ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизиска понуда

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 18 Јан 2009, 7:39 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Eve na Mtv-sobraniskiot kanal ima za iselenicite vo Turcija od rekanskiot kraj.
Tie pesni koga poeme mnogu se radvat lol! lol! lol!

Тие од тој крај, најубаво зборуваат македонски. Македонците муслимани го имаат задржано најархаичниот и најчистиот македонски јазик. Еднаш видов едно такво семејство на аеродром во Загреб, не можев да им се изнаслушам, се чувствував како книга да читам :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 18 Јан 2009, 7:48 pm

Ovoj mislam deka ne bese od tuka kako od istocna Makedonija da bese lol!
Kaj nas e:peet:D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 18 Јан 2009, 8:03 pm

Вечерва, на Канал 5, „Ничија земја“. Мислам дека не бев воодушевена на времето кога го гледав, но сепак, не е лош филм.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 18 Јан 2009, 8:08 pm

eftimoskatb напиша:
Вечерва, на Канал 5, „Ничија земја“. Мислам дека не бев воодушевена на времето кога го гледав, но сепак, не е лош филм.
Филмот си е ОК, само ако ги споредам „Ничија земја“ и „Пред дождот“, мислам дека нашиот филм повеќе заслужуваше да добие Оскар за најдобар странски филм отколку тој. Секако, не беа во иста година номинирани.
Не дека Оскарот е единствено мерило за успешен филм, но тоа е моето скромно мислење. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 24 Јан 2009, 2:38 am

Единствено нешто што гледам на ТВ деновиве е К-15 и Ало-Ало. Почнуваат од 10 саат секоја вечер, една по друга. И нормално, се газам од смеење. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 24 Јан 2009, 3:05 am

Najdobra televiziska ponuda e svetskovo vo Hrvatska i tenis Australian open. вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 24 Јан 2009, 3:23 am

Бе Перо напиша:
Единствено нешто што гледам на ТВ деновиве е К-15 и Ало-Ало. Почнуваат од 10 саат секоја вечер, една по друга. И нормално, се газам од смеење. :lol: :lol: :lol:

И јас го загледувам Ало Ало, не сум го гледала којзнае од кога, ама сега некако досадни ми се смешките, искрено.... Ми се потрошиле :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 24 Јан 2009, 3:33 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
Единствено нешто што гледам на ТВ деновиве е К-15 и Ало-Ало. Почнуваат од 10 саат секоја вечер, една по друга. И нормално, се газам од смеење. :lol: :lol: :lol:

И јас го загледувам Ало Ало, не сум го гледала којзнае од кога, ама сега некако досадни ми се смешките, искрено.... Ми се потрошиле :lol:
Добро, да, ги знаеме веќе репликите на памет (акцентска целост: нАпамет ;) :lol: :lol: ), ама некои ликови ми се смешни во моментот чим ги здогледам: Англичанецот Кребтри, германскиот офицер на кого му се свиѓа Рене, Берторели од Италија (кој што носи салами фром блек-а-ди-маркет :lol: :lol: :lol: ) итн....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Саб 24 Јан 2009, 8:19 pm

OBN
23:45 NBA Regular Season: L.A.Lakers-San Antonio / prijenos utakmice вежбај малку вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Нед 25 Јан 2009, 1:11 am

Scarlett O'Hara напиша:
OBN
23:45 NBA Regular Season: L.A.Lakers-San Antonio / prijenos utakmice вежбај малку вежбај малку
Samo da dodadam deka e utre da ne dojde do nekakva zabuna. :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 26 Јан 2009, 2:18 am

Scarlett O'Hara напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
OBN
23:45 NBA Regular Season: L.A.Lakers-San Antonio / prijenos utakmice вежбај малку вежбај малку
Samo da dodadam deka e utre da ne dojde do nekakva zabuna. :D
Jas pak da dodadam deka e vo 00:30 :D 🆒
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 26 Јан 2009, 4:49 pm

Скарлет,ова твоиве Саут парк многу гадни ,ќерка ми вчера малку погледа и викна исплашено-па ова не е за деца-и почна да ја крие главата во јорганот и да плаче СМЕНИ,СМЕНИ affraid Дури ни јас не можам да го сварам тој хумор :shock:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 26 Јан 2009, 5:19 pm

Далила напиша:
Скарлет,ова твоиве Саут парк многу гадни ,ќерка ми вчера малку погледа и викна исплашено-па ова не е за деца-и почна да ја крие главата во јорганот и да плаче СМЕНИ,СМЕНИ affraid Дури ни јас не можам да го сварам тој хумор :shock:
Pa toj crtan Dalila ne e za deca,celo vreme ima ubistva!!! :shock:
Toa e za vozrasni i zatoa go davaat posle 00:00!
Me interesira kaj go najdovte vie preku den za malata da go gleda??? :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 26 Јан 2009, 8:55 pm

Цитат :
Toa e za vozrasni i zatoa go davaat posle 00:00!
Me interesira kaj go najdovte vie preku den za malata da go gleda??? Very Happy

На ваа денешница Скарлет има деца што не спијат и во 01:00 ИзненаЏење а родителите :%tZ*/@~Ж Ѕид по некое време... Smile_smoker:
уште попосле... Smile-=supre s smo и кога ќе се смилуваат да :0sleeping: уште едно super smoker и така :D
А да малата беше соодветно предупредена дека не е за неа цртаниот ама мораше да си види и сама па после affraid тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пон 26 Јан 2009, 10:21 pm

СтончиС напиша:
Цитат :
Toa e za vozrasni i zatoa go davaat posle 00:00!
Me interesira kaj go najdovte vie preku den za malata da go gleda??? Very Happy

На ваа денешница Скарлет има деца што не спијат и во 01:00 ИзненаЏење а родителите :%tZ*/@~Ж Ѕид по некое време... Smile_smoker:
уште попосле... Smile-=supre s smo и кога ќе се смилуваат да :0sleeping: уште едно super smoker и така :D
А да малата беше соодветно предупредена дека не е за неа цртаниот ама мораше да си види и сама па после affraid тра-ла-ла
Sega znaci mozete da ja plasite so South Park! тра-ла-ла
Tonci i Dalila:Ako ne spies ke ti go pustime crtanot!!!! ИзненаЏење Џапм араунд :shock: affraid
lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 29 Јан 2009, 6:08 pm

Телма 23,15 вечер Сонцето наше

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 29 Јан 2009, 6:09 pm

Шо има, шо има ?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 29 Јан 2009, 6:19 pm

:roll: :roll: :roll:

Е па не гледаме, ќе си излеземе у кафиќ готов си
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Чет 29 Јан 2009, 6:34 pm

GokaGrozni напиша:
Телма 23,15 вечер Сонцето наше

Question Question Question
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Вто 03 Фед 2009, 11:11 pm

Ima dobra drama na MTV1 sega bas pomina delot so premierov Nikola Grueski na mladi godini. lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 04 Фед 2009, 12:02 am

А1 - 21:00ч.
Среда - 04.02.2009 г.

Филм со Анџелина Џоли - Taking lives

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Сре 04 Фед 2009, 5:27 pm

Билјана напиша:
:roll: :roll: :roll:

Е па не гледаме, ќе си излеземе у кафиќ готов си
Среда 23,00 h ТЕЛМА Тоо

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 12:34 am

ОПУШТЕНО во петок 23,00h на СИТЕЛ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 3:35 am

SiNaPsA` напиша:
А1 - 21:00ч.
Среда - 04.02.2009 г.

Филм со Анџелина Џоли - Taking lives
Овој филм го гледав и за првпат го видов Итан Хоук како психопат 😢 Јас си го знам од љубовни филмови и кога беше убав,а ваков не 🇳🇴 Интересен филм,класичен трилер.
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   Пет 06 Фед 2009, 3:35 am

GokaGrozni напиша:
ОПУШТЕНО во петок 23,00h на СИТЕЛ
Зошто?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Телевизиска понуда   

Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизиска понуда
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: