ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Сре 04 Фед 2015, 11:49 pm

Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават

Досега се докажа дека СДСМ и Заев навистна не блефирале дека располагаат со некакви големи докази за криминалот на Груевски и злосторничкото здружение ДПМНЕ . Тоа и груевски и МВР и Обвинителството го потвтдија што ќе рече нема сомнеж во кажувањата на Заев и СДСМ.
Исто така имаме и ПРИЗНАНИЕ од Груевски дека доказите со кој располага СДСМ се вистнити – точни .

Е сега имаме твдења на Заев кој кажуваат дека Мијалков и ДПМНЕ како партија прислушкувале и следеле илјадници граѓани во Макеоднија што баш и нее некоја новост (за мене знам од 2008 година ги приметив кога и почнав да пишувам по форуми и блогераи ) .Кај овие материјали треба поголема претпазливост оти може да имат последици по луѓето кој биле прислушкувани мањачени следени од ДПМНЕ .

НО !
Има дел каде Заев и СДСМ се ДОЛЖНИ веднаш ЈАВНО да го објават да ја запознаат Македонската и светска јавност .

За ова зборам .

1)
Заев: Имаме докази дека последните два изборни циклуси беа криминални
17 декември 2014


Дел од доказите кои треба да се обелоденат како дел од „бомбата“ е тоа дека последните два изборни циклуси се криминални и дека се класична кражба на власта, рече вечерва претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, кој го предводеше тимот кој денеска одржа трибина со граѓаните на Охрид.

Во преполната сала на Центарот за култура „Григор Прличев“ Заев упати остри критики кон актуелната власт предводена од Никола Груевски, јави А1 он.

- Дел од доказите кои ги имаме докажуваат дека изборите се спроведоа во 2014 и во 2013 година се апсолутно криминални. Ова што ни се случи во 2013 и 2014 не е пораз, туку КРАЖБА која што кога ќе ја обелодениме ќе видите дека не изгубивме. Но кога ќе слушне и Бакрачески како тоа во 2013 година станал градоначалник и КАКО ПОБЕДИЛ не знам како ќе додржи да остане на својата позиција. Тоа беа криминални избори – рече Заев пред охриѓани.

http://www.plusinfo.mk/vest/8317/zaev-imame-dokazi-deka-poslednite-dva-izborni-ciklusi-bea-kriminalni-
http://a1on.mk/wordpress/archives/425059

2)
Не можам да замислам поголема „бомба” од оваа со пасошите
28-11-2014

Имено, во 2007 г. Министерство за Образование опремувало лаборатории на научно-образовни институции и Факултетот за Безбедност и МРТВ си побарале министерството да им купи АФИС системи. МРТВ не е научно-образовна институција, но ете сепак си добила 2 АФИС системи! Во меѓувреме, овие 3 системи исчезнуваат! Нико није одавде, не знае што се дешава, системите си исчезнале! Обвинителството отвора истраги, МВР не соработува, Фокус приложува факсимили со дописи меѓу институциите итн. А сите се прават наудрени и си ќутат!

Денес Фокус ви покажува каде веројатно завршиле системите. Во нечиј дом, каде луѓе штанцаат пасоши на тепих, ги сецкаат со скалпел и ги користат на изборен ден.

Како прво, важноста на ова прашање е многу проста и акутна: визната либерализација може да биде укината заради нарушената доверба во нашите патни исправи. ЕУ нема да го чека Зврлевски да ја “заврши истрагата” и да каже дека делото е застарено или своеволно да си одлучи дека нема да поведе процес. Не, самите ќе си побараат информации и ладно ќе си ги воведат визите повторно.

Како второ, но многу поважно, нели е застрашувачки што некој ја фалсификувал волјата на граѓаните сево ова време? Можеби сите изборни победи по 2006 на ВМРО се лажирани? Или еве разликите им се зголемени за да можат непречено да владеат? Можеби коалициите ќе им беа поинакви, или ќе имаше повеќе опозициски градоначалници, друг Претседател можеби итн.

Заради “легитимитетот” стекнат со овој фалсификат, ВМРО сиве овие години потрошил околу 20 милијарди евра државни буџети и кредити, којзнае колку милијарди од општинските буџети, ги избрал сите сегашни судии, обвинители, регулаторни тела… Секоја одлука донесена после првиоте фалсификувани избори е практично нелегитимна и незаконска! Сето ова досега се потпираше на претпоставката дека “народо” стои зад ВМРО. Но, веќе не! Или барем не толку масовно!

http://libertas.mk/не-можам-да-замислам-поголема-бомба/3)
ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА БОМБАТА ЌЕ ЈА УРНЕ И ВЛАСТА ВО ОХРИД

http://ohrid1.com/13572/zaev-najavi-deka-bombata-kje-ja-urne-i-vlasta-vo-ohrid

итн
итн

Ете за ова зборам

За разлика од обичните луѓе кој не биле/или биле свесни дека мањаците на ДПМНЕ ги прислушкуваат и следат тука збориме за ЈАВНИ ЛИЧНОСТИ.

Збориме за ЛЕГИТИМИТЕТ на пратениците во Собранието .
Груевски Јанкуловска и остала ајдучана се наименувани токму од овие пратеници .

Доколку Заев и СДСМ навистина располагаат со веродостојни докази тогаш и те како се должни ЈАВНО да ги обелоденат .

Тие се должни тоа да го сторат од неколку причини :
1)
Тоа што Груевски и криминалците од МВР поднеле тужба против Заев а партиската испостава на ДПМНЕ наречена судство прифатила таква тужба не игра никаква улога .

Зошто ?
Затоа што :
На Пратениците кој би биле избрани нелегално – на криминални избори мандатот според Уставот и Законите на Македонија неможе да го прекине НИТУ ЕДЕН Суд во Македонија .

Нивните мандати се верификувани од Државната Изборна Комисија .

Тужбата против Заев е .....зошто ги поседува доказите а не и самата содржина на докзите .

Во моментов е главната мака на Груевски и целата пропагнада на сите медуими на ДПМНЕ е токму тоа .........зошто СДСМ и Заев да ги имаат докзаите за кримналот на Груевски и ДПМНЕ .

Просто кажано сакаат да спречат да се расправа за СОДРЖИНАТА на доказите .

Но апсолутно нее битно каков ќе биде исходот од тужбата на Груевски против Заев .(тужбата е зошто ги поседува докзаите за кримналот на Груевски иДПМНЕ а самиот Груевски призна дека ја прочитал содржината и дека е вистина тоа што го пишува)

Доколку доказите се цврсти тогаш Судот и тужбатат против Заев Верушевски идруги не игра никаква улога .На Судот толкави му се можностите .

А тука според тврдењата на Заев и СДСМ имаме НЕЛЕГИТИМНИ пратеници на ДПМНЕ во Собранието и нелегитимен Премиер – Груевски неименуван од таквите нелегитмни пратеници .

Пратениците не се приватни граѓани туку извршуваат ЈАВНА функција – пратеник тие се ЈАВНИ личности .

Ете тоа е разликата зошто може и МОРА Заев и СДСМ да ги објават доказите за лажираните избори како што тврдат .Пратениците се Јавни Личности .Тука не збориме за нивниот приватен живот туку за тоа како станале пратеници .

Доколку Заев и СДСМ навистина како што тврдат поседуваат докази дека изборите 2013 и 2014 биле фалсификат тогаш го доведуват во прашање толкму легитимитетот на Собранието поточно на пратениците кој дошле на такви позиции на по пат на криминал .Според Заев јавно кажа дека и градоначалниот на Охрид е дојден на таа позиција со кримнални избори .

Према тоа тужбата против Заев не игра никаква улога и воопшто не пречи тој и СДСМ да си ја извршат обврската Јавно да ги објават доказите за криминалните избори како што тврдат .

Како што ветија Заев и СДСМ за оваа работа навистина се должни да ја запознаат Македонската и меѓународнара јавност.

2)
Доказите што ги поседуваат се должни да ги достават до Државната изборна комисија да им ги поништи нерегуларно добиените мандатите на лажните пратеници од ДПМНЕ и коалицијата .
Тоа ниту еден Суд во Македонија нема таква надлежност .Затоа и не игра улога тужбата против Заев .

3)
Содржината на доказите е должна во вид на Тужба за кривично дело фалсификување волја на изборачите да ја достави до судовите .

Дококлу ова Заев и СДСМ не го сторат веднаш тогаш би се поставиле следните прашања :

1)
Зошто го бојкотираат собранието ако веќе прифатиле – прифаќаат нелегитимни пратеници од ДПМНЕ

2)
Со прикривањето докази пред јавноста СДСМ прифаќа дека нелегитимните лажни пратеници од ДПМНЕ може да носаат Закони и да менуваат Устав на Македоднија

3)
Го признаваат легитимеитеот на Груевски како лажен премиер кој е назначен од лажни нелегитимни пратеници .

СДСМ и Заев немаат никакво оправдување за да не ги објават доказите со кој располагаат за како што тврдат криминални лажирани избори 2013 и 2014 година . Ни тужби ни закани ни Судови ништо неможе да биде оправдување .

Ако навистина имаат докази должни се да сторат се лажните пратеници од ДПМНЕ и коалиција да бидат тргнати од Собрание а Гревски и криминална банда отстранети од тие функции како би можело да се формира преодна техничка влада која би организирала фер чесни избори .Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Чет 05 Фед 2015, 2:31 am

Ги знаеме ние шпионите -соработниците и испоставите на странските разузунавачки служби во Македонија .
Тие не се ни кријат .
Еве :
а)
Јанко Бачев, разузнувач и политичар - Македонија врие од српски и грчки шпиони

Јанко Бачев обелоденува дека и лидери на ,, најмалку две национални партии во
Македонија,, се соработници на српската тајна служба, а се во коалиција со Груевски.
- Отпадникот Вранишкоски, е на долгодишна врска со српската и грчката разузнувачка
служба. Инструкции за дејствување најчесто добива од Регионалниот центар на српската
разузнавачка служба во Ниш и од Подцентарот во Врање, тврди Бачев идодава дека Јован
развива своја мрежа во Македонија.
Бачев, тврди дека и грчките инсталации на тајните служби се градени со небудност и
припомош на високи претставници на власта и полицијата, дека нивниот резидентен шеф
стасал до пријателство со највисоки претставници на власта и политички лидери. Не говори
директно, но сепак доволно јасно алудира на Манолис, кој дотурка и до прв човек на ОКТА во
Македонија, во времето кога премиер беше Љупчо Гергиевски, а министер на надлежен
ресор за продажбата сегашниот премиер Никола Груевски. (Крај)

http://www.ohridon.com/m-vesti/359-makedonija-vrie-od-shpiuni-ohridon.htmlб)
Минатата ноќ полицијата во Атина и Солун уапси тројца мажи на возраст од 47 , 48 и 75 . Меѓу обвинетите се наоѓа бизнисменот и сопственик на Алфа ТВ Димитрис Кондоминас, чија соба во болницата веќе е чувана од страна на полицајците и поранешниот прв човек на банката Ангелос Филипидис. Кондоминас е познат и на македонската јавност, по неговите бизнис-зделки.

После индискиот бизнисмен Субрата Рој, Гркот Димитрис Контоминас е втор случај странски инвеститор во Македонија во последниве години да биде осомничен за криминал.

http://www.novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=10861

в)
Писмата на Груевски до „Окта“ испливаа на површина по 10 години
16.01.2009,

во процесот „Окта“ против РМ, паднаа НА ТОВАР НА Македонија, заедно со вкупната пресудена СУМА ОД околу 50 милиони долари.

За спорот меѓу „Хеленик петролеум“ и Мамидакис во Лондон Груевски се појавил КАКО СВЕДОК, во корист на ГРЧКИТЕ ГАЗДИ на „Окта“. Но, иако бил повикан да сведочи ВО КОРИСТ НА Македонија во Париз за тужбата на „Окта“, ТОЈ НЕ СЕ ОДЗВАЛ НА ПОКАНАТА

http://www.utrinski.mk/?ItemID=14BF8B5C3B3BBD428828E74D98D872D9


г)
28.01.2014

Премиерот Никола Груевски е секогаш расположен исцрпно да одговара на прашања кои се врзани за тековното работење на владата или неговата партија, но многу кусо и непрецизно одговора за актуелни прашања врзани за теми за кои јавноста подолго време чека информации од Владата. Така одговори и денеска на обвинувњата на градоначалникто Жерновски дека одговорноста за поставување на споменикот на Цар Душан и другите споменици без дозвола,се лично Груев
Нарекувајќи ги шпекулации, премиерот Никола Груевски ги отфрли обвинувањата на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски дека дел од спомен-обележјата на мостото ОКО се нелеглни, а одобренијата за нивно поставување се давале директно од кабинетот на премиерот. Но, освен ваквото кусо оправдување и отфрлање на одговорноста, Груевски повторно заобиколи да каже конкретно која институција стои зад поставувањето на спомен-обележјата, меѓу кои се најде и статуа на Цар Душан.

http://telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=15&item=34423#.Uug-v-BYc18.facebook
Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Чет 05 Фед 2015, 9:35 pm


Втора работа која Заев и СДСМ се должни да ја објават е тоа што злосторничкото здружение ДПМНЕ го негира делот од Уставот на Република Македонија кој ја гарантира приватната сопственост во областа на деловноста – бизнисот .

Имено после Втората Светска Војна со победата на комунистите 1945 година која била и идеолошка победа настанала смена на уставниот Поредок .Воените победници комунистите ја негирале приватнста сопственост во областа на деловноста -бизнисот . Фабриките , продавници итн биле национализирани прво станале државни а потоа титуларот на соственоста бил отстапен како Самоуправна општествена сопственост а ова беше главен проблем на приватизацијата во цела екс СФРЈ па и во Македонија за разлика од земјите со државен Социјализам какоСССР Бугарија Полска итн каде титулар на сопственсот беше државна (не им припаѓаше на работниците ) па затоа таму и полесно се спроведе приватизацијата .

После 1990 имаме нов Устав каде се гарантира приватната сопственост во делот на деловноста -бизнисот бидејќи самиот устав гарантира Капиталистичко општествено уредување .На тие што имале деловни објекти – фабрики продавници итн комунистите им издавале решенија за национализација па затоа исе спроведе постапка за денационализација и обештетување на тие сопственици или нивни деца – наследници.

Арно ама и во времето на Љубчо ајдукот Груевски си приватизираше тоа што не било приватизирано но веќе денес прави друга работа со Сашо Мијалков и другите од организираната криминална банда наречена ДПМНЕ

ова :

Не само што рекетираат уценуваат изнудуваат пари од фирми туку спротивно на УСТАВОТ и Законите туѓи приватни фирми си ги пишуваат на свое име или на некој од нивните блиски .

Со ваквото насилно противуставно противзаконско менување на имотно сопственичката структура констатираме дека гаранциите на Уставот се поништени .
Не се гради капиталистичко општествено уредување со гарантирање на сопстевноста туку имаме Анархо(беззаконие)-Криминално општествено уредување кое не соодветсвтува на гаранциите на Уставот и Законите на Република Макеоднија

Ете затоа твдењата на Заев и СДСМ дека имат конкретни докази дека Сашо Мијалков и други криминалци од ДПМНЕ ги следеле и прислушкувале бизнисмените имаат големо значење.
Тоа се бизнисмени кој биле таргетирани за да им биде украдена нивната приватна сопсвеност од криманлците Груевски , Мијалоов и друга ајдучка сурија .

Јавна тајна е дека клептоманот Сашо Мијаков злоупотребувајќи ги тајните служби ги уценува бизнисмените нивните бизниси да му ги препишат на негово име или на некој близок од фамилијата нивните бизниси .
Веќе цело Скопје бруи дека пола Скопје ( деловен простор и бизниси ) се сопственсот на Мијалкови Груевци и остала криминална братија .

И тоа не тајна веќе подолго време :

1)
Богатење 24/7 – и пиварница на мета на новите олигарси на власта?!


12-06-2014

Во сопстеност на новите олигарси на владејачката елита најверојатно ќе се најде и една домашна пивара, тврдат изворите на Либертас. Оваа компанија – познат бренд, е на мета на власта.

Претходно во нивни раце премина Здравје Радово, Тинекс на Тодоровиќ кој мораше да го даде, претходно така беше со Стопанска Банка А.Д. Битола, ЗИК Пелагонија, ЗИК Скопско поле, Џумајлија и ред други компании.
Преземањето на големите фирми, односно создавањето своја олигархија, власта го прави без да се крие веќе неколку години. Се е законски изведено, парите се од оф-шор компании или ним блиски бизнисмени. Така, според нашите извори ќе биде изведена и операцијата за „купување“ и на познатата пиварница.
http://libertas.mk/богатење-247-и-пиварница-на-мета-на-новит/

2)

(ВИДЕО) Величковски: Враќање на СОПСТВЕНОСТА на фирмите НАСИЛНО ПРЕВЗЕМЕНИ ОД ВЛАСТА


08-11-2014

http://libertas.mk/видео-величковски-враќање-на-сопстве/


ЛИБЕРАЛНАТА ИНИЦИЈАТИВА ЗА МАКЕДОНИЈА КАКВА ШТО ТРЕБА ДА БИДЕ


Конфискување на против-правно стекнатиот имот и имотот стекнат преку неморално богатење од луѓето блиски до власта низ ПРАВЗЕМАЊЕ КОМПАНИИ со употреба на лостовите на власта и моќта на системот и нивно кривично гонење

http://www.lp.org.mk/wp-content/uploads/2014/10/politiko1a-oglas.pdf

http://www.lp.org.mk/?p=3677

3)

29.08.2013
„ЈАДРАН ГОТИНО ФУДС“ ОБВИНУВА ЗА ФИНАНСИСКИ КРИМИНАЛ

Сопственикот на фабриката „Јадран готино фудс“ од Неготино обвинува дека бил жртва на финансиски криминал во кој се вклучени фирма за финансиски услуги, банка, нотари и извршители. Тодор Кулаков тврди дека организирана криминална...

Сопственикот на фабриката „Јадран готино фудс“ од Неготино обвинува дека бил жртва на финансиски криминал во кој се вклучени фирма за финансиски услуги, банка, нотари и извршители. Тодор Кулаков тврди дека ОРГАНИЗИРАНА КРИМИНАЛНА МРЕЖА МУ УКРАЛА еден и пол милион евра од капиталот на компанијата и се обидела да ја ПРЕЗЕМЕ НЕГОВАТА ФАБРИКА за производство на кондиторски производи, вредна пет и пол милиони евра. Според него, на врвот на пирамидата е поранешна директорка на „Радо Банка“.
- Суза Димова Тунтева, како што доцна дознавме, е поранешна директорка во банката на ГАЗДА Нини, „Радо Банка“ и очигледно таму добро го има испечено занаетот. При обидот за ПРЕЗЕМАЊЕ НАЉ ФАБРИКАТА секој чекор е проследен со криминал, фалсификување документи, брутално ИНСТИТУЦИОНАЛНО НАСИЛСТВО ВРЗ ЗАКОНИТЕ , кои за Тунтева или НЕ ВАЖАТ или се толкуваат во согласност со нејзините потреби, изјави на денешната прес конференција Тодор Кулаков, сопственик и генерален менаџер на „Јадран Готину Фудс“.
Целата приказна, вели Кулаков, почна кога склучивме договор за финансиски услуги со компанијата на Тунтева. Потоа таа ни понуди хипотеката за нашата фабрика да ја префрлиме во друга банка, но наеднаш почнавме да губиме пари, а на крај фирмата на Тунтева и банката ни ги блокираа сметките и нашиот имот беше понуден на лицитација, раскажува Кулаков.
- Се разбира дека тоа се прави веднаш, експресно. Не помагаат нашите интервенции дека сметката е блокирана на криминален начин. Се кршат сите можни процедури, се` се прави НАДВОР ОД ЗАКОНСКИТЕ РОКОВИ и во рекорден рок се активира хипотеката.
Кулаков земал кредит од друга банка и ја откупил хипотеката. Го пријавил целиот случај и се надева дека ќе има судски епилог. Доколку тоа не се случи, испраќаме лоша порака и до домашните и до странските инвеститори, вели Кулаков. Тој во моментов повторно стопанисува со фабриката, која 95 отсто од производството пласира на пазарите НАДВОР од Македонија.

http://telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=8&item=29979

4)
Тука би го спомнале и неодамнешното јавно правдање на сопственикот на велдригерија Зегин (ланец аптеки) Благој Механџиски кој тврдеше дека Сашо Мијалков сеуште не успал да му ја украде оти наводно двете ќерки и зетовци ги шкартирал во Германија а сопственоста нив ним ја префрлил. Така што некој од бизнисмените и ЗНААТ што ги чека дека мафио -октоподната организирана криминална организација ДПМНЕ која ги користи тајните служби ќе им ги украдат фирмите па си превземаат соодветни мерки.

итн итн
итн

Газда Нини другар му на Грујо сеуштеоперира низ Македонија и со Грујо превземаат – крадат Македонски фирми.

Како штоможе да види не само медиумите туку и Либералната Партија јавно проговори за огромнит криминал кој сега се случува во Макеоднија а тоа е менување на Сопственичката стуктура крадење на цели фабрики и деловни објекти од страна на Грујо и Сашо Мијалков кој злоупотребувајќи ги тајните служби им ги краде фабриките и деловните објекти на сопствениците и си ги пишува на свое име како тој да е сопственик или негови блиски луѓе .

Ако обвинителството имало намера да ја спречи оваа масовна појава тоа можело да го стори и до сега со што ќе покажело дека го штити и Уставот .
Арно ама не само немало намера туку и сега нема таква намера туку целта е Бизнисметите кој биле и се таргет на Груевски Сашо Мијалков и друга ајдучана од ДПМНЕ да не бидат прдупредени дека се цел на пљачкашите од ДПМНЕ .

Па затоа СДСМ нема обврска кон некакви дудлачи на Грујо и Сашо Мијалков кобајаги судство да не ги објави ваквите докази со кој располага и да ги предупреди луѓето дека се следени од криминалецот Сашо Мијалков кој сака да им ги украде бизнисите .

Барањето на обвинителство за необјавување може да важи ако ги уапси Грујо и Сашо Мијаков и други замешани кој ги следеле – прислушквале снимале бизнисмените да им одреди мерка притвор во Шутка како не би можеле да пречат во истрагата .

Но бидејќи тоа нема никакви шанси да се случи следува обврската даденото ветување на СДСМ да ги објави ако не со цело име и прзиме ама барем со иницилаји бизнисмените како и цел назив на нивни фирми како би можеле луѓето да превземат нешто да се заштитат од криминалците на ДПМНЕ . Нее лошо овие материјали да се достават и до странски амбасади да се види дека Макеоднија воопшто и не гради Капитализам туку Анархо-Криминално општество .Ради ред може да се достават и до Анти-Корупциска комисија иако се знае дека и овие се дудлачи на Грујо и Мијалков и дека нема ништо да правземат
Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Саб 07 Фед 2015, 3:00 pm

Трето
Трета работа која Заев и СДСМ имаат обврска да ја објават за што дадоа ветување под услов навистина да ги имаат доказите е прислушкувањето и следењето на ЈАВНИ личнсти и државни службеници .

Ова е исто така многу битна работа бидејќи со таквото незаконско следење и прислушкување на јавни личнсти и високи државни службеници ДПМНЕ и Груевски во секое време може да влијаат на текот на настаните .

а)
Самиот Заев јавно кажа дека бил следен и прислушкуван од ДПМНЕ Доказ се снимките од рагвори кој беа емитувани на Сител.

б)
Ременски: „Тајната“ полиција го набљудува седиштето на СДСМ

Потпретседателката на СДСМ, Фросина Ременски на својот ФБ профил објави дека „тајната“ полиција невешто го набљудува седиштето на СДСМ за што најави дека ќе објави и фотографии.
„На 6.12.2014 година во полиција и на дежурен полициски службеник во Центарот за обука на МВР, пријавив неовластено влегување во мојот кабинет. Пријавувањето го направив од четврта, игнорирајќи ги претходните влегувања. „Загрижено“ понудија увид, мислејќи дека нешто ми недостасува. Им се заблагодарив укажувајќи дека ништо не ми недостасува, туку дека пронајдов ВИШОК. Бидејќи мојот факултет оддамна нема ректор што треба да се грижи на неповредливоста на универзитетскиот простор, а и да го има нема да каже ништо, (знаејќи во каков криминал го вовлече факултетот), влегувањето го пријавив кај раководството на факултетот.
Денес, имав блиска средба и заемно фотографирање со претставници на „тајната“ полиција кои во невешто „статично и мобилно јапонско следење“ тајно го набљудуваат седиштето на СДСМ. Ме фотографираа и ги фотографирав. Следува фото албум“, напиша Ременски.

http://www.plusinfo.mk/vest/13550/remenski-tajnata-policija-go-nabljuduva-sedishteto-na-sdsm-

в)

Ордановски: Во Обвинителството деновиве се размислува за оставки

http://libertas.mk/ордановски-во-обвинителството-денов/

А кој гарантира колку обвинители судии биле прислушкувани следени и уценувани од Грујо и ДПМНЕ . Кој гарантира дека меѓу нив нее и самиот Зврлевски .Како може вакви „Уценети Глави „ непристрасно да судат и досудуваат пресуди ?Никако.
Ете затоа е битно да се објават кој јавни личности и државни службенци биле незаконски следени и прислушкувани .

г)
Колку и кој пратеници и опозициски политичари биле следени и прислушкувани .

Како сега Латас кажува дека Заев со тоа доказите што ги поседува ГИ УЦЕНУВА пратеници од СДСМ да не се вратат во Парламент .Од каде знае Латас ШТО ПИШУВА во тоа доказите „бомби“ и дека таму се споменуваат пратеници од сегашен состав на Собрание и дека тие прислушкувани и следени од ДПМНЕ . Како Латас знаеше дека пратеници од СДСМ ќе му откажат послушност на Заев и СДСМ .Како знаеше дека уште како рече десетина пратеници од СДСМ треба да се вратат во Собрание арно ама се изјалови работата изгледа и Заев во меѓувреме ги доби доказите па многу нормално штом ДПМНЕ и Груевски ги уценуваат со истите докази тогаш пошто СЕГА и Заев ги има и тој нее ќопав да не го направи истото .

Не само од сегашен туку многу битно е и кој пратеници од минатиот пратенички состав биле уценуваниод ДПМНЕ .Како е можно после државниот преврат -пуч од 24 декември 2012 година никој од СДСМ да не поднесе кривична пријава до суд без разлика што тоа му е службена должност на самиот суд .Од државниот праврат -пуч од 24 декември 2012 има многу нејаснотии ама од самиот СДСМ . Дали имало пратеници од СДСМ кој биле уценувани да ја минираат работата на пратеничката група .Зошто се нафатиле да прават „собраниска комисија“ за државниот праврат од 24 декември кога тоа е чисто судска работа има снимаки има изјави има се . Пратениците не се тапаа меѓу се*е па да прават „собраниска комисја „ туку беа нападнати од надворешен фактор – терористи луѓе кој воопшто не биле вработени во собрание а командувани од Ставравски Јанкуловска кој исто така не се вработени лица во Собрание .

Накратко кажано имиња и презимиња на Јавни личности и државни службеници кој биле следени а со тоа и уценувани од ДПМНЕ треба да се објават .
Бе неможе да биде јавен обвинител и да му суди на Љубе Бошковски или Рамковски ако бил уценуван од ДПМНЕ и тајните служби . На таквите мора да им се открие идентитетот.

Луѓето имат право да знаат со кого си имаат работа .Неможе да вложуваат молби жалби или да чекат чесно судење од уценети грави кој се уцанувани од ДПМНЕ .

Немора секогаш да бидат уценети може да биле исамо следени . Знаеме дека и сите новинари кој не се ДПМНЕ-овски дудлачи биле следени и прислушкувани од ДПМНЕ .

ИТН
ИТН
Е сега се откриваат се повеќе имаформации за самата афера масовно следење и прислушкување

1)

Петмина припадници на безбедносните служби во МВР, задолжени за следење на комуникациите му откажале послушност на врвот на полицијата и прислушуваните комуникации кои ги архивирале, стигнале до лидерот на СДСМ, Зоран Заев

http://bulevar.info/?p=12750

Сепак Заев не ги добил материјалите од странски служби иако и да ги добил тоа не го прави шпион-соработник на странски служби.

2)

Ордановски: Во Обвинителството деновиве се размислува за оставки
05-02-2015
Тој праша што би се случило доколку првиот доказ кој Заев ќе го извади во понеделник биде токму за државниот обвинител Марко Зврлевски.

Ордановски претходно кажа дека најголемиот проблем за власта е во тоа што, според неговите информации, материјалите се добивани ПАРАДРЖВНО ПРОТИВЗАКОНСКО МАСОВНО прислушување кое се извршувало во ДВЕ ЗГРАДИ кои не се во состав на МВР, во кои работат 150 луѓе исклучиво на прислушување.

http://libertas.mk/ордановски-во-обвинителството-денов/

Не само што Сашо Мијалков ја злоуптребува тајната полиција туку за посигурно имаме 150 луѓе од ДПМНЕ КОЈ работеле на прислушкување мањачење на луѓето .
Како имале пристап до комуникациите ?
Кој им го овозможил тој пристап ?
Кој им ја дал опремата и од каде е таа опрема за масовно прислушкување.
Дали биле пријавени како вработени и под која маска се воделе тие фирми оти најчесто така се затскриваат ваквите работи .
Се знае кој плаќал дека е ДПМНЕ ама со кој пари . Крадени од државнот буџет или како ? Оти ДПМНЕ досега никогаш не плаќало свој пари туку крадени од буџетот на РМ од парите на даночните обврзници.

Ова е битно бидејќи веќе сега се знае зошто :
„Вечер прв дознава „
„Сител од сигурни / свој извори дознава „

Сега се знае како дознавале .

Но и покрај тоа хаосот и стравот од доказите што ги има Заев -СДСМ е очигледно голем па почнуваат самите да се фаќаат во сопстевните лаги .
Најсвеж пример е со Снимките на Груевски и Заев .

Прво :
Прво Сител ги пушти тие снимки каде незаконски Грујо ги снимал средбите со Заев
Второ:
Сите видоа кој навистина има опрема за снимање и прислушкување .Грујо и Сител направија кардинална грешка
Трето
Потоа јавно обвинителство демек го тужи Грујо за незакнско снимање и кобајаги ќе ги бара тие што ја монтирале опремата за снимање
Четврто
Кога почнаат да го прават психички непресметлива личност Грујо оти веќе никој државник нема да е луд да му дојде во кабинет оти овој снима мањачи до каде стаса
Петто :
Е тогаш излегува „Вечер прв дознава „ дека уствари дозвола за снимање на средбите во кабинетот на Грујо издало Јавното обвинителство .

Е сега кој лаже ?
Па сите до еден лажат .
Како јавно обвинителство лаже дека ќе го тужи Грујо за незакнско снимање ако тоа самото издало такво одбрение .А ете јавно обвинителство кое се гледа дека во последно време ги прати настаните баш не демантира .Од каде знае „Вечер „ дека имало налог за снимање на тие средби.

Итн
итн

Јасно е дека и Латас , Мирка ,Сител , Канал 5 , Вечер ..итн ЦЕЛО ВРЕМЕ не само што знаеле дека се прислушкува туку ЦЕЛО ВРЕМЕ БИЛЕ во директен контакт со луѓето од ДПМНЕ кој вршеле незаконско прислушкување и следење на Македонските граѓани. Затоа цело време беа одлично иформирани од „сигурни извори „

Затоа оваа работа треба да се истера до крај да се облоденат работите за кој ветуваше Заев и СДСМ.

Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Саб 07 Фед 2015, 10:25 pm

Дали ќе има или нема ефект објавувањето на „бомба „ како ја нарекуваат ?
Прво
Непостои достоинствен начин опозицијата да се врати во Собрането .Може да се вратат како посрани само заради парите тие 1000 евра плата .
Второ
Тоа нема да биде никаква опозиција туку подобро е да си станат членови на ДПМНЕ дудлачи на Грујо и остала кримиална братија отколку да се нарекуваат опозиција .
Бидејќи задача на опозицијата нее само вербална критика за работењето на власта туку и нејзина активна контрола .А од 2006 Груевски недозволува никаква контрола .Ниту како се трошат парите од буџетот- даночните обврзиници а гледаме си ги краде како си сака си подмитува и медиуми си го краде буџетот за бароктен стиропор итн
Опозицијата во Собранието има обврска да ја контролира работата на тајните служби но и покрај сите барања додоека беше во Собрание НИКОГАШ не доби дозвола да изврши ниту една контрола .А ете информациите од тајните служби без никакви проблеми завршуваат кај Латас Мирка итн ...Сител дознава ....Вереч прв дознава итн .

Така што и да нема никаква „бомба“ нема поента за враќање на опозиција во Собранието .Само би била декор .Е сега може понекогаш да јадат и ќотек како магариња како на 24 декември 2012 ама и ќотекот е ствар навике .

Трето
Па ако настапат како за време на државниот преврат од 24 декември 2012 не само што нема ништо да постигнат туку и виновни ќе испаднат .
Тогаш Центарот за Српска пропаганда -Сител (у власништву Смрдосава Кременадловича Ѕингеа) го убеди цел народ дека опозицијата сакала да изврши државен удар ама ете за среќа Јанкуловска Груевски и остали успешно ги спречиле.Хахахаа тоа е – беше реалноста .

Тогаш СДСМ блокираа улици нешто негодуваа ама никој ништо не успеа да ги разбере будалите. Го блокираа сообраќајот во Скопје нешто кењаа „демократијата ни умре „ возачите со право пцуеја корнеа по нив ...сеа која е таа демократијата што на будалите СДСМ-овци им умрела , млада ли била стара ли била имала ли деца . И така СДСМ како посрани се вратија во Собрание.
И сега се глада дека СДСМ има нешто ...не сезнае што ама штом се толку усрани одДПМНЕ значи нее ништо .
И сега Сител и остала дудлачка медиумска банда убедува дека нее битно што пишува во тие докази ама ете ДПМНЕ ја спасува Макеоднија од шпиуните .И овој пат СДСМ нема краток јасен одговор на ваквите Спрско -Грчки пропаганди кој го подржуваат Груевски.

Па јас -моја маленкост со неколку мали текстови по форуми поготово види тема „Јанкуловска и Груевски бараат од јавно обвинителство да издаде налог за нивно апсење „ објаснив кратко и јасно да може и најглуп човек да разбере за што станува збор .Сега добро е што се вклучија и професори од правни факлутети и со членови од Закони да објаснат меѓутоа СДСМ си остана мртва коњина на тркачка стаза не се потрудува да активира членство некако да ја анимира јавноста да ја запознае со тежината на проблемот.

Четврто
Останува нејасно каков ефект очекува СДСМ да постигне кога не се потруди да си направи свое гласило ..неделник , весник . Радио , телевизија.

Па 90-тите години кога Груевски бил член на ДА кај Топурко воопшто не бил член на ДПМНЕ старите членови на ДПМНЕ си издаваа колку ме држи сеќавање ...“глас на ВМРО-ДПМНЕ“ дали неделно или месечно списание .И тоа нормално го имаше по трафиките можеше кој сака да си купи .
И сега ти го имаш СДСМ мртва коњина на тркачка стаза кој нема ниту едно весниче , неделник , месечно издание ,радио , телевизија .Па како не им е срам на овие тивари од СДСМ .А толку пари проќердаа .А знаеја локуми банани портокали да делат кога одеа од куќа до куќа за изборите сите им се смееја.

Така што џабе што имаат некакви докзи кога тие неможе да допрат до пошироката јавност .Ако мислат дек само со прес конференции ќе постигнат нешто е малоуние .Ако пак мислат дека на некој интернет портали ќе објавуваат е исто тешко малоуние оти и така нема допир со пошироката јавност .

Незнам какви им се плановите ама вака немат некој поголеми изгледи за успех .
А имаа сосема солидно време да се подготват бидејќи неколку месеци ја најавуваат „бомбата „ па ако немаат некој добар план како да допрат до поширока јавност се ќе им биде џабе како што им се смееше Илија Димовски со доказите можат газот да си го бришат .

Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Чет 12 Фед 2015, 1:04 am

Четврто
Четврта работа што ветија Заев и СДСМ дека ќе ги објават е доказите за криминал на Груевски и луѓе од власта кој злоупотребиле свој положби во општеството .
Гледаме дека веќе ДПМНЕ и неможе да го контролира криминалот дури ниту во сопствеите редови ,најнов случај е Миле Јанакиевски кој на своја домашна адреса си отварал фиктивни фирми кој победувале на тендери кој самиот тој ги објавувал .
Веќе бројот на пљачки од Груо , Мијалков и тие околу нив и неможе да се доброи .И за ниту една нема ниту покренато обвинение ниту истрага ништо што значи севкупниот државен систем престанал да функционира .Има само киднапирања на противници кој се нарекуваат политички а реално политичарите во Македонија се нападнати од организирано криминално злосторничко здружение на чело со Груевски кое лажно се пртставува како политичка партија .Акционерско друштво за организиран криминал а.д. ВМРО -ДПМНЕ друштво без никаква одговорност.

Но иако бројот на афери е преголем незначи дека се само тие .Ако имаат и други докази за истите воопшто нее лошо да се објават .Иако бројот на афери и криминал може да се дознае дури после нивна смена . Како што се дозна дека проект Скопје 2014 вреди 80 милјони евра а украдени се плус 500 милјони (половина милијарда ) евра за истиот барем досега што се знае иако сеуште докрај нее се испитано.

(ВИДЕО) Шилегов: Објектите на Скопје-2014 се 6 пати поскапи од планираното

Од вкупно 150 склучени договори, дури 130 се договори склучени во четири очи – рече Шилегов.

http://libertas.mk/видео-шилегов-објектите-на-скопје-2014-се/


ВИДЕО Шилегов: Проектот „Скопје 2014“ е бунар без дно

Мост ОКО првично требаше да чини 1.500.000 евра. Потрошени се 1.500.000 евра повеќе. 2.700.000 само за изградба, плус со спомениците и хонорарите сумата се издига на околу 3.000.000 евра (2.959.178 евра). За споредба, не во светот, не во регионот, во истиов град, Скопје, двата моста, на Вардар кај Хром и мостот Близнак, низ кој СЕ ВОЗИ , чинат според објавеното двојно помалку од ПЕШАЧКИОТ мост ОКО - изјави Шилегов.

http://www.plusinfo.mk/vest/11615/video-shilegov-proektot-skopje-2014-e-bunar-bez-dno

Скопје 2014 е само еден мал дел од огромниот криминал на крининалото злосторничко здружение ДПМНЕ ..
Сеуште нее заборавено за криминалното дувло Сител во Градски стадион ББ каде имало куп фирми на вработени од Сител од каде е вршена пљачка на државиот буџет .

Сите ја знаат аферата Ивонче -Милионче каде со мајка и се јавува како наводен добавувач на медицинска опрема за болниците низ Македонија . Медиумите аферата ја открија откако дошле до документи дека од буџетот на македонија наплатила милијон евра за веќе постоечка инсталирана медицинска опрема .

Но тоа е само мал дел од таа афера .Имено Груевски цело се фали дека НАБАВИЛ медицинска опрема вредна 100 милијони евра .Е сега кога еден криминалец како Груевски ти кажува дека набавил тоа треба да се толкува според речникот на криминалците . Вистина „набавил“ ама што ?
Според мој случајни сознанија од тие што ја инсталирале опремата во болниците вистина Груевски ја „набавил“ .Ама Груевски со тие 100 милијони евра не набавувал нова опрема од проиводители на медицинска опрема .Туку таа опрема што Грујо ја „набавил „ е расходована медицинска опрема од Италијанските болници. Италијанците виделе дека не ја бива откако ја користеле си купиле нова Германска па ја раходовале секако ќе завршела во ѓубриште . Е таа опрема ја набавил Груевски .Расходована опрема .Единствено ново на неа се најлонските кеси и картонската амбалажа . Доказ дека е така е тоа што ништо нее сменето и после инсталирањето на таа опрема .И денес како и пред инсталирањето на таа опрема за снимање на бубрези , глава итн се чекаше 3 – 6 месеци ( кој ќе остане жив ќе раскажува) се чекаше исто време .Дури Тодоров почна да ги казнува лекарте кој давале упат за снимање на „новата“ опрема .
За таа опрема Грујо нека потрошил со подмитување на Италијани со транспорт 1 до 2 милијони евра . Ивона зела 1 милијон а другите кој веќе се исплатени од државниот буџет каде се . Кај кого се другите „фактури за набавка на медицинска опрема“ од државниот буџет .Уште некој 98 милијони евра само таквото „набавување“ медицинска опрема .Кај кого се другите фактури за „набавка“ на медицинска опрема .

Да не се можеби кај овие ......некако бааѓи се посрани и растрчани да го спашаваат Грујо со нековите криминалци..
За овие зборам .

Граѓанско движење за одбрана на Македонија после „уплавот“ ќе се бори против дестабилизација на државата
05 февруари 2015
Новоформираното Граѓанско движење за одбрана на Македонија, кое го претставуваат дваесетина интелектуалци, денеска на прес-конференција повика да не се дозволи дестабилизација на Македонија, нејзино преименување и исчезнување на државата. Членовите, меѓу кои се и актерите Тони Михајловски и Зоран Љутков и други, професорката Виолета Ачковска и режисерот и писател Братислав Димитров, како и музичарот и радиоводител Сашо Гигов - Гиш велат дека не се задоволни што се прислушувале илјадници граѓани од странските служби, а потоа тие материјали се искористуваат со цел да се внесе раздор и незадоволство во земјава.

http://www.plusinfo.mk/vest/13957/gragjansko-dvizenje-za-odbrana-na-makedonija-posle-uplavot-kje-se-bori-protiv-destabilizacija-na-drzavata

Така што објавувањето докази и пикантерии за криминалот на Грујо и криминалната банда околу него задолжително треба да објават.

Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   Вто 21 Апр 2015, 2:50 pm


Дали Заев со снимките уценува , рекетира итн?
А од друга страна ја имаме поддршката на Љубчо Георгиевски на Груевски и ДПМНЕ кој со ваквите презентирани снимки од Заев и СДСМ и ЛДП сакаат да се престават како ЖРТВИ па како такви народот треба нив да ги сожалува .
Но дали навистина ДПМНЕ е жртвата како што сака да се претстави во јавноста
Ајде вака :

1)
Информацијата дека на Заев му се спема пуч во СДСМ прв ја пласираше Латас на вестите во петокот (13 февруари 2015) на Сител откако Заев го одјеба не му дојде на покана па Латас почна да пцуе да рика ко магаре како што си знае .Латас твдеше дека 8 – 10 пратеника ќе му откажат на Заев и ќе се вратат во парламент за 7 до 14 дена .

Епа сега Латас прв дознава . “Вечер прв дознава” .......значи ДПМНЕ сеуште И СЕГА прислушкува (повеќе од сигурно ).
Па ако ДПМНЕ и Латас итн ги уценуваат буквално пратениците на СДСМ а ете тие снимки дошле во рацете на Заев .....чекај бе па Заев нее ќопав да го направи истото .
А ете снимките од ПИМ кога Груевски го местел Заев од СУДОТ исчезнале и “Сител прв дознава” цело време ги вртеше и ги стави на you tube .Зврелвски демек побара од МВР да се најде кој ги украл снимките и како тие стасале кај Латас во Сител ама сеуште нема никаков одговор .

2)
Лудиот крал

Колумна на Ида Протуѓер Вељковиќ

Фокус 15 мар 2015,

Груевски, не само што е „разголен“, туку и пред поширокото граѓанство се урна митот дека тој е семоќен, интелигентен и способен.

Се силел со парите што сме му ги дале на располагање заедно со довербата на мнозинството гласачи. Така купувал институции, гласачи и медиуми.

Со прислушување бил чекор пред конк*рентите, а со уцени и пресија врз институциите каде што поставил свои послушници го окупирал и го приватизирал целиот државен апарат.

Пишува
Ида ПРОТУЃЕР ВЕЉКОВИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”
http://fokus.mk/fokus-express/ludiot-kral/

3)
Ете до денес Заев презентираше 23 “бомби”

ДПМНЕ за една од нив таа со израелската провизија директно ПРИЗНА дека е оргинална а за другите 22 дека се сечени монтирали лепени итн

Еве Заев и Кекеновски му “фрлија ракавица” на Груевски и ДПМНЕ

A)
Заев од Штип: Груевски да каже што е точно, што е делумно точно, а што неточно

од НОВА | објавено на: 19-04-2015

Ајде овде од Штип да го прашаме Груевски. Од сето тоа што е презентирано во јавноста, од сите тие, преку 220 разговори коишто ги слушна цела Македонија и целиот свет: Никола Груевски, што од тоа е точно? Што од тоа е делумно точно? Што од тоа е неточно?, ова се дел од прашањата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој ги упати до премиерот Никола Груевски од градот Штип.

- Сé е точно, почитувани граѓани. Готово е. Нема бегање од вистината. Злобата може да ја напаѓа, незнаењето може да ја исмејува, но на крај, вистината секогаш победува. Таа е една и единствена. Готово е Груевски. Не поминува лагата. Заврши твоето владеење. Доаѓа времето на слобода, на демократија, на правда, во нашата Македонија. Ова е борба на сплотен народ. Единствен и по нација и по вера и по етникум. Сите заедно сме сплотени, слободарски, против врхушката на власта. Заедно сите за исконските цели, слободата и демократијата во нашата земја.Ајде, сите заедно, здружено, да си ги вратиме слободата и демократијата во нашата земја. Ајде сите заедно, здужено и сплотено, да бидеме горди граѓани на демократска Македонија – истакна Заев при неговиот говор во Штип.

http://www.novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21713

Не поминува лагата Груевски, заврши твоето владеење!

https://www.youtube.com/watch?v=AU7XsMheaLsБ)
Форум на слободоумни патриоти: Ако разговорите се сечени, лепени, монтирани, тогаш ВМРО-ДПМНЕ нека ги објави интегралните материјали

Од таму додаваат дека се чувствуваат згрозени од насилничкиот карактер на објавените разговори

Фокус 20 апр 2015

Форумот на слободоумни патриоти велат згрозени се од насилничкиот карактер на објавените разговори, од кои “јасно се слуша како се планираат и подготвуваат демонтрации и насилства за упад во просториите на општина „Центар“.

- Со ваквата диригирана демонтрација на сила тешко е нарушен демократскиот углед на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо одговор, раководството на ВМРО-ДПМНЕ со истечен партиски мандат, веќе три месеци рециклира едно те исто, неписмено соопштение, со кое се обидува сите во државата да ги направи глуви и слепои идиоти. Со овие несреќно репетирани соопштенија Центарот за дезинформации на врхушката практично признава две работи: прво дека разговорите се веродостојни, и второ, кога веќе се сигурност тврдат дека станува збор за “сечени, монтирани, прилепувани и вадени од контекст материјали“, тогаш, ги повикуваме да ги објават интегралните материјали, се вели во соопштението на Форумот.

Форумот го повикува чесното и вредно членство да не дозволи да биде искористено како статист во претставите за лажна мобилизација и поддршка. Со тоа велат, ниту и се помага на партијата, ниту нешто се решава, ниту, пак раководството нешто ќе спаси.

http://fokus.mk/forum-na-slobodoumni-patrioti-ako-razgovorite-se-secheni-lepeni-montirani-togash-vmro-dpmne-neka-gi-objavi-integralnite-materijali/

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој докази Заев и СДСМ се Должни веднаш Јавно да ги објават
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МАКЕДОНИЈА-
Отиди до: