ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Телевизија “Србо-Четник “ не ги објавува демантите од опозицијата

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Телевизија “Србо-Четник “ не ги објавува демантите од опозицијата    Вто 31 Дек 2013, 7:39 pm

Телевизија “Србо-Четник “ не ги објавува демантите од опозицијата иако со закон е обврзана тоа да го направи .

Телевизија “Четник “(душевна болница-Сител ) у власништву Љубосава Крмаковича Зингеа која прва ја почна црната кампања против Заев иако со закон е обрврзана не ги објавува демантите на нивните лаги ниту мисли да се извинува за навредите кон семејството и личноста на Македонецот Зоран Заев .

Четничко буре масти Љубосав Крмакович кој е највеча лопурда у Македонија успат го поставува четничкиот пропагандист Дража Четникович Латас како главен во неговата телевизија “Четник “ со тоа станува и изрод и предавник на Макеоднскиот народ .

Тоа го прават и грко-четничките нет портали иако тие не се опфатени со досегашните закони ниту со новиот закон за медиуми.

Вака

СДСМ: „Курир“ сака заедничкиот имот да го претстави како имот на Зоран Заев

„Курир“ со класични манипулации настојува да го оцрни јавниот настап на Заев
реакција на СДСМ на текстот објавен денес на порталот „Курир“ со наслов „Заев лаже колку тежи“

Почитувани,
Провладиниот портал „Курир“ со класични манипулации настојува да го оцрни јавниот настап на Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Македонската радио телевизија.
Имотниот лист на Претседателот Заев е јавно достапен и од истиот може многу лесно да се воочи манипулацијата на „Курир“. Од имотниот лист евидентно е дека имотот на Претседателот Заев и неговата сопруга е едно, а сосема друго е заедничкиот имот со неговите родители, за кој „Курир“ сака да го претстави како имот на Зоран Заев.
Власта стравува од засилените активности на СДСМ на сите нивоа и од зачестените јавни настапи на Претседателот Зоран Заев за кои има позитивни реакции помеѓу граѓаните.
Зоран Заев не се појавува само на нарачани интервјуа како Никола Груевски и за разлика од Премиерот, подготвен е да одговори на сите поставени прашања.
Очигледно, во веќе видениот стил, сите провладини медиуми добиле партиска задача тенденциозно и манипулативно да пренесуваат делови од интервјуто на Претседателот Заев и да ја искривуваат вистината.

Скопје, 23.12.2013 г.

http://www.sdsm.org.mk/default.aspx?mId=55&agId=&articleId=9519

http://www.plusinfo.mk/vest/119976/SDSM-Kurir-saka-zaednichkiot-imot-da-go-pretstavi-kako-imot-na-Zoran-Zaev


И поштовано гљупо ЈужноСрбијанче самозвано Македончето – смрдлето поздравља те Љубосав Крмакович Зинге и војвода српског четничкиот покрета за Бановину Вардарску Дража Четникович Латас сас песмуту :


Ko to kaze, ko to laze Srbija je mala


https://www.youtube.com/watch?v=jZ1r3QUlUgQ
Вратете се на почетокот Go down
 
Телевизија “Србо-Четник “ не ги објавува демантите од опозицијата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: