ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Дали ДПМНЕ на овие избори 2014 кандидира Пратеници или Малоумници

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Дали ДПМНЕ на овие избори 2014 кандидира Пратеници или Малоумници   Саб 19 Апр 2014, 1:58 am

За мене многу битно прашење во моментов е :
Дали ДПМНЕ на овие избори кандидира Пратеници или Малоумници

Еве зошто прашувам :

Знаеме дека веднаш после минатите парламентарни избори Павле Трајанов и сите други демек пратеници во сојуз со ДПМНЕ јасно кажаа дека потпишале меници со гаранција за лојалност кон Груевски и ДПМНЕ .
Со целиот свој имот му гарантирале на Груевски лично и на ДПМНЕ како партија дека ќе бидат лојални послуши дека ќе аминуваат се што ќе им се каже .

И резултатот го видовме .

ДПМНЕ немаше ниту еден пратеник туку куп малоумници кој никогаш ништо не дискутираа туку цело време се лигавеа се кривадеа се инаетеа никогаш немаа НИТУ ЕДНО СВОЕ МИСЛЕЊЕ туку цело време некој им дофрлаше ливчиња кој тие ги читаа како партиски соопштенија .

Тоа воопшто не се пратеници туку малоумници .

Не ги интересираа ниту граѓани ниту избирачи ниту заклетва дека дека пазат на Устав и Закон . Се што ќе име беше кажано како роботи гласаа не ги интересираше ниту што пишува во тие закони што ги предлагаше Груевски – ДПМНЕ –Владата .

Обични зомби мртваци који ходају .

Ама тепале пратеници во Собрание ама бил кршен Устав Закон бе ништо не им беше битно .

Арно ама на крајот се испостави дека играта била не само лакомост за пратеничка плата која ја добиваа целосно незаслужено бидејќи со мениците беа “уценети глави’ туку за возврат од буџетот на Република македонија биле крадени пари и им биле исплаќани во против вредност од најмалку десткратно повеќе од имотот со кој располагале и гарантирале за своето малоумие во Собранието како гласачи а никако како пратеници .

Тука најдобар е примерот со Силвана Бонева која имала пријавен имот во вредност од 30 000 евра а пред крајот на мандатот купува станови за синчињата во вредност повеќе од десеткратно од вредноста на севкупниот имот со кој му гарантирала лојалност на Груевски и ДПМНЕ .

Еве го случајот :

Шилегов праша како со налседство од 30.000 евра синовите на Бонева купиле станови од 360.000 евра

Создадено на Петок, 24 Јануари 2014

Во недостиг на одговор како во денешно време во ист ден се купуваат два стана во центарот на Скопје за околу 360 илјади евра, Силвана Бонева ЛАЖЕ . Еве ги претходните Анкетни листови на координаторката на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева, рече портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

Шилегов додава дека наследството на кое се повикува Силвана Бонева, во обидите да ја оправда вртоглавата сума од 360 илјади евра изнесува 30 илјади евра! Тоа покажува лично нејзината пријава до Антикорупциската комисија во февруари лани. Две куќи и земјоделски земјишта, за кои до Антикорупциската комисија се изјаснила дека се стекнати со наследство и во вредност од околу 30 илјади евра

Нели во февруари лани сте биле во семејна заедница со вашите деца?

Ако се споредат вашите Анкетни листови од февруари 2013 и денешниот, на 24 јануари 2014, разликата во имотот е 30 илјади евра.

Од каде тогаш, во меѓу периодот од една година, се појавуваат уште 330 илјади евра?
Вашите синови ги купиле двата стана во центарот на Скопје вредни 360 илјади евра ВО ИСТ ДЕН ! На 17 јули 2013 година. Еве, тоа го покажуваат Имотните листови за тие два стана на име на вашите два сина.

Повторно прашуваме?

Како се заработуваат 360 илјади евра госпоѓо координаторке на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева? Молкот на надлежните институции под контрола на ВМРО-ДПМНЕ покажува до каде оди ароганцијата на власта на Никола Груевски. Тоа е ОТЧЕТНАТА ВЛАСТ на Никола Груевски.

http://sky.mk/makedonija/404054-shilegov-prasha-kako-so-nalsedstvo-od-30-000-evra-sinovite-na-boneva-kupile-stanovi-od-360-000-evra
Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ДПМНЕ на овие избори 2014 кандидира Пратеници или Малоумници
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МАКЕДОНИЈА-
Отиди до: