ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Вицеви и смешни реплики

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 05 Ное 2008, 1:41 am

lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 06 Ное 2008, 9:03 pm

кога ке се спарат шар планинец и пудлица што ке излезе?


очите на пудлицата
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: си била една.....   Саб 08 Ное 2008, 5:24 am

Еден ден запознав прекрасен господин и веднаш се заљубив во него. Кога стана јасно дека ќе се земеме, решив да престанам да јадам грав. Неколку месеци подоцна, на мојот роденден, враќајќи се од работа ми се расипа колата. Бидејќи живеев на село, му се јавив на мажот и му реков дека ќе задоцнам бидејќи морав пешки да дојдам дома. Одејќи, по пат наидов на една мала кафана од каде се ширеше мирис на грав. Едноставно не можев да одолеам.

Бидејќи имав уште доста пат до дома, претпоставив дека по пат ќе успеам да се ослободам од сите нуспојави. Влегов во кафаната и за половина час "решив" три чинии грав. Потоа продолжив со пешачењето и се потрудив по пат да се ослободам од целиот гас.

Кога стигнав дома, мажот беше пресреќен што ме гледа и рече:
"Драга, имам изненадување за вечера," и ми стави превез преку очи.

Ме однесе до масата за јадење и ме седна на мојата столица. Токму кога сакаше да го извади превезот, заѕвони телефонот. Пред да отиде да се јави, ме натера да се заколнам дека нема да го вадам превезот додека не се врати.

Гравот што го изедов, уште работеше а притисокот полека стануваше неиздржлив. Бидејќи маж ми не беше тука, ја искористив шансата се навалив и пуштив едно "гулабче". Но, не само што беше гласно, туку и смрдеше како камион со ѓубре, кој само што згазил твор. Земав една салфетка и се обидов да ја раздувам миризбата.

По ова се навалив на другата страна и отпуштив уште три. Овој пат миризбата беше уште полоша.

Бидејќи разговорот во соседната соба уште траеше, уште неколку минути продолжив со "нижење". Задоволството беше неизмерно. Кога чув дека маж ми го завршува муабетот, знаев дека тоа значи крај на мојата слобода, се размавтав со салфетката уште неколку пати и ги спуштив рацете во скут.

Кога маж ми се врати на лицето го имав најневиниот израз. Ме праша дали ѕиркав но јас го уверив дека седев мирна. Во тој момент, тој ми го тргна превезот и дванаесет гости кои седеа на масата, на глас извикаа:


"Среќен роденден!!!"
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: best tv ad - "blind date"   Саб 08 Ное 2008, 5:03 pm

lol! lol! lol! Angela .
Еве слично видео. (пуштете на гласно :D )
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Саб 08 Ное 2008, 9:35 pm

lol! lol! lol! лелелеле у кола... lol!

а видете ја воделкава.. на телевизија!! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Нед 09 Ное 2008, 8:32 pm

Зошто плавуша кога се потпира на sид, sидот пука?
-Затоа што попаметниот попушта! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: 1   Нед 09 Ное 2008, 11:13 pm

ЧЛЕНСКА ГРУПА "ЦРН ХУМОР"

SiNaPsA` напиша:

1. Ide čovek pustinjom, sav iznemogao i žedan. Vidi u daljini bunar i povika:
• VODA, VODA....!
Utom se začu glas iz bunara:
• GDE, GDE...?
2. Šta su rekli Amerikanci kad su videli Mariju Šerifović?
• Auuuuuuuu, al' smo ih bombardovali!
3. Vraća se Crvenkapa iz Černobilja i presreće je vuk i naredi joj da se skine. Ona pokuša da se odbrani od napaljenog vuka, ali ne može. I počne ona da se skida. Skine majicu kad ono - tri sise. Vuk kad to ugleda, izusti samo:
• U jebote, tri sise!
A Crvenkapa mu odvrati:
• Ako ti se ne sviđa možeš da mi popušiš kurac!

Ангела напиша:
Која е формулата за бегање од Аушвиц?
Висина на Оџакот помножено со Брзина на Ветерот Smile

Во пустина во некоја оаза имало езерце. Езерцето имало „лековита“ вода ...
Влева човек без една нога и излегува со нова нога
Влева човек со една рака, излегува со две
Влева човек во инвалидска количка и излегува со нови Мишелин гуми.

-Мамо, мамо, ќе ми купиш велосипед за роденден?
-Не сине, што ќе ти е, ти имаш инвалидска количка.

Бе Перо напиша:

Виц број 1:
Хитлер шета по логорите и ги прашува евреите еден по еден:
- Колку кила имаш бе ти?
- 8.
- Ти бе?
- 10.
- А ти бе?
- 21.
- Ооо бабачко, машала.

Виц број 2:
Една вечер во кафана заседнале Мујо и Радован Караџиќ, преправен како Др. Дабиќ. И после неколку чашки алкохол, во наплив на искреност, Дабиќ рекол:
- Мујо, имам нешто да ти признаам. Ја сум Караџиќ.
- Немогуче. И јас имам нешто да ти признаам. Ја сум Мујо од Сребреница.
- Немогуче.

Виц број 3:
Во автобус:
- Младичу, дај малку тргни се.
- Не сум јас Младиќ, јас сум Караџиќ.
toise напиша:
-Мамо, мамо, ќе ми купиш велосипед за роденден?
-Не сине, што ќе ти е, ти имаш инвалидска количка.

-Која и е желбата на баба на својот 115 роденден?
-Што побрзо да умре.

Си биле татко и син.
Тие биле многу лоши. Кога се возеле со кола, детето рекло:
-Тато тато!!! Изгази ја женана!
Таткото ја гази и насекаде прска крв. Потоа детето рекло:
-Тато изгази го дедоно што поминува! Таткото го гази и на крајот синот рекол:
-Тато изгази ја мама! Таткото ја изгазил, а детето почнало да плачи. Таткото го прасува синот:
-Зошто плачиш сине? Нели ми рече да ја изгазам мајка ти?
-Да,ама јас ништо не видов!!!

Го прашал пациентот докторот: -Колку ке живеам?
-10.
-Што 10...години или месеци?
-9,8,7,6,5......

Pancho Villa напиша:
Што пишува на надгробната плоча на Хипохондерот ?
"ВИ КАЖАВ ДЕКА СУМ БОЛЕН"

Pancho Villa напиша:
Пациентот го прашува Докторот:
- Докторе докторе, што ми е ?
A Доктор:
- Се уште не знам !
- A кога ќе дознаете ?
- Највероватно утре...после обдукција !

Pancho Villa напиша:
Комшијата звони на врата кај комшиката, цел потресен :Бргу комшике, малиот го прегази ваљак !!!
Taa: Неможам комши се туширам, слободно протни го под врата

А знаете ли на гробот на плавуша што пишува?
"ПРВ ПАТ СПИЕ САМА"

Зошто луѓето од чернобил не умираат лесно?
ЗАТОА ШТО ИМААТ ТРИ ИЛИ ПОВЕЌЕ СРЦА

Правило на детската игра криенка во Етиопија
- не смеат да се сокријат повеќе од петмина позади една трска

Бин Ладен и неговиот син гледаат ТВ како се рушат кулите близначки
синот го прашуе :Та то а кој филм е ова ?
-Не е филм сине туку серија

После тешка сообраќајка жената втрчува во болница и прашува ...во која соба е мажот ми ?
- во 12 ; 15 и третиот дел у 27

Како ќе познаете које богат во Етиопија?
-Носи ролекс место ремен

Green Power напиша:
Čičko i vnuka odat niz šuma docna navečer i vnukata mu veli na čičkoto:
-Čičo, lele ama mi e strav da odam niz šumava
- Ostaj se, a zamisli kolku mene ke mi bide strav koga podocna sam ke se vrakam doma!!!!!!

Green Power напиша:
Se vraka kerkata vo 4 časot nautro doma, ja gleda tatko i i ja prašuva:
- Što e ova kerko, vo 4 casot vrakanje, neli rekovme deka izlezot ti e do 24 časot?
- Tato, me siluvaa!!
- E dobro de, te siluvaa polovina čas, a što praveše do 4 časot nautro!!!!

Dadeto напиша:
Што е тоа мало црвено во количка?
-Бебе што грицка жилети
***
Што е пострашно од 3 мртви бебиња во контињер?
-Едно бебе во три контињера
***
Што е разликата помеѓу бебе и песок???
-песокот не може да го товариш со вила.
***
Доаѓа човек во јавна куќа и ја бара најевтината ку*ва. Газдарицата го праќа во соба бр.4.
Кога човекот излегол го прашала :
Па, господине како беше ?
Фино, само на вашата девојка цело време и излегуваше нешто бело од устата.
На тоа газдарицата викнала :
Момчиња сменете го лешот во соба бр.4 , се преполнил.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 10 Ное 2008, 8:17 am

„Нвистина неможам да се сетам на имињата од сите клубови што ги посетивме„....Одговор од Shaquille O'Neal на прашањето од новинарот.. дали во грчка го посетиле партенон lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: РЕД   Пон 10 Ное 2008, 8:36 am

Човек влева во биро за вработување во Скопје и гледа оглас за работно место гинеколошки асистент. Видно заинтересиран му се обраќа на службеникот на шалтерот да му даде подетални информации за работното место...

- а тоа! Ахам еве го! почнува службеникот од шалтерот прекопувајки по документацијата... добро. Значи, ваша работа би било пациентките да ги припремате за преглед. Вие ќе им помагате да се соблечат. удобно да ги легнете на столот за преглед, потоа ќе им измиете одредени делови, па ке нанесете пена за бричење и ќе ги бричите, на крај ќе ги намачкате со крема на истите тие претходно средени делови и така пациентките би биле потполно спремни за преглед...За оваа работа ќе добивате месечна плата од 500 евра. И на крај ако сте заинтересирани ќе мора да скокнете до Гевгелија.

- Зошто, па зарем ординацијата е во Гевгелија?.. видно возбуден прашува човекот.

- Не, не, но таму е крајот на редот на заинтересираните за огласот!!!

lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Морнарица   Пон 10 Ное 2008, 7:21 pm

Зошто во Американската Морнарица преку оглас бараат непливачи?
За да останат подолго да го бранат бродот. afro
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 10 Ное 2008, 7:37 pm

СтончиС напиша:
Зошто во Американската Морнарица преку оглас бараат непливачи?
За да останат подолго да го бранат бродот. afrolol! lol! lol! типиш американиш lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 12 Ное 2008, 12:02 am

Која е плавуша на сликата Exclamation Question What a Face

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 12 Ное 2008, 12:04 am

Зошто Црногорците се Европски прваци само во ватреполо ??? еден од спортовите во кој немора да се потат lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 12 Ное 2008, 12:17 am

SiNaPsA` напиша:
Која е плавуша на сликата Exclamation Question What a Face
.
.
.
.
.
.
.
.

Плавушата ја подигнала десната нога!! lol! lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Саб 22 Ное 2008, 2:31 am

Што прави Фичо на автопат?

Колона!


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 24 Ное 2008, 3:46 am

- дечко, ако може еден сок, ама без мраз....

- мраз нема, ако може без нешто друго!?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 24 Ное 2008, 3:09 pm

- Што е заедничко за слонот и патлиџанот?

- И двете се црвени, освен слонот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 24 Ное 2008, 3:22 pm

Си шета Зајко нервозно по шумата, кога ја сретнува лисицата. Лисицата го прашала:
- Шо бе Зајко, шо си нервозен?
- Ништо бе еве, го чекам Медо, коа ќе му ја учукам една...
По некое време, еве ти го волкот:
- Шо си нервозен бе, Зајко?
- Го чекам Медо, коа ќе го подберам убаво...
Најпосле, дошол Медо и го прашува Зајко:
- Шо праиш бе Зајко?
- Ништо бе еве, јадам гомна.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 24 Ное 2008, 3:23 pm

- Хау ду ју фил?
- Ај Фил Колинс.

lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 24 Ное 2008, 3:39 pm

Бе Перо напиша:
- Што е заедничко за слонот и патлиџанот?

- И двете се црвени, освен слонот.
lol! lol! lol! lol! lol!
Ретко памтам вицеви, ама овој ќе го запамтам :D

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Пон 24 Ное 2008, 11:46 pm

Бе Перо напиша:
- Хау ду ју фил?
- Ај Фил Колинс.

Хахахахахаха
Ај Фил Колинс Ту lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Вто 25 Ное 2008, 12:07 am

Бе Перо напиша:
- Што е заедничко за слонот и патлиџанот?

- И двете се црвени, освен слонот.
Додатно појаснување,нАли Idea

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Сре 26 Ное 2008, 2:28 pm

Овој виц го украдов од емисијата на Тони Михајловски

- Еден човек замолува сликар "Ќе сакате ли да не сликате"?
-"Да, со задоволство, ама ако се наредите во полукруг" 8) 8) lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Чет 04 Дек 2008, 12:07 am

Вицов ми го кажа колешката Билјана. Сум се згазил од смеење. :lol: :lol: :lol:

Јоко ово - Јоко Оно, Ленон си отиде...

lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   Саб 13 Дек 2008, 4:23 am

Двајца соседи се скарале околу меѓата. Едниот чувал мачка, а другиот глушец како домашно милениче. Е сеа, овој шо чувал глушец, бил така послаб, поплашлив, и отишол до дома да се напие ракија малце за да може да го истепа комшијата. Арно ама, пошто му се треселе рацете, му паднало и доле од ракијата, па така и глушецот се напил. И така човеков напиен вика: Кај е бе комшијата ќе го скршам, а глушецов вика: И нека ја викне и мачката!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви и смешни реплики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви и смешни реплики
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: