ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Седмата уметност

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Седмата уметност   Саб 20 Сеп 2008, 5:23 am

Секој има омилени сцени од добри и помалку добри филмови,значи тоа парче од филмот кое најмногу ви се допаѓа а го има на нетов поставете го тука.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Нед 07 Дек 2008, 12:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Stealing Beauty- Bernardo Bertolucci   Пон 22 Сеп 2008, 10:20 pm

Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Macedonian Movie "Before the Rain"   Пон 22 Сеп 2008, 10:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Evgenij Onegin   Вто 23 Сеп 2008, 1:26 amPosledna scena. (Liv Tajler, Ralf Fajns)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тетовирање   Вто 23 Сеп 2008, 1:57 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Macedonian Film - Tattoo   Вто 23 Сеп 2008, 2:07 pm

Многу читам .. .. го џвакам Достојевски .. .. а и самате по нешто пишувам


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Syriana   Вто 23 Сеп 2008, 3:54 pm

Инсерт од филмот (политичкиот трилер) „Syriana“ во кој се зборува за корупцијата во САД.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Pusrsuit of Happyness   Вто 23 Сеп 2008, 4:16 pm

Инсерт од филмот „Потрага по среќа“, кој што е снимен според вистински настан.

...don't ever listen somebody tell you that you can't do something... you got a dream, you got a protect it

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Big Lebowski   Пон 29 Сеп 2008, 9:08 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: "Heat"   Вто 30 Сеп 2008, 3:14 am

Роберт Де Ниро и Ал Пачино во филмот „HEAT“

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Departed   Вто 30 Сеп 2008, 3:25 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: My name is Bond, James Bond !!!   Вто 30 Сеп 2008, 3:34 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Good, The Bad & The Ugly   Вто 30 Сеп 2008, 8:20 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Чет 02 Окт 2008, 12:41 am

Гала ме потсети за Евгениј Онегин
Ова е последното писмо на Евгениј Онегин до Татјана

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Jack Nicholson in Easy Rider   Сре 08 Окт 2008, 2:35 pmВо овој филм Џек Николсон има ФЕНОМЕНАЛНА епизодна улога

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Гладијатор   Чет 09 Окт 2008, 4:40 am

Расел Кроу во „Гладијатор“
My name is Maximus Decimus Meridius.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Пет 10 Окт 2008, 7:23 am

Филмот се вика Office Space и оваа,ама баш оваа парче го посветувам на сите оние канцелариски пацови кои имаат копир-апарати во канцелариите.Еден убав ден и LANIER 5218 ( копирот десно од мене ) ,искрено се надевам ке го доживее оваа,а богами и PANASONIC KX-FT21 ( факсот ) Twisted Evil Twisted EvilПС:Во прилог доставувам и текст од една песна на Pink Floyd

One of these days
I'm going to cut you into little pieces
Twisted Evil

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Dark Knight   Саб 18 Окт 2008, 11:01 pm

Одлична глума на сега веќе починатиот глумец Heath Ledger во најновото продолжение на филмот „Batman“

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Usual Suspects Lineup   Нед 26 Окт 2008, 10:56 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Rush Hour 3   Нед 26 Окт 2008, 11:02 pm

He is Mi and I am Yu

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: КО ТО ТАМО ПЕВА   Вто 09 Дек 2008, 4:53 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Пон 15 Дек 2008, 12:09 am

GokaGrozni напиша:
Филмот се вика Office Space и оваа,ама баш оваа парче го посветувам на сите оние канцелариски пацови кои имаат копир-апарати во канцелариите.Еден убав ден и LANIER 5218 ( копирот десно од мене ) ,искрено се надевам ке го доживее оваа,а богами и PANASONIC KX-FT21 ( факсот ) Twisted Evil Twisted EvilПС:Во прилог доставувам и текст од една песна на Pink Floyd

One of these days
I'm going to cut you into little pieces
Twisted Evil
Ја користам оваа прилика да го позајмам постов од Гока и да го посветам на „кучиштево“ лево од мене. држ се добро држ се добро

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Вто 03 Фед 2009, 12:31 am

Од оваа тема ке се земаат идеи за препорачување филмови на порталот за рубиката Предлогот е НАШ, филм :zavisnik:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Пон 16 Фед 2009, 3:43 am

Македонската традиционална свадба со сите нишани.


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   Вто 17 Фед 2009, 9:20 pm

Најпозната сцена од филмот The Sixth Sense и најпознатата реплика "I see dead people!"
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Седмата уметност   

Вратете се на почетокот Go down
 
Седмата уметност
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: