ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Вицеви и смешни реплики

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 26 Јан 2009, 1:12 am

Веб изјава
„Ја сум таков чоек и ме разбираш убо шо победифме на ракомет ама и на офчариве треба да им се плати урдата.“
Борче од Ропотово
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 02 Фед 2009, 2:37 pm

Трпе си фатил нова женска и на првиот ден:
- Кажи Трпе сега како ти се допадна ручеков?
- Абе, добар беше, ама мама става повеќе пипер.

Вториот ден:
- Трпе ти се свиѓа како ти ја испеглав кошулата?
- Добро си ја испеглала, ама мама боље ми ги дипли.

Девојкава разочарана отишла кај најдобрата другарка да ја праша што да прави:
- Слушај, батали ти ручеци и кошули, земи ти вечер напрај му атмосфера, облечи се во црни подвезици, запали свеќи и ќе видиш, се ќе биде ОК.
Кога вечерта, се враќа Трпе од работа, влага у соба и што да види:
- Шо е ова мори, што си се облекла у црно, шо е ова свеќиве... да не се десило нешто со мама?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 02 Фед 2009, 2:38 pm

Полицијата во Обединетите Арапски Емирати поради пијанство апси Албанец, Македонец и Грк. Ги носат на суд и судијата пресудува: "Пошто не знаевте дека тука не се пие алкохол, нема многу да ве казнам. Сите ќе добиете 50 стапа по грб, но на секого ќе му исполнам по една желба во врска со казната, а на Македонецот две."
Албанецот се спрема за казната и вика: "Пред да почнете со казната сакам да ми врзете перница на грб." После 25 удари паднала перницата.
Гркот исто бара: "Пред да почнете со ќотекот заврзете ми 2 перници." После 25 стапа и на него му паѓаат перниците.
Македонецот последен се спрема за казната и му вика на судијата: "Прва желба ми 100 стапа наместо 50" Судијава чудно го гледа, ама ја прифатил со задоволство казната.. "А втората желба е да ми го врзете Гркот на грб!"

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 05 Фед 2009, 3:18 pm

Идат двајца програмери по улица и здогледуваат згодна женска.
Првиот: Види какви properties има?
Вториот: Џабе ти е, она е само read only
тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 05 Фед 2009, 3:24 pm

Девојката му се доверува на својот дечко дека никогаш во животот немала секс и бара од него да ја подучи нешто околу тоа. "Ок, мила. За поедноставно да ти објаснам, твојот полов орган ќе го наречеме затвор а мојот затвореник," одговара дечкото.

"Сега прво што треба да направиме е да го ставиме затвореникот во затвор," продолжува дечкото.

По првиот секс во животот, девојката лежи насмеана во креветот, закачајќи го дечкото: "Драги изгледа дека затвореникот избега."

Вртејќи се накај нејзе насмеан, одговара "Тогаш ќе мора да го вратиме повторно во затвор."

По завршувањето на вториот пат, дечкото полн со себе пали цигара, кога девојката пресреќна со новото искуство повторно му се жали "Мило, затвореникот повторно избега."

Дечкото со последни сили повторно се издига на ниво на задачата. По ова целосно исцрпен легнува на креветот, кога девојка му пак го подбуцнува "Драги... Затвореникот... Повторно избега."

Уморно вртејќи се накај нејзе, одеднаш и се развикува "АЛО БРЕ, ПА НЕ Е ОН НА ДОЖИВОТНА РОБИЈА!!! ЈАСНО!!!"

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Саб 07 Фед 2009, 2:26 am

SiNaPsA` напиша:
Девојката му се доверува на својот дечко дека никогаш во животот немала секс и бара од него да ја подучи нешто околу тоа. "Ок, мила. За поедноставно да ти објаснам, твојот полов орган ќе го наречеме затвор а мојот затвореник," одговара дечкото.

"Сега прво што треба да направиме е да го ставиме затвореникот во затвор," продолжува дечкото.

По првиот секс во животот, девојката лежи насмеана во креветот, закачајќи го дечкото: "Драги изгледа дека затвореникот избега."

Вртејќи се накај нејзе насмеан, одговара "Тогаш ќе мора да го вратиме повторно во затвор."

По завршувањето на вториот пат, дечкото полн со себе пали цигара, кога девојката пресреќна со новото искуство повторно му се жали "Мило, затвореникот повторно избега."

Дечкото со последни сили повторно се издига на ниво на задачата. По ова целосно исцрпен легнува на креветот, кога девојка му пак го подбуцнува "Драги... Затвореникот... Повторно избега."

Уморно вртејќи се накај нејзе, одеднаш и се развикува "АЛО БРЕ, ПА НЕ Е ОН НА ДОЖИВОТНА РОБИЈА!!! ЈАСНО!!!"

:hayel: :hayel: :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Саб 07 Фед 2009, 7:44 pm

Оди плавуша во продавница за чевли и бара чевли број 45.
Продавачката ја прашува:
- За тебе ли се?
- Да.
- Па ти носиш многу помал број?
- Да, но на телевизија рекоа на избори да излеземе во што поголем број.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 08 Фед 2009, 1:01 am

Си бил еден човек и се шетал. И ненадејно плукнал, го видел еден полицаец и му рекол:
- Плати 50 евра!
Човекот му дал 100 евра. Полицаецот му рекол:
- Плукни уште еднаш зашто немам да ти вратам кусур. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 09 Фед 2009, 5:21 am

Супермен си шетал и видел едно дете како плаче.
Иде кај него и
Кој те закачаше бе мали? Само ако го фатам!
Детето
Абе помина од тука Чак Норис и ми ја врза една ...
Супермен се замислил и
Ааа ама сигурно ти си провоцирал нешто.
тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 11 Фед 2009, 3:46 pm

Влегува кфор-овец во продавница и прашува:
- Имате крема за чевли бр. 42? Продавачот одговара:
- Имаме крема за сите чевли. Војникот упорен:
- Ама јас сакам крема за чевли бр. 42!
Се карале тие така додека на крај војникот не си отишол.
Утредента доаѓа командирот и продавачот му вика:
- Леле, што глупи војници имате, ми бараат крема за чевли бр. 42.
- Остави ги, тие се глупави, него дај ми ти мене игла за бел конец.

:hayel: :hayel: :hayel:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 11 Фед 2009, 3:47 pm

Разговараат двајца пријатели:
- Пази што се случи, жена ми додека беше трудна ја читаше "Тројцата мускетари" и кога се породи завчера ми роди тројка.
- Ај ја фаќам магла, мојана дома ја чита "Али баба и 40 разбојници".

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 12 Фед 2009, 2:19 am

Едно утро, мајката го буди својот син.

- Сине, станувај, време е за на школо.
- Ама зошто, мамо? Не сакам да одам.
- Дај ми две прични зошто не сакаш да одиш.
- Па, како прво сите деца ме мразат, а како второ и сите професори ме мразат.
- Тоа не е причина да не одиш на школо.
- Е ај ти дај ми две прични зошто да одам на школо?
- Како прво, имаш 52 години, а како второ ти си директорот!

:hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 15 Фед 2009, 12:01 pm

Како можеш да забавуваш плавуша цела недела?
- Ќе и кажеш виц во понеделник. тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 16 Фед 2009, 1:43 am

Студент на Оксфорд му праќа писмо на својот татко во кое му бара пари:

no money,
no funny,
your sonny.

И татково одговара:

how bad,
too sad,
your dad.


lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тарзан и Џејн   Сре 04 Мар 2009, 8:44 pm

Тарзан целиот свој живот го минал во џунглата и немал поим што е тоа секс. Еден ден Џејн решила да му даде неколку часови сексуално воспитување и практично да му објасни.
- Тарзане ова што го имаш ти меѓу нозете е твоето крпче, а ова што го имам јас е машина за перење алишта. Ти мораш да го переш своето крпче во мојата машина!
Следните неколку ноќи Тарзан го перел своето крпче во машината на Џејн, без престан. Кога исцрпената Џејн успеала да дојде до здив,му рекла:
- Тарзане види вака перењеето на твоето крпче не треба да биде толку често, затоа што ке ти се истенчи. Крпчето треба да го переш на секои 3-4 дена.
Тарзан ја послушал и следниот месец не ја ни допрел. Џејн ја фатило нервоза и го прашала што му е, зошто веќе не го пере своето крпче во нејзината машина?
Тарзан целиот весел и одговорил:
- Тарзан веќе научи да пере на рака! тра-ла-ла
Вицов е доста сличен на оној од Сики предходно (со затвореникот и затворот) само со малку различен крај. :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Задача.   Сре 04 Мар 2009, 9:08 pm

Еден автобус тргнал од Скопје до Велес во 9 часот наутро а стигнал во 10 часот и притоа возел со брзина од 95 km/h.
Најди ја плоштината и волуменот на автобусот ако се знае дека шоферот на полугодие во 6 одд има 4 по француски.
:hayel:
Кој ќе ја реши задачава има пиво од мене колку што може да испие. :hagreen:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Вто 10 Мар 2009, 5:44 pm

Отишол Трпе на доктор:
- Докторе да не имате нешто против кашлањево?
- Не бе нема проблем, слободно кашлај си!! тра-ла-ла тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 13 Мар 2009, 12:38 am

Три најголеми студентски лаги:

-утре почнувам да учам
-соблечи се, не ти правам ништо
-позајми ми 200 ден ти ги враќам во вторник

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 13 Мар 2009, 4:57 pm

Си доаѓа дома пензионер и гледа како некоја згодна девојка му го пребарува станот.

-Леле, дедо те молам не викај полиција, еве прави ми што сакаш, само немој да викаш полиција.

Дедово среќен ја легнува и пробува еднаш, два пати,три пати и на крајот вика:

-Море дај јас да си викнам полиција!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 13 Мар 2009, 7:52 pm

Бин Ладен заедно со неговиот син гледаат снимки од уривањето на кулите близначки... Тогаш син му го прашал татко му:

Тато, тато а ова игран филм ли е или стварност?
Серија сине, серија!!!

Му приоѓа циган на некој наркоман и му вика:
Помагај брате ништо не сум јадел три дена!!!
Наркоманот: Мораш да јадеш брате, макар и со сила!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пет 13 Мар 2009, 8:17 pm

Две плавуши разговараат
-Што ли зборат машките кога се сами?
-Па, ваљда исто што и ние!
-Како не им е срам????

Русокоса оди во банка за да смени 100 евра.Благајникот и вели:
-Оваа пара е лажна!
Русокоса извикала:
-Ако е така,тогаш јас сум силувана.

Што е тоа крв пие, вампир не е, лета, а птица не е?

- Веројатно комарец!
- Ma каков комарец!
Тоа е Always Ultra!

А дали знаете како ја најавуваат пролетта во Велес?
- И во Велес дојде пролет. Тревата почна да црвенее, птичките лаат...

Знаете како Велешанец врши самоубиство?
-Дише воздух.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 25 Мар 2009, 2:42 pm

Седат две плавуши и едната ја прашува другата:
- Знаеш ли што е црн хумор?
- Знам,тоа е кога се смеат црнци. тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 25 Мар 2009, 2:43 pm

Чак Норис не јаде мед, Чак Норис јаде пчели Exclamation

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 25 Мар 2009, 7:12 pm

Ехее за Чаки има цели фермани да се пишуваат..

-Чак Норис спие со перница под пиштолот.

-Пулсот на Чак Норис се мери по рихтеровата скала.


-Чак Норис ја знае последната децимала на Пи. geek geek

-Чак Норис може да извлече дијамант назад во јаглен. Ахахахах!!

-Чак Норис еднаш испил цело шишенце апчиња за спиење. И трепнал. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 25 Мар 2009, 7:17 pm

-Не умираат сите што ќе го налутат Чак Норис. Некои успеваат да побегнат. Ги викаат астронаути.

;) ;)


-Чак Норис може да направи Снешко од дожд!!

-На тастатурата на чак норис нема Ctrl копче зошто кај него се е под контрола ;)

-Чак Норис може да купи алкохол у продавница после 19 часот...
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви и смешни реплики
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: