ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Инструментална музика

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Инструментална музика   Пет 12 Сеп 2008, 1:17 am

Po temata koja ja postaviv kako prva, moram da postavam uste edna. Instrumentalkite sekogas me odmarale, pa koga ke (ako) se napolni temava, ke imam kade da go pustam mozokot na "pasenje".
Pocnuvam, sekako, so naseto najdobro: Kiril Dzajkovski - Soundtrack od "Senki" - Jungle shadow.Последната промена е направена од GokaGrozni на Пет 12 Сеп 2008, 1:31 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Корекција во насловот/GG)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Fausto Papetti - saksofon   Пет 12 Сеп 2008, 1:40 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Nightmare on wax - Les Nuits   Пет 12 Сеп 2008, 1:53 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Hijo de la Luna - Arthur Hanlon - piano   Пет 12 Сеп 2008, 2:08 am

Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Саб 13 Сеп 2008, 2:40 am

https://www.youtube.com/watch?v=x_zMT5j3M9cзамислете се како сте опуштени во када преполна со вода низ која пловат ливчиња од црвени рози... околу.. запалени свеќи чиј пламен си игра на ѕидовите...на дофат на десната рака кристална чаша со до пола испиен шампањ...затворени очи...оросено чело.... и тивко пуштен... Adagio for strins... pieces in a modern style... Wiliam Orbit....

што е многу многу е.. дури и од мене
:lol: :Pпс. не ми успеа да го закачам клипот Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   Саб 13 Сеп 2008, 5:55 am

Angela напиша:
https://www.youtube.com/watch?v=x_zMT5j3M9cзамислете се како сте опуштени во када преполна со вода низ која пловат ливчиња од црвени рози... околу.. запалени свеќи чиј пламен си игра на ѕидовите...на дофат на десната рака кристална чаша со до пола испиен шампањ...затворени очи...оросено чело.... и тивко пуштен... Adagio for strins... pieces in a modern style... Wiliam Orbit....

што е многу многу е.. дури и од мене
:lol: :Pпс. не ми успеа да го закачам клипот Evil or Very Mad


Question Question Question Question Question
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Requem for a dream   Саб 13 Сеп 2008, 6:36 am

Jas sum LOTR fanatik (ova go imam veke spomnato), kako za likovite, rasite, dejstvata, taka i za muzikata. Ovaa instrumentalka bese del od LOTR i koga ja slusnav se naeziv, a i sekoj nareden pat. Edna od moite omileni!

Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Плавуша и саксофон   Саб 13 Сеп 2008, 8:11 pm

Сигурно ја знаете, ем е плава, ем свири сакс :D

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: 2001: A Space Odyssey   Саб 13 Сеп 2008, 8:25 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Gasparian   Саб 13 Сеп 2008, 11:41 pm

Има многу добра музика,ерменска мислам дека е,ептен сентиментално ептенИ доста многу е преработуван од различни луѓе како во поп,транс,класична,еве една преработка во поп верзија
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Враќање на отпишаните   Нед 14 Сеп 2008, 10:34 amСе извинувам за сликата,момава е најверојатно лидер на таа партија,млада партизанка бомбе .. ..

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Mo' Better Blues   Нед 14 Сеп 2008, 7:17 pm

Мислам дека Гока нема да ми се налути што го претркав ;)

Ова е песна за сите времиња!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: World Relaxation Yoga Instrumental   Нед 14 Сеп 2008, 7:49 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Henry Mancini, "Pink Panther Theme"   Пон 15 Сеп 2008, 10:34 pm

Тања напиша:
Мислам дека Гока нема да ми се налути што го претркав ;)

Ова е песна за сите времиња!

Секако песната е одлична и не се лутам,важно ја краси темава.
Еве една за која мислем дека нема човек кој не ја слушнал,под преТпостаФка да има дома ТВ.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Bond, James Bond   Сре 17 Сеп 2008, 1:02 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Ghostbusters   Сре 17 Сеп 2008, 2:42 amMalo ritam!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: BRIDGE ON THE RIVER KWAI - 1957   Чет 18 Сеп 2008, 4:59 pm


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Apocaliptyca-one   Чет 18 Сеп 2008, 7:50 pm

Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Reply na "Apocalyptica" ;)   Пет 19 Сеп 2008, 2:20 am

Apocalyptica - Hall of the mountain king

Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Mozart, Symphony 40   Пет 19 Сеп 2008, 3:35 am


Музикава идеше во најавна шпица на емисијата „Дали како што“ (ви текнува на емисијата)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: For A Few Dollars More (Theme by Ennio Morricone)   Саб 20 Сеп 2008, 5:08 am

Мајсторот над мајсторите за филмска музика.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Alan Menken - Beauty and the Beast (Prologue)   Вто 23 Сеп 2008, 1:12 pm

Poinspirativna melodija ne sum slusnala ... Mnogu cuvstva vo kratok period...

Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Ryan Farish - Full sail   Вто 23 Сеп 2008, 1:17 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Bijelo dugme - Uspavanka za Radmilu M.   Пет 26 Сеп 2008, 12:57 amProcitav nekade deka devojkata Radmila M. bila skopjanka! Epa, ne mozele podobro nesto da napravat Bijelo dugme za nea! Genijalno!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Santana-I love you too much   Пет 26 Сеп 2008, 3:53 pm

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Инструментална музика   

Вратете се на почетокот Go down
 
Инструментална музика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: