ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Седмата уметност

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Чет 02 Апр 2009, 2:02 am

Филмов трае само 5 и пол минути. Во него се искомбинирани хоророт, драмата и неизвесноста. Добитник е на награда за најдобар краткометражен филм.

МОРА ДА СЕ ВИДИ !!!

„Lovefield“


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Пон 13 Апр 2009, 7:51 pm

Добро парче филмска лента


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Нед 21 Јун 2009, 5:50 pm

Martin Scorsese направи документарец од турнеата 2006, е тоа би сакал баш да го видам


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Пон 24 Aвг 2009, 3:24 am

Shawshank Redemption - Hope is a good thing...

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Вто 08 Сеп 2009, 12:05 am

Денес го гледав Ghosttown,комедија со не многу оригинално сценарио,ама онака интересен е,може да претпоставите дека се работи за духови тра-ла-ла ,т.е. за еден тип(забар)кој при операција ќе умре ,па ќе го реанимираат и после тоа ќе почне да гледа духови низ градот кои се тука заради недовршени работи и бараат од него да им помогне.Сепак филмов вреди да се погледне.
http://www.imdb.com/media/rm1827116032/tt0995039
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Вто 08 Сеп 2009, 12:14 am


Вчера го гледав`Седум години на Тибет` и многу ми се допадна,особено будистичките изреки и мудрости во филмот,па еве некои сцени...
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Пон 23 Ное 2009, 1:31 am

„The Ultimate Gift“ - е филм кој не е високобуџетен, нема 3Д ефекти и нема познати холивудски фаци, но има неколку пораки и е полн со емоции. Една од пораките во филмот е: Кој е твојот сон?На „филмоманите“ им го препорачувам да го имаат во нивната колекција Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Чет 17 Дек 2009, 4:50 pm

Филм излезен 2007 г.Ќе има римејк во 2010 г.


DEATH AT A FUNERAL

Е а ние филмов си го имавме уште во 1990 г.Незнам дали му текнало на Миле Поповски да си бара пари за авторски права, ама ако му текне гарант добива.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   

Вратете се на почетокот Go down
 
Седмата уметност
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: