ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Зошто ДПМНЕ инсистира Ѓорѓе да биде претседател

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Зошто ДПМНЕ инсистира Ѓорѓе да биде претседател   Нед 23 Мар 2014, 2:44 am

Љубчо Георгиевски ќе бара „Европа сега“

објавено на: 12-03-2014

Македонија мора што поскоро да го реши проблемот со името и да ја напушти „антиквизацијата“, вели за НОВА, Љубчо Георгиевски. За избор на претседател тој би се определил за Кекеновски но не и за Иванов, кој како што вели, ПОТЕКНУВА ОД НАЈГРКОМАНСКОТО СЕЛО во Македонија

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=16&vest=12403

Ете Љубчо Георгиевски го имал одговорот .

Јас па се чудам што толку запнале за Ѓорѓе Иванов .
Ѓорѓе ти е класичен тенџерко .99,9 % од население во Македонија би биле подобри претеседатели од него . Ќускија невидена . Едноствно (нелииии) не е можно да се биде послаб претседател од него .

Абе тешка навреда е воопшто да се спордува Ѓорѓе со Кекеновски и Пендаровски .

И колку хајки и местенки удрија против Кекеновски само да го наместат Ѓорѓета .
А Ѓорѓе може само вода да му носи на Кекеновски .

Арно ама батето било Гркоманче . Тоа е вицот .
Е затоа Груевски , Влатко Ѓорчев , Флоровски по секоја цена барале Ѓорѓе да биде канадидат за претседател .
Истиот овој гркоман Ѓорѓе кој активно учествуваше во државниот удар на 24 декември 2012 и кој за тоа треба да крампа во Идризово .Оти не ја признава државата Република Македонија и активно учествуваше во насилното менување на уставно –правниот поредок – Државен удар .( го потпиша незаконски донесениот буџет и потоа јавно од говорница го правдаше државниот преврат )

Истото ова смрдливо грманче Ѓорѓе нас Македонците ќе не “бранел” од Грците ќе не зачленувал во Индија во Русија во Тунгузија а уствари цело време работи (со Груевски и компанија) за интерес на Грците .

Информиран е Љубчо јас за други работи му замерам .Ете да не кажеше цело време ќе се чудевме зошто баш Ѓорѓе кој е најглупото можно решение и за ДПМНЕ и за Македонија .
Вратете се на почетокот Go down
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Re: Зошто ДПМНЕ инсистира Ѓорѓе да биде претседател   Пон 21 Апр 2014, 1:36 pm

ГЕРМАНСКИ ТАЦ - Груевски сака да си обезбеди уште еден мандат, пред да ескалира економската и социјална криза во земјата!


http://sky.mk/makedonija/413983-germanski-tac-gruevski-saka-da-si-obezbedi-ushte-eden-mandat-pred-da-eskalira-ekonomskata-i-socijalna-kriza-vo-zemjata

Си знаат бе и Германците не се паднати од Марс .Знаат многу добро што се случува во Макеоднија .Не треба човек научник да биде да види дека ајдукот Груевски со неговата криминална банда ја водат Македонија во пропаст и распад .
Ако победи Груевски и неговата криминална банда што е многу релно и извесно следни избори нема ниту да има .


Датум: 15.04.2014,


ЃОРЃЕ ИВАНОВ

Македонија ја направивме економски силна и развиена држава

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=38E1DCBB3AB6B74AB4E3858007E0FF43

Ахахахахах
Али и ова Гркоманчево е циркус еј .
Јака финта .Македонија Е веќе сегаи тука Швајцарија на балканите .

Ахххахааа ахахаха хахаахах
Морејјјј колку нездрави луѓе живееле у Македонијава
Бреј бреј бреј .....Македонија земја на малоумните .
Ајде ајде куд који мили моји .Разлаз …затвара се кафана “Македонија .”
Вратете се на почетокот Go down
 
Зошто ДПМНЕ инсистира Ѓорѓе да биде претседател
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МАКЕДОНИЈА-
Отиди до: