ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Фотографија од мојот фото-апарат

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Вто 21 Окт 2008, 9:52 pm

Цитат :
Mozebi vo nekoja moja fotografija ke najdes inspiracija za nekoje tvoe novo platno.

Јас најдов инспирација да ја посетам Струга,оти како Струга нема друга.

ПС.И јас сакам китки

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Nema druga...Struga, Makedonija, 4ever   Сре 22 Окт 2008, 1:19 am

GokaGrozni напиша:
Цитат :
Mozebi vo nekoja moja fotografija ke najdes inspiracija za nekoje tvoe novo platno.

Јас најдов инспирација да ја посетам Струга,оти како Струга нема друга.

ПС.И јас сакам китки


Eve, Goka, jas kontinuirano napagam so 'inspiracija'! sunny
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Ukras se na ezeroto!   Сре 22 Окт 2008, 1:32 am
Ova e ona isto semejstvo od pred nekoja strana, samo koga decata im bea bebinja. Mnogu, mnogu se slatki i sekoj den se pred mojata kuka na rucek, ko damasni milenicinja ni se. ❤ Skarlet ke se izraduva koga ke gi vidi. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Нед 26 Окт 2008, 2:44 am

Gala напиша:Ova e ona isto semejstvo od pred nekoja strana, samo koga decata im bea bebinja. Mnogu, mnogu se slatki i sekoj den se pred mojata kuka na rucek, ko damasni milenicinja ni se. ❤ Skarlet ke se izraduva koga ke gi vidi. Smile
Da Gala,mnogu se ubavki i da znaes deka mnogu ti zaviduvam,zivees na prekrasno mesto i te razbiram zasto ne si se vratila vo Srbija! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Нед 16 Ное 2008, 10:06 pm

Сликава се вика "ДЕЗИФЕКЦИРАНА" и е разбирливо зошто е матна.
После секое дружење ја имам оваа гледка.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 12:13 am

GokaGrozni напиша:

После секое дружење ја имам оваа гледка.


Ахахахаахах lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 12:16 am

GokaGrozni напиша:
Сликава се вика "ДЕЗИФЕКЦИРАНА" и е разбирливо зошто е матна.
После секое дружење ја имам оваа гледка.
Гока, ова е дури и јасно бре :D :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 12:17 am

Бе Перо напиша:
GokaGrozni напиша:
Сликава се вика "ДЕЗИФЕКЦИРАНА" и е разбирливо зошто е матна.
После секое дружење ја имам оваа гледка.
Гока, ова е дури и јасно бре :D :lol: :lol: :lol:

Е така ви е, жолта, пиво, шампањ..... Кога не сте издржливи ко мене ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 12:18 am

GokaGrozni напиша:
Сликава се вика "ДЕЗИФЕКЦИРАНА" и е разбирливо зошто е матна.
После секое дружење ја имам оваа гледка.
И ја ... И ја bounce
Да мразот да не е Question :drunken: :drunken:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 12:35 am

Бреее не можев да ја најдам никако темава, а пред 10 минути ја отворив. Во глава ми се моташе еден наслов: „Слики од моите фотографии“ :lol: :lol: lol! lol!

Тања, издржливи сме ние, гледаш ли Гока како ја покори трафиката. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 2:24 am

Бе Перо напиша:
Тања, издржливи сме ние, lol!

Бе Перо напиша:
Во глава ми се моташе еден наслов: „Слики од моите фотографии“ :lol: :lol: lol! lol!


ама издржливост :pale: :pale: :pale:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 17 Ное 2008, 5:20 pm

Јас бев супер се додека не си дојдов дома и не ме фати топлото.
Кога ми дојде една дремка абе не можев да се освестам и затоа и не се ни закачив синоќа. Само на кратко на Весна и ги пренесов импресиите и заспав.
ПС. Јас немам дигитален апарат и затоа не ставам слики од моите фотографии. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 01 Дек 2008, 12:57 am

фотографијава не е од мојот апарат... ама сепак е од нечиј. премногу ми се допадна и незнаејќи каде да ја закачам... ја ставам овде.... ❤


Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Саб 06 Дек 2008, 3:34 pm

Bebencevo navistina e mnogu swatko! тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Чет 18 Дек 2008, 12:23 amEмpire state building, (случајно ја надов и оваа слика во ПЦ-то)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 4:34 pm

Трговски центар, Штип


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 4:41 pm

Имам неколку прашања до колегата Гока:
1. Под кој агол е сликана сликата?
2. Дали е користен оптички зум х2, х4, х8 ...?
3. Дали е сликана со активиран ноќен блиц?
4. И то.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 4:42 pm

Многу добра фотка, Гока! cheers
Можеби не е доволно остра, меѓутоа интересен е аголот, празните тезги со картоните.... Твелф поинтс!
cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 4:53 pm

Немам ни еден одговор само ке кажам сликана е со мојот фото-апарат ( види тема ) инаку не знам ни човекот што професија има,Билјана знае.Ама фина културна композиција.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 4:55 pm

SiNaPsA` напиша:
3. Дали е сликана со активиран ноќен блиц?
Хехехи види ги црвените очи на некои форумџии,мора да сум ги сликал со тој блиц,тоа е грешката нАли ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 5:02 pm

GokaGrozni напиша:
Немам ни еден одговор само ке кажам сликана е со мојот фото-апарат ( види тема ) инаку не знам ни човекот што професија има,Билјана знае.Ама фина културна композиција.
Сликава да беше оштра, можеше слободно да ја пратиш на некој конкурс. Ама и вака е одлична. Си ја симнав за да можам поубаво да ја видам, вака на форум треба да скролувам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 5:02 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
3. Дали е сликана со активиран ноќен блиц?
Хехехи види ги црвените очи на некои форумџии,мора да сум ги сликал со тој блиц,тоа е грешката нАли ?
Сликата погоре е ОДЛИЧНА cheers
А прашањето за блицот и црвените очи, појма немам ни ја ај размисли Истото ми се случува и мене кога сликам или ме сликаат study

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 6:16 pm

Типот од сликата е Тасе ќебапчијата Smile На приземјето од трговскиот центар (во Штип) има кебапчилница ... реда ради нели, да се знае lol!


Последната промена е направена од Venco на Пон 22 Дек 2008, 9:39 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 9:32 pm

Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   Пон 22 Дек 2008, 10:06 pmФамозниот и толку често споменуван пес - шарпланинец од кампусот на Жан Митрев.....како изгледа во изворна форма едно куче кое си ја врши работата за која е професионално платено :P
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фотографија од мојот фото-апарат   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фотографија од мојот фото-апарат
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: