ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Газдите организираат прослава на плоштад

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Газдите организираат прослава на плоштад   Пет 13 Јун 2014, 12:42 am

Газдите организираат прослава на плоштад

Владата на Социјалистичка Република Бивша Комунистичка Југославија донесе одлука газдите да ги испраќаат работниците на годишен одмор .
Се очекува наскоро да се донесе одлука за исплата и на хранарина и превоз како и делење вишоци .

Еве :

По 8.500 денари од следниот месец за секој вработен во приватна фирма

Од една до четири илјади евра казна за работодавачите кои нема да поделат К-15. Од први јули стартува исплатата на регресот за годишен одмор.

Сопствениците на приватни компании до крајот на годинава на сметките на своите вработени треба да им префрлат најмалку 40 отсто од бруто исплатените плати во последните три месеци или околу 8 501 денари

http://denesen.mk/web/?p=267423

По повод ваквата радосна вест газдите прават прослава на плошатадот .Па то jе општо славље, делириум , лудница , фанта шоката . Газдите и работниците заедно прославуваат па то вије се Ужичко коло па то ори се пјесма “друже Тито ми ти се кунемо “
Пред малку беше прочитана поздравната телеграма од другарот Путин кој го обнавља Саветсќио Савез .Еве у мометов со штафетната палка дотрчуе господинот Смрдосав Кременадлович и му ја предава на маршалот Будалетина Груевски .До него е и аѓутантот од КГБ Сашо Мијалков.
Па је општо славље , дилириум , фанта шоката .Величенствената атмосфера ја надополнуваат гомноскоците од Вардар . Тука се и првоборците од НОБ .
Еве денес Нашата Редакција направи едно интервју со еден од учесниците првоборци од НОБ кој лично се познавал со другарот Тито и евоцираше спомени од тие средби со Тито .

k 15 Цацко и Тито

https://www.youtube.com/watch?v=fPgfsSdZh1Q


https://www.youtube.com/watch?v=twuqzejZjLk

Еве тука се (де) генерациите из 50 и неке кој се колнеа на другарот Тито и си го исполнија ветувањето .

Рачунајте на нас

https://www.youtube.com/watch?v=PXDYyz5zUOk

Фанта шоката делируим општо славље на плоштад почитувани .

Селаните поради презафатеност со земјоделските работи неможеа да присуствуваат на оваа прослава но и тие ја поздравија на свој начин
Еве што изјавија пред нашата камера

K-15 - To treba da se ubie

https://www.youtube.com/watch?v=v4uNQM_S3EU

Фанта шоката делируим општо славље на плоштад почитувани .
Али и Тачи одиграа шота во знак на брацко единцко .Комититите и Балистите со крампоите и лопатите после свеченото дефиле веднаш ќе заминат на радна акција у циљу обнове и развоја наше земље.
Тука е и газдата на транспортното предузече “распад комерц” кој треба да ги превезе работниците и нивните семејства до одморалиштето. Работниците и нивните семејства ќе одмараат во единственото неприватизирано одморалиште .Имено станува збор за екстра делукс хотел со толку мнoгу ѕвездички колу што можеш сам да си ги изброиш познат под романтичниот назив “ под ведро небо” .Се очекува да пристигне и неговото блаженство гг Стефан кој треба благопријатно да го благослови патувањето на работниците и нивните семејства до одморалиштето .
И ондак то .....

Вратете се на почетокот Go down
 
Газдите организираат прослава на плоштад
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: