ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Најдобри рок песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Саб 04 Апр 2009, 11:19 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Нед 05 Апр 2009, 3:00 pm

Брајан Фери и Рокси Мјузик еднаш беа во Скопје. Јас не отидов.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Metallica=I Disappear   Нед 05 Апр 2009, 3:55 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Чет 09 Апр 2009, 1:19 am

Уште една добра песна од лутите пиперки. :D
Делот после 1:36 со гитарата е супер.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Саб 11 Апр 2009, 9:23 pm

Јеа! рока мандолина
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Нед 12 Апр 2009, 6:38 am

Добра е Аница Добра


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 13 Апр 2009, 7:59 pm

Come together right now!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 13 Апр 2009, 8:08 pm

Аплауз Аплауз Аплауз Ашаколсум Ашаколсум Ашаколсум
Тоо Тоо Тоо тооооооо тооооооо тооооооо то поштуем то поштуем то поштуем то поштуем
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Сре 15 Апр 2009, 1:57 am

Оваа песна ја имаше и во филмот From Dusk Till Dawn - уште една закон песна покрај After Dark!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Сре 15 Апр 2009, 2:19 am

Џон FUCKING Ленон


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пет 17 Апр 2009, 2:39 am

Интересен ми е оној дел кога David Byrne изгледа ко да сецка кромид на раката. тра-ла-ла
Многу впечатлив настап!
И тој беше еднаш во Скопје. Ги слушаме Talking Heads Arrow (ова ко радио водител)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Саб 18 Апр 2009, 12:49 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Саб 18 Апр 2009, 12:57 pm

Р Е П Л И К А Exclamation
..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Evanescence   Нед 19 Апр 2009, 12:56 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Нед 26 Апр 2009, 12:48 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Lenny Kravitz-American Woman   Нед 26 Апр 2009, 1:33 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Вто 28 Апр 2009, 8:45 pm

Најнова песна од Franz Ferdinand! Се вика No You Girls и е многу, многу добра!
Е стварно браво за бендов, ги обожавам!

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Maroon 5-Wake up call   Сре 29 Апр 2009, 12:25 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 04 Мај 2009, 7:19 pm

Песнава ја учам на гитара: тра-ла-ла :D :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Вто 05 Мај 2009, 1:09 am

Mислам дека веќе не ја изведува песнава на концерти... Веројатно ја знаете приказната за оваа песна...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пет 08 Мај 2009, 1:59 am

Carlos Santana feat. Chad Kroeger - Into The Night
Сантана заедно со фронтменот на Nickelback. Ова е релативно нова песна. И секако, супер е. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 11 Мај 2009, 1:18 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 11 Мај 2009, 11:30 am

Tony Cetinski - Sve je s tobom napokon na mjestu

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 11 Мај 2009, 12:04 pm


Smile_smoker:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Вто 12 Мај 2009, 12:48 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобри рок песни
Вратете се на почетокот 
Страна 22 of 25Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: