањата се насочени за во иднина,кога ке имаме повеќе членови на форумов.Тогаш ке има повеќе теми и суб-теми со многу дисциплинирани и помалку дисциплинирани форумџии,кога ке се назначат повеќе модератори,секој во својата област.Значи кога форумов ке обработува повеќе тематики соодветно на темите ке се постават и адекватни форумџии за модератори на истите.Иаборот пак ке биде помеѓу сите нас,демократски како што и доликува на еден нов форум.Повторувам оваа е лично мое мислење,истото мислење го има и ВД Администраторот.Е сега што мисли мечката ами мечкарот што мисли,а тоа сме сите ние.Иаборот на сегашните модератори е сосем случаен и е променлив,овие се одберени поради тоа што се најповеќе време он-лајн и имаат време таму нешто да модерираат.И тоо .. ..

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Чет 04 Сеп 2008, 12:54 am

Се шалам, Гока Smile

Јас некому би му дала виски и бајадери да НЕ бидам модератор :lol:
Вие со Сики сте супер и продолжете да работите така посветено и одговорно!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Како да постирам слика-1   Пет 05 Сеп 2008, 2:33 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Како са постирам слика-2   Пет 05 Сеп 2008, 3:07 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: како да ставам слика-3   Пет 05 Сеп 2008, 3:08 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Вака се постира КЛИП   Саб 06 Сеп 2008, 1:58 pm

1.Се бира адекватното иконче за постирање на клипови
2.се бира ou Tube
3.Се бара посакуваниот клип
4.Се копира тоа од EMBET
5.Се пастира копираното
6.Ок
7.SEND

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 09 Сеп 2008, 12:10 am

Зошто не се гледаат песните,а и неможам да постирам клип,дали е од кај мене или и кај вас е исто?
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 09 Сеп 2008, 12:13 am

Што значат овие групи,не разбирам што донесуваат со себе Question
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 09 Сеп 2008, 12:16 am

Далила напиша:
Зошто не се гледаат песните,а и неможам да постирам клип,дали е од кај мене или и кај вас е исто?
Јас ги гледам сите песни, а можам и да постирам и клип.
Ако не ти се пуштаат песните од првпат направи рефреш (F5) и пробај да ги пуштиш пак песните. Рефрешот (F5) ја ре-активира АctiveX скриптата(конзолата) за гледање на клипови.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   Вто 09 Сеп 2008, 12:23 am

SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:
Зошто не се гледаат песните,а и неможам да постирам клип,дали е од кај мене или и кај вас е исто?
Јас ги гледам сите песни, а можам и да постирам и клип.
Ако не ти се пуштаат песните од првпат направи рефреш (F5) и пробај да ги пуштиш пак песните. Рефрешот (F5) ја ре-активира АctiveX скриптата(конзолата) за гледање на клипови.
Ги гледав до пред еден час и постирав еден клип,ама еве сега ничто од тоа,хм,што може да биде...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Модераторите ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Модераторите ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: