ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Графити - уметност или вандализам?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 03 Јан 2009, 3:02 pm

Е ова е веќе вандализам lol!
Биле, кај го најде графитов, жити се’? :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 03 Јан 2009, 3:06 pm

Во Велес Пере, има многу вандализми..сите ќе ги ставам :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 27 Јан 2009, 5:36 pmПоследната промена е направена од Билјана на Сре 18 Фед 2009, 11:10 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 27 Јан 2009, 11:18 pmПоследната промена е направена од Билјана на Сре 18 Фед 2009, 11:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 28 Јан 2009, 2:58 am

Одличен графит! рока мандолина рока мандолина cheers cheers cheers Музукаа Музукаа :rock band:
На сликата е еден познат фронтмен на една британска рок група! ;)Последната промена е направена од Бе Перо на Сре 28 Јан 2009, 3:09 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 28 Јан 2009, 3:02 am

Видете ја зградава:


Графити на возови:

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Суперхикс - Graffiti Boy   Вто 10 Фед 2009, 9:22 pm

Една многу добра песна како за темава.

Суперхикс - Graffiti Boy

„Бојава никого не убила, мислата никого не ранила.“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 11 Фед 2009, 1:54 am
Согласен :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 11 Фед 2009, 1:58 am

lol! lol! lol! lol! lol!
Кај го откопа графитов жити се? lol! lol! wevolucija :hayel:
Иако мислам дека е монтажа, добар е, многу е смешен Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 11 Фед 2009, 2:07 am

Абе ај монтажа?
Читај како што пишуваш и пишувај како што читаш. :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 11 Фед 2009, 2:33 am

Najmalku e vazno sto e ama ova Wevolucijava... :hayel:
Bravo Bile! Аплауз
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 17 Фед 2009, 9:39 pm

„Бог - остваруваме 24/6 и Груевски - остваруваме 24/7“


:hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 18 Фед 2009, 1:00 am
Согласен Согласен
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 18 Фед 2009, 1:41 am

Леле, графитиве се супер!!! :hayel: :hayel:

Посебно оној со „Wevolucion“ lol! lol!

А за оној со Господ и Груевски, прочитав денес во една колумна во Дневник, ама не сум го видела - озбилно го има???
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 18 Фед 2009, 2:04 am

eftimoskatb напиша:
Леле, графитиве се супер!!! :hayel: :hayel:

Посебно оној со „Wevolucion“ lol! lol!

А за оној со Господ и Груевски, прочитав денес во една колумна во Дневник, ама не сум го видела - озбилно го има???
Не знам, и јас го прочитав во истата колумна. Само знам дека е одличен! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 08 Мар 2009, 6:47 pmДел од графитите на основното училиште на Гока во Кумановно.
Не откриме кој го напишал ама Гока не е сигурно
Размислувачот
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 08 Мар 2009, 6:51 pm

Перо лудак хахахахахахахах :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 08 Мар 2009, 7:54 pm

Бе Перо напиша:
Перо лудак хахахахахахахах :hayel: :hayel: :hayel:

Е тој е на Гока, ОСЕЧАМ! :hayel: :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 08 Мар 2009, 10:42 pm

Venco напиша:

Дел од графитите на основното училиште на Гока во Кумановно.
Не откриме кој го напишал ама Гока не е сигурно
Размислувачот


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 09 Мар 2009, 12:32 am

Во Скопје кај Бит пазар има ваков графит:

Љубчо: Ќе го направам Скопје како Благоевград.

:hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 09 Мар 2009, 12:51 am

Бе Перо напиша:
Во Скопје кај Бит пазар има ваков графит:

Љубчо: Ќе го направам Скопје како Благоевград.

:hayel:

М-м, јас го видов онаму на тарабите кај Саем lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 09 Мар 2009, 1:44 am

Special for Бе Перо, од школото на Морфи


..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Пон 09 Мар 2009, 1:50 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 09 Мар 2009, 1:46 am

Добра слика ...да не читавте малку поише :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 09 Мар 2009, 1:47 am

GokaGrozni напиша:
Special for Бе Перо, од школото на Морфи


Ај још једнаш Гока, нема гу слику :roll:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 09 Мар 2009, 1:48 am

Како бе нели ја гледаш ? вежбај малку :hayel: :hagreen: :hayel:


А-а,ја поправи инаку ова стоиеше-Последната промена е направена од Билјана на Пон 09 Мар 2009, 1:52 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Графити - уметност или вандализам?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: