ФОРУМОТ Е НАШ
Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
Flok

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат Empty
ПишувањеПредмет: Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат   Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат EmptyПет 24 Јан 2014, 3:03 am

Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат
НДM: На граѓаните им е доста од антицивилизациска лустрација

Вторник, 21 Јануари 2014

Земајќи предвид дека граѓаните не прифаќаат една навредлива, селективна перверзна и антицивилизациска лустрација и дека досегашниот лустрациски процес кој требаше да претставува инструмент за исправување на неправдите од минатото, а не да продуцира нова неправда, се покажа дека има сериозен вграден дефект, велат од Народно движење за Македонија (НДМ).
НДМ додава дека ваквиот дефектен лустрациски процес е резултат на карикатуралната лустрациска комисија, чии членови очигледно се изгубени во времето и просторот, што, пак, воопшто не им пречи да се луксузираат врз грбот на даночните обврзници, преку нивните месечни хонорари од 100.000 денари, за вршење најобична писарска улога.

- Во досегашниоит лустрациски процес се виде дека единствен квалитет на лустрациската комисија е само тоа што знаат да читаат на македонски, и толку. Но, во случајот со досиејата потребни се други познавања за да се извлече правилен заклучок за лице кое било во соработнички однос. Ги повикуваме пратениците во македонскиот парламент да го искористат актуелниот момент со изборот на новите лустратори, со цел, да изберат професионални личности кои ја познаваат лустрациската проблематика било преку нивната практична, или пак, преку наставно-научна работа и кои оваа работа ќе ја вршат бесплатно како што наликува на лустрацијата, која, нели, значи нешто возвишено-осветлување на вистината-свечено чистење на гревовите. Имајќи предвид дека една владејачка гарнитура сигурна во се*е, нема причина да се плаши од ваков состав на лустрациската комисија која би спровела брза, ефикасна и правична лустрација за секој кој има не само јавна функција, туку и било каква општествена одговорна улога во државата - стои во соопштението на партијата.
http://sky.mk/makedonija/403760-ndm-na-gragjanite-im-e-dosta-od-anticivilizaciska-lustracija

Вратете се на почетокот Go down
 
Др Јанко Бачев до Лустарциска Комисја – Гојда одете на ливада барем луѓе ќе ве пасат
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ОПШТО-
Отиди до: