ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Музички поздрави и честитки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Чет 13 Ное 2008, 8:27 pm

Да беее на денешен ден демек било ослободено Скопје. Ај со среќа слободата.
cheers cheers cheers
ПС. Ова „демек“ ќе ви го објаснам на првата наша средба ин LIVE (наскоро).
Има една интересна приказна за настаните од тоа време. ;)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Manu Chao - Mr. Bobby   Саб 15 Ное 2008, 3:37 am

Поздрав до Ченто!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 15 Ное 2008, 3:48 am

Поздрав до ГокаГрозни

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Пон 17 Ное 2008, 1:31 am

Га користИм оваЈа прилика да го поздравИм славењето на јубилејот, денешното „дезинфицирање“, кафица пиЈење и свитина учесници (читај членовите), а исто жалИм што некоЈи не можеа да присуствуваат.
ПОЗДРАВОТ

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Пон 17 Ное 2008, 1:38 am

SiNaPsA` напиша:
Га користИм оваЈа прилика да го поздравИм славењето на јубилејот, денешното „дезинфицирање“, кафица пиЈење и свитина учесници (читај членовите), а исто жалИм што некоЈи не можеа да присуствуваат.
ПОЗДРАВОТ
Спор ми e интернетот, не ми се отвора видеото, само го ѕирнав насловот.
Јас реков ќе ја пуштиш „Феноменоменално осечам се“ :D
Еве и од мене поздрав...со песна по ваш избор :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Пон 17 Ное 2008, 11:22 am

Бе Перо напиша:
со песна по ваш избор
Ја бирам "На 223 305 те чека еден свенат цвет"

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Честито внука!   Пон 17 Ное 2008, 5:14 pm

Поздрав до внуката на Тања - Душица! cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: ЕДНОСТАВНО ПОЗДРАВ ДО СИТЕ!!!!   Вто 18 Ное 2008, 12:25 am

песничкава е супер и сакам да ја поделам со вас... ❤
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Сре 19 Ное 2008, 1:57 am

Поздрав до сите
пријатна атмосвера и да ве почастам по еден Мерлот

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Eddy Grant - I don't wanna dance   Сре 19 Ное 2008, 8:22 am

Поздрав до сите ноќни птици,и лека ноќ.:sleep: :sleep:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Oliver Dragojevic & Dupini - Dva put san umra   Чет 20 Ное 2008, 1:29 am
Сакав да го поздравам животот на овој форум и воопшто животот во нашите животи, но ме предомисли еден коментар за оваа песна "Зошто три пати не умрев??? " :P .....Во секој случај прекрасна е песната за да се занимаваме со тривијални коментари од ваков тип и вид нели??......ако мене ме прашувате, оваа песна мене ме потсетува на вистинскиот живот и тоа на оној од младоста моја, сечија или било која....... ❤ :D
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Вечно име во име на Св.А рхангел Михаил!!!!   Пет 21 Ное 2008, 11:55 pmВечно име на сите оние на кои Св. Архангел Михаил им е во домот и им носи мир, спокој, благосостојба и убави човечки мисли.......колку што се сеќавам, на овој форум не има толку малку што би било грев да се заборавиме...вечно име Ангела и на сите оние кои ќе ги пропуштам случајно, оти намерни грешки не правам..не ми е таква душата, а не е ни по канон, ниту по пропис и по право на служба да се прават намерни грешки или пропусти :D ❤
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 12:57 am

Честито и Вечно име на Ангела.. и честит именден на мојот аватар ⭐ 👅
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 2:02 am

❤ ❤ ❤ ❤
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 2:13 am

Ангела честито име! cheers cheers cheers
Еве и јас досега имав гости, именден му беше на татко ми. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 2:34 am

Честит име на сите вечерашни славеници cheers
Музички поздрав - една стара македонска песна


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 2:42 am

ЧЕСТИТ 1 000 ПОСТ НА ДРУГАРОТ БЕ ПЕРО cheers cheers cheers

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 2:47 am

Ја користам оваа прилика да му го честитам 1.000-тиот пост на колегата Бе Перо со желби таа бројка да расте и понатаму. cheers
Бе Перо да ти се множат постовите cheers
ПОЗДРАВОТ

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 2:48 am

Ви благодарам многу на поздравите!!! И двајцата сте ме погодиле!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: 1000 ПОСТ!!!   Саб 22 Ное 2008, 2:59 amЈас знам дека нема да те погодам Бе перо, ама сигурно програмот на твојот компјутер ќе го погодам.....програмирај го секогаш и повеќе и поквалитетно од 1000 поста...со среќа, ние сме тука!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 3:06 am

Green Power напиша:

Јас знам дека нема да те погодам Бе перо, ама сигурно програмот на твојот компјутер ќе го погодам.....програмирај го секогаш и повеќе и поквалитетно од 1000 поста...со среќа, ние сме тука!!!!!
Благодарам Грини за поздравот. cheers :D Песнава одамна ја немав слушнато, па сега се потсетив. :D
Инаку, ти сигурно имаш повеќе текст и од мене напишано, само кај тебе е тоа изразено во помала бројка на постови. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 3:09 am

Бе Перо напиша:
Green Power напиша:

Јас знам дека нема да те погодам Бе перо, ама сигурно програмот на твојот компјутер ќе го погодам.....програмирај го секогаш и повеќе и поквалитетно од 1000 поста...со среќа, ние сме тука!!!!!
Благодарам Грини за поздравот. cheers :D Песнава одамна ја немав слушнато, па сега се потсетив. :D
Инаку, ти сигурно имаш повеќе текст и од мене напишано, само кај тебе е тоа изразено во помала бројка на постови. :D

Е затоа Бе Перо ти си "алапача", а јас сум "говорник"!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Cestito Be Pero!   Саб 22 Ное 2008, 3:19 am

Jas namesto so pesna so skecov sakam da mu cestitam!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 3:28 am

Scarlett O'Hara напиша:
Jas namesto so pesna so skecov sakam da mu cestitam!
Еееееј, браво!!! cheers cheers cheers
Се утепав барајки го скечов на јутјуб, море пишуј Бе Перо, К-15, хумор, јок ништо... Браво! :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   Саб 22 Ное 2008, 3:33 am

Бе Перо напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Jas namesto so pesna so skecov sakam da mu cestitam!
Еееееј, браво!!! cheers cheers cheers
Се утепав барајки го скечов на јутјуб, море пишуј Бе Перо, К-15, хумор, јок ништо... Браво! :D
lol! lol! lol!
Ne ti tekna da si go pises imeto a? lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Музички поздрави и честитки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Музички поздрави и честитки
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: