ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Графити - уметност или вандализам?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Jelena
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 91
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 10 Сеп 2008, 5:48 pm

Није он побегао из Србије. Само је хтео да се брани са слободе.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/jelena_cvetkovik
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 11 Сеп 2008, 11:31 pm

Непрестајно да зборуваш и ништо да не кажеш, отсекогаш бил најголем квалитет на говорникот!!!!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пет 12 Сеп 2008, 2:43 am

Scarlett O'Hara напиша:
Бе Перо напиша:
Во Автокоманда:

Кинези, марш у Јапан!

П.С.
Сики да ни ги слика графитите пред влезот на Тетово, разбрав дека некои Французи ги сликале.
Daaaa beeeee! toa ime najnovo na Tetovcani!Prijatno me iznenadija :shock: :lol:
Обавезно ќе ги сликам графитите и ќе ги поставам деновиве. :D afro

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Пет 12 Сеп 2008, 2:46 am

Ова е Скопје!
Под него некој напишал: Ова е СТАДИОН, БУДАЛО !!! lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Art Attack by Denny Dent   Сре 17 Сеп 2008, 1:15 amНе е графит,ама на Зид е ?!!
Специјален поздрав до Бе Перо !
ПС.Прием

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 17 Сеп 2008, 1:23 am

Благодарам за поздравот! cheers
Тој на ѕидот беше Џими Хендрикс, ако не се лажам...

Графит:
Навивам за којотот!

П.С.
Прием :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 17 Сеп 2008, 8:34 pm

Eve del od grafitot vo Tetovo!Ne e kvalitetna slikata so mobilen e slikano i na pominuvanje!
P.S.Na Sinapsa ne mu teknuva da napravi kvalitetna fotka,pa morav jas da zamesam prsti! :lol: lol! 👅
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 17 Сеп 2008, 8:50 pm

Еј браво Скарлет! cheers
Добар е графитов, веројатно пишува Welcome to/Bienvenue a Tetovo.
А и квалитетот на сликата не е лош, иако е од мобилен.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Сре 17 Сеп 2008, 8:57 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Eve del od grafitot vo Tetovo!Ne e kvalitetna slikata so mobilen e slikano i na pominuvanje!
P.S.Na Sinapsa ne mu teknuva da napravi kvalitetna fotka,pa morav jas da zamesam prsti! :lol: lol! 👅
Признавам... заборавам да го сликам графитот, а 50-тина метри од мене е :silent:
Ама ќе го сликам, ВЕТУВАМ farao

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 12:33 am

Sinapsa izlezi na balkon i slikaj lol! Tolku ti e blisku lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 12:34 am

Бе Перо напиша:
Еј браво Скарлет! cheers
Добар е графитов, веројатно пишува Welcome to/Bienvenue a Tetovo.
А и квалитетот на сликата не е лош, иако е од мобилен.
i morav da dodadam vo dvizenje lol! lol! lol! lol! 👅 👅 👅
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 12:56 am

Scarlett O'Hara напиша:
Sinapsa izlezi na balkon i slikaj lol! Tolku ti e blisku lol!
Не ми гледа балконот на таа страна afro lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 1:26 am

Pa od kaj komsivkata bounce cheers lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 2:25 am

Scarlett O'Hara напиша:
Pa od kaj komsivkata bounce cheers lol!
После ќе треба и комшивката да ја ставам на темава :shock: lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 2:30 am

SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Pa od kaj komsivkata bounce cheers lol!
После ќе треба и комшивката да ја ставам на темава :shock: lol!
Имаш две опции: Ако комшиката е за овде ја поставуваш овде, а ако е домаќинка ја ставаш кај кујните ;)
:D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 2:35 am

СтончиС напиша:
SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Pa od kaj komsivkata bounce cheers lol!
После ќе треба и комшивката да ја ставам на темава :shock: lol!
Имаш две опции: Ако комшиката е за овде ја поставуваш овде, а ако е домаќинка ја ставаш кај кујните ;)
:D
Тоа зависи од кој спрат ќе сликам :D :roll:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 5:27 pm

Шубав муабет! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Чет 18 Сеп 2008, 5:30 pm

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:
SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Pa od kaj komsivkata bounce cheers lol!
После ќе треба и комшивката да ја ставам на темава :shock: lol!
Имаш две опции: Ако комшиката е за овде ја поставуваш овде, а ако е домаќинка ја ставаш кај кујните ;)
:D
Тоа зависи од кој спрат ќе сликам :D :roll:
Pa ke proveris od kaj se gleda "poubavo" lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Графит - Тетово   Вто 23 Сеп 2008, 3:04 pm

Ветено - Сторено (по втор пат bounce )
Графитот се наоѓа на самиот влез на Тетово, долг е околу 25-30 метри, а висок околу 4 метри. Морав да го сликам во неколку дела за да се познаваат подобро сликите :D..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Продолжува...   Вто 23 Сеп 2008, 3:06 pm
..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Продолжува пак...   Вто 23 Сеп 2008, 3:07 pm
..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ...И ТО...   Вто 23 Сеп 2008, 3:11 pm
..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Графит - Тетово (видео)   Вто 23 Сеп 2008, 3:13 pm

Ветено-Сторено (видео)
Снимив и еден краток видео клип од графитот.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 23 Сеп 2008, 3:36 pm

Sinapsa одлично си ја завршил домашната Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   Вто 23 Сеп 2008, 7:31 pm

Тазе е графитов, а и моиве слики:Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Графити - уметност или вандализам?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Графити - уметност или вандализам?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: