ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Најдобри рок песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Сеа че видиме!   Саб 06 Сеп 2008, 1:40 pm

Бе Перо напиша:
Тања напиша:
Како она се ставаа песни?

Кликаш на икончето со филмот, веднаш до знакчето f. Откога ќе го најдеш видеото на YouTube кое што сакаш да го постираш, веднаш десно има код на видеото, пишува embed. Тој код го копираш и го пастираш кај иконата со филмот и кликаш ок.

Дали помогнав? :D


Да, помогна, благодарам! :cherry:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Mustang Saly   Саб 06 Сеп 2008, 2:05 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Слаткиот дом   Саб 06 Сеп 2008, 2:14 pmПеснава многу ја засакав од свирки, некаде во 4 година средно, претходно не ја знаев Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Саб 06 Сеп 2008, 4:15 pm
Chris De Burgh
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Beatles - Don't let me down   Саб 06 Сеп 2008, 4:25 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Саб 06 Сеп 2008, 6:26 pm

а блек велвет
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Smiths - Girlfriend In a Coma   Нед 07 Сеп 2008, 12:10 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Rolling Stones - Harlem Shuffle   Нед 07 Сеп 2008, 12:13 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Dire Straits - Sultans Of Swing   Нед 07 Сеп 2008, 12:22 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Franz Ferdinand - 40`   Нед 07 Сеп 2008, 2:52 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Jelena
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 91
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Нед 07 Сеп 2008, 4:21 pm

Баш денес си ги преслушував моите омилени, еве неколку легендарни, кои со задоволство ги слушам ...

Brayan Adams - Heaven
[b]


Последната промена е направена од Jelena на Нед 07 Сеп 2008, 4:26 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/jelena_cvetkovik
Jelena
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 91
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Нед 07 Сеп 2008, 4:22 pm

Bon Jovi - Always
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/jelena_cvetkovik
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Thin Lizzy-Whiskey in the jar   Нед 07 Сеп 2008, 5:25 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Spin Doctors - Two Princes   Нед 07 Сеп 2008, 7:05 pm

Групава и не е нешто позната, ама песнава многу ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Хипнотизиран   Нед 07 Сеп 2008, 7:20 pm

Една од 10-те рок песни за на пуст остров!

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The White Stripes - Seven Nation Army   Нед 07 Сеп 2008, 7:30 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 08 Сеп 2008, 3:08 am

Pozzzzz i bravo za site sto postavivte fantasticni pesni, ekstra muzika! Sekojpat koga ke ja otvoram temava, mi se poprava raspolozenie poradi nekoja nova pesna.
Mojot spisok na omileni pesni bi bil mnooogu dolg. No, nema smisla odednas da napisam tolku mnogu, pa za pocetok samo nekolku. Ne uspeav da postiram video zapis ( ne me biva), ali sekako racunam na nekogo od 'majstorite', koga ke ima vreme da postavi nekoja od spisokot sto sledi:
DOORS (bilo sta, moze i sve ❤ )
Hendriks
Janis Joplin (Me and Bobby Mcgee) ( i Pink je peva fenomenalno!)
Credence (Suzie Q)
Uriah Heep (Ledy in black)
Rolling Stones (time is on my side)
Black Sabbath (Paranoid)
Joan Jett (I love Rock'n Roll)
Rekov nekolku! I toa so postar datum, za potsetuvanje! (Sto bi rekol Venco - od negovo vreme :D )
Pozzzzzzzz za rok-istomisljenike! afro
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Врати   Пон 08 Сеп 2008, 3:16 am

Еве ти, Гала, една за тебе! Smile

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Doors - People Are Strange   Пон 08 Сеп 2008, 3:18 am

Еве нешто по желба на Гала:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 08 Сеп 2008, 3:19 am

Tanja, hvala, hvala, hvala!!! ❤ cheers sunny

Be Pero , Hvala i tebi!!! cheers

Vi bas ekspres ispunjavate zelje!!! ⭐
pozzzzz

StonciS i tebi hvala!!! cheers

A, znaci samo ste cekali spisak i odmah u akciju!!!??? :lol:
Cim zatajite, pisem novi spisak! :lol:


Последната промена е направена од Gala на Пон 08 Сеп 2008, 3:25 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 08 Сеп 2008, 3:20 am


Janis Joplin: me and bobby mc gee
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: SMAK - Ulazak u Harem   Пон 08 Сеп 2008, 3:24 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Карневал   Пон 08 Сеп 2008, 3:31 am

Ако ви текнува на германското радио „Енерџи“ - многу ја пуштаа оваа песна и тогаш ја засакав, некаде 4. година средно:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Djordje balasevic Ljubio sam snasu   Пон 08 Сеп 2008, 3:43 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   Пон 08 Сеп 2008, 3:47 am

Goka, a Atomsko skloniste, Galija, Vatreni poljubac (Milic Vukasinovic), Divlje jagode, Miki Jovanovski Dzafer,....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најдобри рок песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобри рок песни
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 25Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: