ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Си личат, нели?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Си личат, нели?   Нед 28 Сеп 2008, 11:47 pm

Многу едноставно: поставете слики од луѓе за кои мислите дека се слични на изглед.
Еве јас прв ќе почнам:

Esteban Cambiasso

Антонио Милошоски
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:01 am

Кај ги најде Бе Перо министер и фудбалер? lol! Дефинитивно си личат lol! afro

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:02 am

Човеков што ја бутка кривата кула во Пиза...

и нашиот форумџија Green Power a.k.a Грини :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:10 am
:lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:11 am

:D :D :D :D :D

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:12 am

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:33 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 1:34 am

Хахахаха, Сталин и Борат! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тања vs Калиопи   Пон 29 Сеп 2008, 12:51 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Пон 29 Сеп 2008, 4:45 pm

Јас само Калиопи ја гледам, ја нема Тања...или Тања ја гледам, а ја нема Калиопи? :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 6:30 pm

Многу јаки споредби....навистина си личат! :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 8:41 pm

Angela напиша:

lol! lol! lol!

Мене овој ми е посличен на мајмунот:
[img][/img]
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 8:42 pm

Бе Перо напиша:
Јас само Калиопи ја гледам, ја нема Тања...или Тања ја гледам, а ја нема Калиопи? :lol: :lol:

Гока и Перо, газо да си го јајте :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 8:54 pm

Тања напиша:
Бе Перо напиша:
Јас само Калиопи ја гледам, ја нема Тања...или Тања ја гледам, а ја нема Калиопи? :lol: :lol:

Гока и Перо, газо да си го јајте :lol: :lol:
Јас не те поставив, молам. :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ниту јас ја поставив .. ..   Вто 30 Сеп 2008, 9:14 pm

.. .. а се препозна,значи личат

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 9:18 pm

GokaGrozni напиша:
.. .. а се препозна,значи личат

Е како да не се препознаам, кога си ме прозвал :lol: :lol: :lol:

Нема врска, не ми пречи, се навикнав веќе - последниве неколку години коментарите што ги добивам се или дека личиме, или дека гласот ни бил сличен lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 9:22 pm

Тања напиша:
GokaGrozni напиша:
.. .. а се препозна,значи личат

Е како да не се препознаам, кога си ме прозвал :lol: :lol: :lol:

Нема врска, не ми пречи, се навикнав веќе - последниве неколку години коментарите што ги добивам се или дека личиме, или дека гласот ни бил сличен lol!
За гласот ништо не е спомнато,премногу амбициозно е.Инаку мене највеќе ми личиш на Калиопи во спотот со децата покрај базентот.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 9:29 pm

Да-да, и во гласот личите, сега кога ќе ми текне... :lol: :lol: :lol: Се зезам, без лутење. :lol: Треба нешто да запееш да се увериме. :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 30 Сеп 2008, 9:34 pm

Не за гласот кога пее де! Туку кога зборува. Или барем јас така сум сфатила? :D

Ај доста сега, да не ви извадам муабети и на двајцата дека личите на Коста Бургов lol!
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Hugh Jackman and Clint Eastwood   Сре 01 Окт 2008, 2:37 pm

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: George Clooney i Cary Grant   Сре 01 Окт 2008, 2:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Вто 07 Окт 2008, 4:25 am

СаркоСтанлио
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Сре 08 Окт 2008, 5:07 pm


Liev Schreiber, Oliver The Macedonian & Ivona The Great
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Сре 08 Окт 2008, 5:08 pm


Liev Schreiber & Oliver The Macedonian
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   Сре 08 Окт 2008, 5:20 pm

Oliver The Macedonian напиша:

Liev Schreiber & Oliver The Macedonian

Абе Оливер, Вие браќа да не сте lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Си личат, нели?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Си личат, нели?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: