ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Инструментална музика

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Vangelis - Alfa   Саб 08 Ное 2008, 2:21 am

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Vangelis-Conquest Of Paradise   Саб 08 Ное 2008, 2:50 am

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Smak-Zajdi zajdi   Пон 24 Ное 2008, 11:41 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Моцарт- Rondo Alla Turca (Турски Марш)   Пет 28 Ное 2008, 12:49 amПрекрасно дело
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Jednoj zeni - Zlatko Manojlovic   Вто 16 Дек 2008, 5:38 pm
Svim zenama...... ⭐ ⭐ ⭐
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Инспирирано од Azra-Jano Mori на Бе Перо   Сре 17 Дек 2008, 9:48 pm

Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ / Јано мори


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: корени ( инспирација ) од погоре постираното/мислењето   Пет 02 Јан 2009, 8:24 am

Ехх .. да знаат утрата да зборуваат 2005/2006 .. а,колега ??
живели

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Mike Oldfield - Muse   Нед 11 Јан 2009, 2:13 pm

Прекрасна музика.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Саб 17 Јан 2009, 4:05 am

За што можат да послужат цефки:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Billy Cobham / Stratus   Пон 26 Јан 2009, 5:31 am

Оваа ствар беше воведна шпица на култната музичка емисија на ТВ Куманово РОКОТЕКА.


livestudio
ПС. R.I.P. Славе Трајковски

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Саб 14 Фед 2009, 3:51 pm


Дооообар младичов. :bravo: :bravo: :bravo:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Пет 27 Мар 2009, 5:11 am

нешто музиче 1

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Саб 27 Јун 2009, 3:18 am

The Future Sound Of London

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Колд
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 10
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-11-12

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Чет 12 Ное 2009, 11:32 am

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Саб 23 Јан 2010, 12:37 am

Најновата песна што ја научив на гитара. Smile


П.С.
Поднаучив доста песни на гитара, меѓу поновите ми се „Усне вреле вишње“ од Азра, едно соло од "Chan Chan" на Buena Vista...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   

Вратете се на почетокот Go down
 
Инструментална музика
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: