ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Графити - уметност или вандализам?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 24 Сеп 2008, 12:43 am

Ихихи, браво за вториов!!! :P :P
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 24 Сеп 2008, 1:42 am

:D :D Зошто некако знаев дека вториот ќе ти се допадне? :D

Инаку, баш денес читав, донесен е закон според кој пишувањето графити на јавни површини се казнува со 50 евра.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 27 Сеп 2008, 9:57 pm

Жена не е жена ако не е жена :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 27 Сеп 2008, 10:04 pm

Бе Перо напиша:
:D :D Зошто некако знаев дека вториот ќе ти се допадне? :D

Инаку, баш денес читав, донесен е закон според кој пишувањето графити на јавни површини се казнува со 50 евра.

Јас би казнувала селективно, само недуховити графити :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 27 Сеп 2008, 10:05 pm

Брат брата не рани - лебот 32 денари :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Оф топик   Пет 10 Окт 2008, 11:15 pm

На брзина вака,кога ке имам слободно време по детално ( за да се чита )


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 14 Окт 2008, 2:36 am

Бе Перо напиша:
Жена не е жена ако не е жена :lol: :lol:
Сличен на предходниов.
Не веруј жени која лаже. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 15 Окт 2008, 6:51 pm

Бе Перо напиша:
Графитите некогаш се сметаат за форма на уметност, но и за вандализам.

Лево уметност,десно

вандализам

Кумановкиот нов кеј,кој сеуште е во изградба е идеално место за графити.Повик до сите графит-мајстори,УКРАСЕТЕ ГО


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 15 Окт 2008, 6:59 pm

AND NOW SOMETHING LITTLE EXTRA
bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
Автор на темава,носител на аватарот и љубител на добар графитБ Е П Е Р О

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Духовито   Сре 15 Окт 2008, 7:04 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 15 Окт 2008, 7:07 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 18 Окт 2008, 4:20 am


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 26 Окт 2008, 1:55 pm

Нема ваков графит, ама би било супер ако го има некаде низ градов (јас го измислив ;) ) :


Ако победи Обама, ЦРНО ни` се пишува.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 26 Окт 2008, 2:17 pm

Излезе низ Скопје еден политички графит од типот на ЕДЕН Е ЈОХАН или СЛОБОДА ЗА ЈОХАН,а изгледа е дело на членови на не влдаината организација која собираше потписи и слично,леле замисли тоа да му текнеше на МЦИ па ќе имаше плус нови кандидати за локални избори.Пр.Гласајте за број 13 ,искрено дебилен Миленко Неделковси и плагијат од вмро-дпмне хехехеххе
bounce
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Нед 02 Ное 2008, 3:34 pm

Стори нешто добро за својата татковина - емигрирај!!!!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ој Вардаре   Нед 16 Ное 2008, 10:02 pm

Еве еден интересен графит,кој му се бендиса на Бе Перо..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 17 Ное 2008, 12:10 am

Ееее, браво! Ова ти се вика урбана уметност: графит и гајби lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пон 17 Ное 2008, 12:11 am

Бе Перо напиша:
Нема ваков графит, ама би било супер ако го има некаде низ градов (јас го измислив ;) ) :


Ако победи Обама, ЦРНО ни` се пишува.

Хихихи, супер е lol! lol! lol!

Е па ајде, да ти најдам спреј и пиши го низ градов? 👅
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 20 Ное 2008, 1:58 am

I don't need sex, my life fuck me around frequently!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 27 Ное 2008, 1:59 pm

Ne diraj lava DOG spava !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 27 Ное 2008, 6:18 pm

Графитите на Архитектонски ги нема, ги избришале! :( 😢 😢
Знам дека имаше акција да се бојосаат ѕидовите со вандалски графити (политички, или од типот „тој и тој“ пе*ер), ама овие стварно ја разубавуваа таа зграда и беа меѓу највпечатливите во градот. Ај, се надевам дека сега ќе нацртаат уште поубави графити, тој ѕид бил бојосуван безброј пати и повторно ишаран. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 25 Дек 2008, 4:05 pm

Сликава е од Штип, меѓутоа и Скопје, особено Карпош, е преплавен со слични натписи:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 30 Дек 2008, 3:16 am

Упс грешка - рече ежот и се симна од клозетската четка...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 30 Дек 2008, 3:49 am

Малку е тажно-смешен графитов, ама јбг сеа...

Вдовица е жена чијшто маж не успеал во животот.
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Саб 03 Јан 2009, 2:57 pmПоследната промена е направена од Билјана на Сре 18 Фед 2009, 11:06 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Графити - уметност или вандализам?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: