ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Најдобри не-рок песни

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next
АвторПорака
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: FAIRGROUND ATRACTION-FIND MY LOVE   Сре 08 Окт 2008, 2:25 am

ЗА СИТЕ ОНИЕ КОИ ЈА БАРААТ СВОЈАТА СРОДНА ДУША
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Foltin - Donkey Hot   Саб 11 Окт 2008, 12:00 amТРИ ПАТИ НА ДЕН ПО ЈЕЛО !!!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Нед 12 Окт 2008, 12:49 am

ЧЕНТО напиша:
Абе зш не рок песна па баладава е убиствена по моето здравје ептен добар осет за музика bounce bounce

Текст - цела филозофија.... Не знам дали сум сретнала подобар.
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: ПЕСНА ЗА СИТЕ ТЕМИ И ВРЕМИЊА!!!   Нед 12 Окт 2008, 1:27 amВака слично беше и на Европскиот социјален Форум по улиците на Малме, Шведска, во септември оваа година на кој и јас присуствував....во недостаток на видео матерјали, се потсетуваме како беше на улиците на Фиренца, 2002 година на истиот форум!!!!


E QUESTO E' IL FIORE DEL PARTIGIANO, O BELLA CIAO BELLA CIAO BELLA CIAO CIAO CIAO, E QUESTO E' IL FIORE DEL PARTIGIANO... MORTO PER LA LIBERTA'!!!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Michael Jackson - Billie Jean   Нед 12 Окт 2008, 11:53 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Жељко Јоксимович - Девојка   Нед 12 Окт 2008, 2:20 pm

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: bloodhound gang - discovery channel   Пон 13 Окт 2008, 2:53 pm


ваљда овдека спаѓа Question Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Пон 13 Окт 2008, 2:57 pm

Oliver The Macedonian напиша:

ваљда овдека спаѓа Question Basketball


тука ами каде.. кога на никого не му текнало да отвори некоја така посехи тема :P :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Пон 13 Окт 2008, 3:17 pm

Ама ова не е таква песна :lol: ....чисто како музичко-историски момент, а и некако на рок ми влече Question
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Laura Branigan - Self Control   Вто 14 Окт 2008, 5:15 amЗлатните `80

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Kim Wilde - Cambodia   Вто 14 Окт 2008, 5:16 amGolden `80

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Nik Kershaw - Wouldn't it be good   Вто 14 Окт 2008, 5:38 am`80

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Paul Young - Come Back And Stay   Вто 14 Окт 2008, 6:07 am


Е мислам дека по овие ИМПРЕСИВНИ постови на Гока само оваа песна фали ! Basketball
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ????   Вто 14 Окт 2008, 7:21 am

Morpheus напиша:

Е мислам дека по овие ИМПРЕСИВНИ постови на Гока само оваа песна фали !
Грешка си,оваа ни фали :D

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 14 Окт 2008, 7:22 am

Имаш право ! :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 14 Окт 2008, 7:25 am

Виде на маичката му пишува CHOOSE LIVE нешто слично како на TRAINSPOTTING Idea

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Rodney Carrington´s- Show them to me   Вто 14 Окт 2008, 3:27 pm

http://www.tagtele.com/videos/voir/11924
Да не бидам погрешно разбран песнава ја поставив поради пораката „Да нема војна и насилство и да владее љубовта“. 8)
(Ако ја саката вашата земја ве молам покажете ми ..... :oops: )
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Blur-Boys and Girls   Вто 14 Окт 2008, 4:06 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Вто 14 Окт 2008, 8:21 pm

СтончиС напиша:
http://www.tagtele.com/videos/voir/11924
Да не бидам погрешно разбран песнава ја поставив поради пораката „Да нема војна и насилство и да владее љубовта“. 8)
(Ако ја саката вашата земја ве молам покажете ми ..... :oops: )
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Ц-ц-ц, и после мене ми зборите и ми ставате вакви емотикони: :oops:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Во контекст на она што не потресе изминативе 24 часа   Вто 14 Окт 2008, 10:12 pm

Bob Marley-stand up get up don`t give up the fight bounce
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Depeche Mode Sweetest Perfection   Сре 15 Окт 2008, 12:40 am
Поздрав до мене Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Сре 15 Окт 2008, 12:47 am

Билјана напиша:
Поздрав до мене
И од мене

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Depeche Mode:Freelove   Сре 15 Окт 2008, 12:50 am


Оваа само за мене ! :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Depeche Mode -Waiting for the night   Сре 15 Окт 2008, 1:03 am

Blue Monday & Freelove Smile Smile

Еве поздрав и до двајцатаThere is a star in the sky
Guiding my way with its light
And in the glow of the moon
Know my deliverance will come soon...
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   Сре 15 Окт 2008, 1:14 am

се поздравувам ( сега ) и јас самиот + Билјана и возвраЧам на поздравот,а ти Марфиеви закони,ај и тебе те поздравувам
PS.Посебен поздрав до ЏЕЗЕРИТЕ


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најдобри не-рок песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобри не-рок песни
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: