ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Пациентите од Сител и Канал 5 ги дешифрираа пораките на семејството Верушевски

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Пациентите од Сител и Канал 5 ги дешифрираа пораките на семејството Верушевски   Нед 01 Мар 2015, 2:50 am

Пациентите од Сител и Канал 5 ги дешифрираа пораките на семејството Верушевски

Почитувани !
Конечно откако МВР не успеа ги ги дешифрира пораките од мобилните телефони на семејството Верушевски тоа го сторија пациентите во истурените оделенија на психијатриската болница познати како Сител и Канал 5

Ви ги пренесуваме интегралниот текст од пораките на семејството Верушевски :

Транскрипт 1 :

Пораки меѓу Сопругот Верушевски и неговата сопруга

Верушевски :
Ручекот готов ли е ?

Сопругата :
Додоека стасаш ќе биде !
Сега уште запршката да ја ставам .Малце кромидче малце брашненце .

Верушевски :
Мори краво стопути сум ти кажал да не ставаш брашненце .

Сопругата :
Абе вол што јадат сите и ти тоа ќе кркаш .

Транскрипт 2:
Пораки мѓу таткото Верушевски и синот .

Верушевски :
Кај сездржа до сега бе .Те пратив сирење и чајна да купиш како по смрт да те пратив .Се стемни више помина доручекот .

Синот :
Абе забораив дека ми рече биено сиренце а ја купив обично па се враќав па расправија со касиерката што да ти кажам .

Верушевски :
Стоко една две работи неможеш да запамтиш .

И така почитувани вакавите дешифрирани пораки беа доставени до јавниот обвинител Зврлевски кој со воодушевување ги прими како несоборлив доказ за инкриминираноста на Верушевски во случајот пуч.
Вратете се на почетокот Go down
 
Пациентите од Сител и Канал 5 ги дешифрираа пораките на семејството Верушевски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: